Справа № 183/1419/24
№ 2/183/1855/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 лютого 2024 року м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Городецький Д.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи приватний нотаріус Сєвєродонецького районного нотаріального округу Сергієнко Альона Сергіївна, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в :
14 лютого 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи приватний нотаріус Сєвєродонецького районного нотаріального округу Сергієнко Альона Сергіївна, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом.
Позов поданий до суду представником позивача адвокатом Риндіним Дмитром Іллічем.
Позовна заява повинна бути залишена без руху, з наступного.
1. У відповідності до ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з позовної заяви, в порушення вимог статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, заява не містить:
-поштового індексу позивача;
-поштового індексу відповідача Єрхан Ольги Петрівни;
-останнє відоме місце реєстрації відповідача ОСОБА_3 ;
-відомостіпро наявністьабо відсутністьелектронного кабінету позивача ОСОБА_1 ;
-відомостіпро наявністьабо відсутністьелектронного кабінету відповідача ОСОБА_2 ;
-відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у третіх осіб;
-номеризасобів зв`язку відповідача ОСОБА_2 (у позовній заяві номер засобі зв`язку позивача ОСОБА_1 співпадає з номером відповідача ОСОБА_2 );
-зазначенняціни позову(оскількипозови провизнання прававласності намайно ємайновими позовами,у відповідності до п.2 ч.1 ст. 176 ЦПК України, 1.Ціна позовувизначається: упозовах провизнання прававласності намайно -вартістю майна.);
-позовна заява містить посилання на частки власників спірного майна «? частка»;
-підстав звернення позивача до суду з вимогами в інтересах ОСОБА_2 про визнання за відповідачем ОСОБА_2 прав власності на частку спірного майна;
-зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
2. У відповідності до частини 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення
Згідно вимог ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру, судовий збір становить 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
В порушення вимог Закону України «Про судовий збір» до позовної заяви позивачем не долучені документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
У позовній заяві ОСОБА_1 зазначив, що він є учасниками бойових дій, у зв`язку з чим, на підставі п.13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» він звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовийзбір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом № 3551-XII.
За змістом статті 22 Закону № 3551-XII особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17 зазначила, що вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 12, 22 Закону № 3551-XII.
Аналіз пункту 13 частини першої статті 5 Закону "Про судовий збір" в сукупності з частиною другою статті 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" вказує на те, що учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору стосовно пільг, прав та гарантій закріплених законодавством саме через набуття такого статусу.
Отже, сама по собі наявність у ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій не гарантує звільнення від сплати до бюджету судового збору з усіх спорів.
Позовні вимоги про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом не стосуються пільг, доплат чи інших соціальних гарантій позивача як учасника бойових дій. Позов не пов`язаний з наявністю/відсутністю у нього статусу учасника бойових дій, у зв`язку з чим, заявлені вимоги не пов`язані з порушенням права позивача на соціальний захист, саме як учасника бойових дій.
Аналогічні висновки щодо застосування вказаних норм права висловлені у постанові Верховного Суду від 19.10.2020 у справі №240/934/20.
Враховуючи наведене, судовий збір має бути сплачений позивачем на загальних підставах.
У відповідностідо ст.185ЦПК України, 1. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
2. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеноїабзацом другимчастини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно достатті 14цього Кодексу.
3. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.175, 177, 185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи приватний нотаріус Сєвєродонецького районного нотаріального округу Сергієнко Альона Сергіївна, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом - залишити без руху.
Надати позивачу строк 5 (п`ять) днів з дня отримання ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
1. Подання позовної заяви з зазначенням:
-поштового індексу позивача;
-поштового індексу відповідача ОСОБА_2 ;
-останнього відомого місця реєстрації відповідача ОСОБА_3 ;
-відомостейпро наявністьабо відсутністьелектронного кабінету позивача ОСОБА_1 ;
-відомостейпро наявністьабо відсутністьелектронного кабінету відповідача ОСОБА_2 ;
-відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у третіх осіб;
-номерузасобів зв`язку відповідача ОСОБА_2 ;
-зазначенняціни позову(оскількипозови провизнання прававласності намайно ємайновими позовами,у відповідності до п.2 ч.1 ст. 176 ЦПК України,1.Ціна позовувизначається:у позовахпро визнанняправа власностіна майно-вартістю майна.);
-зазначення у позовній заяві посилання на частки власників спірного майна;
-наявності підстав звернення позивача до суду з вимогами в інтересах ОСОБА_2 про визнання за відповідачем ОСОБА_2 прав власності на частку спірного майна;
- щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
2. Долучення до позовної заяви доказів сплати судового збору у розмірі 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Дн-кiй обл/м.Нов-ськ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA388999980313111206000004581
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Роз`яснити позивачу, що згідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України, у разі якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали направити позивачу/представнику позивача..
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвалу складено та підписано 16 лютого 2024 року.
Суддя Д.І. Городецький
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2024 |
Оприлюднено | 20.02.2024 |
Номер документу | 117052963 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні