Справа № 761/46794/23
Провадження № 1-кс/761/573/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2023 року місто Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду скаргу адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ» (код ЄДРПОУ 41692113), на бездіяльність слідчого Державного бюро розслідувань у кримінальному провадженні № 42023000000000257 від 21.02.2023, що полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна під час обшуку,
встановив:
19.12.2023 до Шевченківського районного суду міста Києва (вхід. № 117630) надійшла скарга адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ» (код ЄДРПОУ 41692113), на бездіяльність слідчого Державного бюро розслідувань у кримінальному провадженні № 42023000000000257 від 21.02.2023, що полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна під час обшуку.
Як зазначає заявник у скарзі, слідчим Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань проведено обшук за адресою: місто Київ, вул. Студентська, буд. 6, на підставі ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 20.06.2023 у справі № 463/2566/23, під час якого було вилучено майно, а саме ноутбук, яке не має відношення до зазначеного кримінального провадження та підлягає поверненню уповноваженій особі ТОВ «СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ» (код ЄДРПОУ 41692113).
Відповідно до протоколу автоматичного визначення слідчого судді від 19.12.2023, слідчим суддею визначено ОСОБА_1 .
У судове засідання скаржник, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду скарги, не з`явився. Однак, адвокат ОСОБА_3 через канцелярію суду подав заяву в якій просив проводити розгляд справи без участі.
Слідчий Державного бюро розслідувань у судове засідання також не з`явився, повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи.
Згідно із приписами ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов до такого висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Згідно ст. 169 КПК України встановлено, що тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено: 1) за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним; 2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна; 3) у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу; 4) у разі скасування арешту; 5) за вироком суду в кримінальному провадженні щодо кримінального проступку.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура..
Разом з тим, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, що зазначено у ст. 26 КПК України.
Згідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, та у випадку, передбаченому статтею 247 цього Кодексу, - голова чи за його визначенням інший суддя відповідного апеляційного суду. Слідчий суддя (слідчі судді) у суді першої інстанції обирається зборами суддів зі складу суддів цього суду.
Як вбачається з матеріалів скарги, слідчими Другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000000257 від 21.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Адвокат ОСОБА_3 у скарзі зазначив, що згідно інформації, наявної у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державне бюро розслідувань зареєстроване за адресою: 01011, місто Київ, вул. Мирного Панаса, будинок 28. Разом з тим, на офіційному сайті Державного бюро розслідувань зазначена інша адреса, місце розташування зазначеного органу знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 15, така ж адреса зазначена і для листування.
Водночас, в ухвалі слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 20.06.2023 у справі № 463/2566/23 про надання дозволу на обшук житла чи іншого володіння особи, було зазначено, що згідно наказу Директора Державного бюро розслідувань від 04.03.2022 № 121-дск «щодо деяких питань організації роботи слідчих другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління» визначено місцем здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень слідчими зазначеного слідчого відділу з 01.03.2022 на період воєнного стану в Україні до окремого наказу Державного бюро розслідувань Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, що поширює свою діяльність на Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську області.
Згідно зі ч. ч. 5, 6 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, а у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала. При цьому, згідно зі ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, а у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, також застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу, зокрема, гарантування кожному вирішення справи незалежним і неупередженим судом.
Враховуючи наведене вище, слідчий суддя вважає, що у даному випадку, дотримуючись принципу належної територіальної підсудності, матеріали скарги адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ» (код ЄДРПОУ 41692113), на бездіяльність слідчого Державного бюро розслідувань у кримінальному провадженні № 42023000000000257 від 21.02.2023, що полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна під час обшуку, слід направити до Київського апеляційного суду для вирішення питання про звернення з відповідним поданням до колегії суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду для вирішення питання визначення підсудності у справі в межах юрисдикції різних апеляційних судів.
Керуючись ст.ст. 3, 7, 9, 32, 34 Кримінального процесуального кодексу України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, слідчий суддя
постановив:
Направити матеріали скарги адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ТОВ «СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ» (код ЄДРПОУ 41692113), на бездіяльність слідчого Державного бюро розслідувань у кримінальному провадженні № 42023000000000257 від 21.02.2023, що полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна під час обшуку, до Київського апеляційного суду для вирішення питання про звернення з відповідним поданням до колегії суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду для вирішення питання визначення підсудності у даній справі в межах юрисдикції різних апеляційних судів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_4
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2023 |
Оприлюднено | 19.02.2024 |
Номер документу | 117014657 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Чайка О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні