Ухвала
від 15.02.2024 по справі 404/531/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/531/24

Номер провадження 2/404/116/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2024 року Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Іванова Н.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Садового Товариства «Комунальник» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості

В С Т А Н О В И В:

У січні 2024 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом в інтересах Садового Товариства «Комунальник» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості, просила суд: стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь Садового Товариства «Комунальник» заборгованість по членським внескам за період з січня 2016 року по червень 2023 року (включно) у розмірі 8088 грн.; стягнути з ОСОБА_2 на користь Садового Товариства «Комунальник» заборгованість по членським внескам за період з січня 2016 року по червень 2023 року (включно) у розмірі 8088 грн. та стягнути з відповідачів судові витрати по справі.

За результатами автоматизованого розподілу справи, оформленого відповідним протоколом для розгляду справи визначено суддю Кіровського районного суду м. Кіровограда Іванову Н.Ю.

Дослідивши матеріали позовної заяви щодо можливості відкриття провадження, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до положень ч.ч.1,3 ст.58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

За змістом ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Отже, наведені вище положення законодавства передбачають можливість здійснення процесуального представництва юридичної особи в порядку самопредставництва або адвокатом.

Самопредставництво юридичної особи - це право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови (уповноваженого члена) колегіального виконавчого органу безпосередньо діяти від імені такої особи без довіреності, представляючи її інтереси в силу закону, статуту, положення.

У порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких підтверджуються відповідно до ч. 3 ст. 62 ЦПК України.

Аналіз наведених вище законодавчих положень дає підстави для висновку, що для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи без додаткового уповноваження (довіреності).

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, яка надійшла до суду, така підписана Тетяною Капітан. Проте, в порушення вищевказаних положень, до позовної заяви не додано жодного документа, який би засвідчував її можливість діяти від імені позивача.

Відповідно до ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п.п.3 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3028 грн.

Як вбачається із позовної заяви, позивачем заявлено позов до двох відповідачів та позовними вимогами є - стягнення заборгованості.

Оскільки в позовній заяві заявлено дві вимоги майнового характеру, позивачем повинно бути сплачено судовий збір за кожну вимогу по 3028 грн., а саме, 6056 грн.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивачем пред`явлено вимоги про стягнення заборгованості за членськими внесками з відповідачів за період з 2016 року по 2023 рік включно.

Однак, позивачем не надано інформації про порядок нарахування вказаних членських внесків, інформацію про тарифи, так само позивачем не надано суду доказів направлення або вручення відповідачам документів на оплату у спірний період.

Крім того, суд звертає увагу, що по тексту позову позивачем вказано, що заборгованість за земельну ділянку 105/107 становить 8088 грн. та за земельну ділянку 170/172 8064 грн. При цьому, у прохальній частині позову позивач просить стягнути з відповідачів однакову суму боргу, що складає 80 88 грн. Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги.

Відповідно до частин першої та другої статті 186 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху; в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху; якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити.

На підставі викладеного та керуючись статтями 177, 186, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Садового Товариства «Комунальник» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості залишити без руху з підстав, викладених у мотивувальній частині ухвали.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10- ти (десяти) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Запропонувати позивачу у зазначений строк:

- надати до суду документи, які б засвідчували можливість діяти від імені Садового Товариства «Комунальник»;

- сплатити судовий збір в сумі 6056 грн., надавши суду оригінал квитанції, рахунок:

Отримувач коштів ГУК у Кіров.обл./Фортечн.р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача UA718999980313101206000011568

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу 101


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Кіровський районний суд м. Кіровограда (назва суду, де розглядається справа)

- надати до суду у новій редакції позовну заяву, у якій уточнити прохальну частину позову;

- надати інформацію про порядок нарахування членських внесків, інформацію про тарифи та докази направлення або вручення відповідачам документів на оплату у спірний період.

В разі виконання вимог у встановлений судом термін, заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду.

Якщо позивач не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали суду складено 15.02.2024 року.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда Н. Ю. Іванова

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення15.02.2024
Оприлюднено16.02.2024
Номер документу117005403
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —404/531/24

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

Ухвала від 15.02.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні