Ухвала
від 19.02.2024 по справі 172/910/23
МЕЖІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 172/910/23

Провадження №1-кп/181/14/24

УХВАЛА

19 лютого 2024 року смт Межова

Суддя Межівського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора ОСОБА_2 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку поза межами суду,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Межівського районного суду Дніпропетровської області знаходиться обвинувальний акт у кримінальному провадженні №62019170000001014 від 23.10.2019 відносно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 365 КК України.

Підготовче судове засідання обвинувального акту призначено на 10:00 годину 04.03.2024.

19.02.2024 на електронну адресу суду від прокурора ОСОБА_2 надійшло клопотання про проведення підготовчого судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку поза межами суду. Повідомлено, що прокурор відділу Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , який входить до групи прокурорів, зможе взяти відповідну участь у режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів у підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС через Електронний кабінет Електронного суду (doroshenko.om@gp.gov.ua).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин.

Частиною другою статті 336 КПК України передбачено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Згідно з ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Згідно з ст. 21 КПК України кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону.

Відповідно до ч.7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Згідно абзацу 8 пункту 20-5 Розділу ХІ Перехідні положення Кримінального процесуального кодексу України, проведення судового засідання у режимі відеоконференції, у тому числі під час судового провадження, здійснюється на умовах, визначених абзацом сьомим цього пункту, з дотриманням правил, передбачених частинами третьою - дев`ятою статті 336 цього Кодексу.

Абзацом 7 зазначеного пункту передбачено, що розгляд питань, віднесених до повноважень слідчого судді, суду, за його рішенням, прийнятим з власної ініціативи або за клопотанням сторони кримінального провадження, може бути проведено у режимі відеоконференції, про що повідомляються сторони кримінального провадження у порядку, визначеному статтею 135 цього Кодексу.

Відповідно до п. 45 Положення затверджене Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року №1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв?язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідний установі.

Відповідно до п. 46 Положення затверджене Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року №1845/0/15-21, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференци поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Враховуючи те, що Межівський районний суд Дніпропетровської області має технічну можливість провести судове засідання в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ» та те, що прокурор ОСОБА_4 на час судового засідання перебуває у м. Києві, що ускладнює можливість прибуття до суду для участі в судовому засіданні, з урахуванням необхідності забезпечення права на доступ до правосуддя, зважаючи на технічну можливість прокурора ОСОБА_4 участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «ВКЗ» та з метою оперативності судового розгляду, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 336 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити клопотання прокурора ОСОБА_2 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку поза межами суду.

Підготовче судове засідання по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №62019170000001014 від 23.10.2019 відносно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 365 КК України, призначенена 10:00 годину 04 березня 2024 року, та подальші судові засідання проводити з прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 в режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів у підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС через Електронний кабінет Електронного суду (doroshenko.om@gp.gov.ua).

Забезпечити участь прокурора ОСОБА_4 в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів у підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС через Електронний кабінет Електронного суду.

Роз`яснити прокурору ОСОБА_4 , що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення19.02.2024
Оприлюднено20.02.2024
Номер документу117065199
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу

Судовий реєстр по справі —172/910/23

Ухвала від 01.04.2024

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л. Ф.

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л. Ф.

Ухвала від 08.12.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л. Ф.

Ухвала від 08.12.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л. Ф.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л. Ф.

Ухвала від 01.12.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л. Ф.

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Літвінова Л. Ф.

Ухвала від 09.10.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Філь О. Є.

Ухвала від 01.09.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Філь О. Є.

Ухвала від 29.06.2023

Кримінальне

Межівський районний суд Дніпропетровської області

Філь О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні