Вирок
від 16.02.2024 по справі 161/704/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/704/24

Провадження № 1-кп/161/435/24

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Луцьк 16 лютого 2024 року Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

захисників - ОСОБА_4 , ОСОБА_5

обвинувачених - ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні у Луцькому міськрайонному суді Волинської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеного до ЄРДР за №22023030000000098 від 25.07.2023 року за обвинуваченням:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Дніпропетровськ, працюючого на посаді директора ТОВ «АДС»., одруженого, маючого на утриманні неповнолітнього сина, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .

раніше не засуджувався

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця м. Дніпропетровськ, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, ФОП, працюючого на посаді технічного директора ТОВ «АДС», проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 .

раніше не засуджувався

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Запоріжжя, одруженого, маючого на утриманні 2 неповнолітніх дітей, працюючого на посаді технічного директора ТОВ «АДС», проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 .

раніше не засуджувався

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 КК України,-

ВСТАНОВИВ :

Угода про визнання винуватості досягнута під час досудового слідства.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачується у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Так, 24.10.1945 набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26.06.1945, яким фактично створено Організацію Об`єднаних Націй (далі - ООН).

До складу ООН входять Україна, Російська Федерація (далі рф) та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.

Відповідно до ч. 4 ст. 2 Статуту ООН, усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об`єднаних Націй.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 09.12.1981 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями - № 2131 (ХХ) від 21.12.1965, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24.10.1970, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (ХХV) від 16.12.1970, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, та № 3314 (ХХІХ) від 14.12.1974, що містить Визначення агресії, - установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов`язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.

Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14.12.1974 №3314 (ХХІХ) серед іншого визначено, що ознаками агресії є: застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави; застосування збройної сили державою в порушення Статуту ООН.

Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії: вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не мала, яка є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка - анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її; бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави; блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави; напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави; застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди; дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави; засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, які мають настільки серйозний характер, що це є рівносильним наведеним вище актам, або її значна участь у них.

Жодні міркування будь-якого характеру, чи то політичного, економічного, військового чи іншого характеру, не можуть слугувати виправданням агресії.

Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили чи погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання спорів та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975, який підписаний СРСР, правонаступником якого є російська федерація.

Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено 24.08.1991 «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України.

Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюються на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою.

Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов`язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.

До системи адміністративно - територіального устрою України входить АР Крим, області, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Згідно з вимогами ст. ст. 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішується виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Незалежність України визнали держави світу, серед яких і російська федерація.

Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1991 російська федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов`язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов`язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.

Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10.02.1995, що укладений між державами СНД, серед яких є Україна та російська федерація, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів один одного та зобов`язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їхню непорушність, а також вирішувати усі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов`язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати з ними політичних, економічних та інших зав`язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, фінансової, військової та іншої допомоги.

Відповідно до положень Статуту ООН і зобов`язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та російська федерація уклали 31.05.1997 Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією (ратифікований Законом України від 14.01.1998 № 13/98-ВР та Федеральним Законом російської федерації від 02.03.1999 № 42-ФЗ). Відповідно до статей 2 - 3 зазначеного Договору, російська федерація зобов`язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов`язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов`язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.

Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та російською федерацією про українсько-російський державний кордон від 28.01.2003 (ратифікований російською федерацією 22.04.2004), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.

Разом з тим, представниками влади і збройних сил рф, всупереч міжнародному правопорядку, нехтуючи державним суверенітетом України, з 20.02.2014 розпочато збройне вторгнення регулярних військ рф на територію України з метою розширення впливу рф, контролю над політичними та економічними процесами в Україні, зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

У результаті указаних протиправних дій рф було тимчасово окуповано АР Крим, м. Севастополь, частини Донецької і Луганської областей України, де створені незаконні державні утворення так звані «донецька народна республіка» та «луганська народна республіка».

З огляду на викладене, між державами рф та Україна з 20.02.2014 триває міжнародний збройний конфлікт.

Таким чином, із зазначенням міжнародних нормативно-правових актів, а також актів національного законодавства, яке визначає основні засади державної політики, спрямованої на захист національних інтересів і гарантування в Україні безпеки особи, суспільства і держави від зовнішніх і внутрішніх загроз в усіх сферах життєдіяльності, випливає що дії рф на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній економічній та інформаційній безпеці України створюють реальні загрози національній безпеці та є проведення підривної діяльності проти України. Її результатом стала анексія Криму, окупація території Донецької та Луганської областей, масштабні руйнування провідних промислових бюджетоутворюючих підприємств на сході держави, що призвело до загострення суспільно-політичної обстановки в Україні, падіння економіки держави та інших вкрай негативних для України наслідків.

Верховною Радою України 27.01.2015 за № 129-VIII прийнято Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об`єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання російської федерації державою-агресором».

Незважаючи на вищевикладене, 21.02.2022 рф визнано так звані «донецьку народну республіку» та «луганську народну республіку».

Надалі «президент» рф оголосив 24.02.2022 про рішення розпочати так звану спеціальну військову операцію в Україні.

Після цього, збройними силами рф, які діяли за наказом військово-політичного керівництва рф, здійснено пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військовим штабам і складам Збройних сил України, а також підрозділами збройних сил та інших військових формувань рф 24.02.2022 здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна через державний кордон України, який проходить територіями Автономної республіки Крим, Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Сумської, Чернігівської та інших областей, і здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, окупували частину вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час і призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

У свою чергу, указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв`язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п.20 ч.1 ст.106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено воєнний стан на всій території України, дія якого неодноразово продовжувалася та який триває по даний час.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Кабінет Міністрів України, інші органи державної влади, військове командування, військові адміністрації, Верховна рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII, державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Наведені вище факти розв`язання та ведення рф агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, захоплення державних установ, організацій та військових частин, із 27.02.2014 широко висвітлювались більшістю засобів масової інформації, в тому числі іноземних держав, у зв`язку з чим були достовірно відомі ОСОБА_6 , який, будучи громадянином України, обіймаючи посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю «АДС СЕРВІС ГРУП» (код ЄДРПОУ 38361840, м. Дніпро, вул. Космічна, 51), упродовж липня-вересня 2022 року, за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , знаходячись на підконтрольній території України у місті Дніпро по вулиці Космічній, 51, Дніпропетровської області, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії проти України та той факт, що іноземне підприємство «общество с ограниченной ответственностью «Гранд Корвет» (рф, м. Санкт-Петербург - надалі «ООО «Гранд Корвет»), з котрим у них склались попередні сталі комерційні відносини, перебуває під юрисдикцією рф, діючи умисно з особистих корисливих мотивів, вирішили провадити фінансово-господарську співпрацю з зазначеною вище іноземною юридичною особою держави-агресора.

При цьому він, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , розумів, що здійснення такої діяльності можливе лише у взаємодії з державою-агресором та її представниками: підприємством «ООО «Гранд Корвет», іноземними митними та фіскальними органами, що в свою чергу, призведе до постачання товарів на територію останньої, тобто до провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, а також достовірно усвідомлював, що наведені дії є незаконними, та, крім цього, реалізована у такий спосіб продукція, серед іншого, може використовуватись державою-агресором як конструктивний елемент конвеєрів, що застосовуються, в тому числі, в оборонно-промисловому комплексі рф.

Зокрема, діючи з метою реалізації умислу на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою, дійшли згоди з представникам «ООО «Гранд Корвет» про здійснення подальшої господарської діяльності у взаємодії з останніми, щодо реалізації та постачання на територію держави-агресора виробленої ТОВ «АДС СЕРВІС ГРУП» продукції за посередництва європейських підприємств, з метою приховування дійсних комерційних відносин з рф.

Так, ОСОБА_6 організував виготовлення та підготовку відповідного товару, ОСОБА_8 здійснив загальне керівництво міжнародною поставкою вказаного товару на територію російської федерації, а ОСОБА_7 , у якого склались сталі комерційні відносини з підприємствами держави-агресора, узгодив питання юридичного оформлення угоди поставки «конвеєрних роликів» удаваному контрагенту з Європейського Союзу і надалі кінцевому покупцю «ООО «Гранд Корвет», погодив асортимент продукції, а також здійснив контроль безпосереднього постачання до російської федерації товару виготовленого даним підприємством.

Так, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у період липня-вересня 2022 року, на виконання злочинного умислу направленого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, ОСОБА_6 організував виготовлення на підконтрольних виробничих потужностях, розташованих у АДРЕСА_4 , продукції - «конвеєрних роликів». У свою чергу ОСОБА_8 , за допомогою електронної пошти з мережевою адресою: « ІНФОРМАЦІЯ_4 », до якої він має безперешкодний доступ з робочого ПЕОМ та мобільного телефону з абонентським номером НОМЕР_1 , здійснив підготовку та виготовлення митних та товаро-супровідних документів, узгодив з брокером митне оформлення товару та подачу відповідних документів до митних органів, тобто здійснив загальне керівництво міжнародною поставкою вказаного товару на територію російської федерації. В той же час, ОСОБА_7 за допомогою власного ПЕОМ та мобільного телефону з абонентським номером НОМЕР_2 , узгодив умови продажу продукції «конвеєрні ролики» і забезпечив юридичне оформлення поставки останніх в адресу російської компанії «ООО «Гранд Корвет» через фірму посередника - «United Stream OU» (місто Таллінн, Естонська Республіка).

Діючи у такий спосіб, ОСОБА_6 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , провадив господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором шляхом продажу 20.07.2022 «конвеєрних роликів» в адресу «ООО «Гранд Корвет» у кількості 500 штук, загальною вартістю 2600 Євро, з наступним найменуванням асортименту: конвеєрний ролик 89х470 - 200 шт., конвеєрний ролик 89х270 - 300 шт., а 22.09.2022 «конвеєрних роликів» в адресу того ж підприємства у кількості 372 штуки, загальною вартістю 3216 Євро, з наступним найменуванням асортименту: конвеєрний ролик 133х530 - 120 шт., конвеєрний ролик 133х360 - 252 шт.

Обвинувачені ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 себе винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 КК України визнали повністю, щиро розкаялися.

Враховуючи, що обвинувачені під час досудового розслідування повністю визнали свою винуватість, зобов`язалися: беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні. ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та прокурор у кримінальному провадженні ОСОБА_3 погодилися на призначення покарання за ч. 2 ст. 28 ч.4 ст.111-1 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 10 років із застосуванням інституту ст.75 КК України звільнити від відбування основного покарання з випробувальним.

На підставі ст.77 КК України, додаткове покарання у вигляді конфіскації не застосовується.

Суд розглянув справу відповідно до положень ст.473, ч.4 ст.474 КПК України.

ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 у судовому засіданні заявили, що вони цілком розуміють наслідки угоди.

Суд переконався у добровільності укладання угоди про визнання винуватості і що угода не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок, дії будь-яких інших обставин ніж ті, які передбачені в угоді.

Узгоджені вид і міра покарання не є такими, що не відповідають ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинувачених.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що угоду належить затвердити, а ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 КК України.

Призначаючи покарання, суд керується положеннями ст. 65 КК України, відповідно до якої особі, що скоїла злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

При призначенні покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, які пом`якшують та обтяжують покарання.

Обвинувачений ОСОБА_6 раніше не судимий, працює, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, в установах міста на обліку не перебуває, за місцем мешкання характеризується задовільно.

Обвинувачений ОСОБА_8 раніше не судимий, має на утриманні неповнолітню дитину, ФОП.

Обвинувачений ОСОБА_7 раніше не судимий, працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Обставинами, які пом`якшують покарання, суд визнає повне визнання своєї провини обвинуваченими, щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставинами, які обтяжують покарання судом не встановлено.

Речові докази: ноутбук марки «aсer», моделі «ZYL», серії «ES1-711» серійний номер NXMS2AA008443071F600; жорсткий диск «Dekstar», моделі «HDT722516DLA380» з серійним номером «TC151VEZ», що зберігаються у ОСОБА_7 - важати повернутими ОСОБА_7 ; системний блок марки «AMD FX(tm)-8300 Eight-Core Processor», системний блок з процесором «Intel(R) Core(TM) i5-4690 CPU@ 3.50GHz», опис до патенту на корисну модель «Ролик стрічкового конвеєра», винахідник ОСОБА_7 , НОМЕР_3 , на 2 аркушах, мобільний телефон чорного кольору в прозорому силіконовому чохлі марки «Samsung Galaxy A52», модель «SM-A525F\DS», серійний номер: НОМЕР_4 , IMEI(1) НОМЕР_5 , IMEI(2) НОМЕР_6 », що зберігаються в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4 - повернути ОСОБА_7 ; грошові кошти в сумі: 1000 доларів США (10 купюр номіналом 100 доларів США кожна), 35 624 гривень (48 купюр номіналом 500 гривень, 62 купюри номіналом 100 гривень, 27 купюр номіналом 200 гривень, 1 купюра номіналом 20 гривень, 2 купюри номіналом 2 гривні), що знаходяться на відповідальному зберіганні у ОСОБА_7 - вважати повернутими останньому;

мобільний телефон марки «SAMSUNG S21FE» з IMEI1: НОМЕР_7 , IMEI2: НОМЕР_8 , в який вставлена сім-картка з номером НОМЕР_9 , що зберігається в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4.,- повернути ОСОБА_6 ; ноутбук марки «Lenovo» модель «ideapad 110-17ACL», s/n PF0MTTL4 із зарядним пристроєм, Оборотно-сальдова відомість ТОВ «Адс сервіс груп» по рахунку 362 за 01.01.21 року -30.09.23 року по ООО «Гранд Корвет» на 2 аркушах, «Оборотно-сальдова відомість ТОВ «Адс сервіс груп» по рахунку 362 за 01.01.21-30.09.23 по Юнитед Стрим Естонія» на 1 аркуші, сканкопія: рахунок-фактури № 0507-L від 05.07.2022, на 1 аркуш, сканкопія рахунок-фактури № 1208-L від 12.08.2022, на 1 аркуші, контракт № 2022/03/25 від 25.03.2022, на 1 арк., інвойс № 0507- L від 05.07.2022, на 1 арк, счет №1702-1 від 17.02.2022, на 1 арк., спеціифікація № 1 до контракту № 2022/03/25 від 25.03.2022, на 1 арк., СМR А№010512, на 1 арк.,СМR А№436580, на 1 арк., СМR А№468055, на 1 арк., СМR А№1198994, на 1 арк., счет № 1304-1 від 13.04.2021, на 1 арк., СМR А№427070, на 1 арк., счет № 0306 від 03.06.2021, на 1 арк., СМR А№ б/н від 24.06.2021, на 1 арк., СМR А№392557, на 1 арк., СМR А№746930, на 1 арк., СМR А№772697, на 1 арк., Договір оренди обладнання № 0101-007 від 01.01.2021 з додатком № 1, на 3 аркушах, Договір № 25/01-1 на виконання робіт від 25.01.2023, на 3 аркушах -знищити; системний блок «DELL» з маркуванням на задній стороні «16389589322 Service TAG (s/n) 7J1XS22 Express service code», що зберігається в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4 -повернути ОСОБА_6 ; 56 000 (п`ятдесят шість тисяч) доларів США: купюрами номіналом по 100 доларів США - 560 купюр; 4000 (чотири тисячі) Євро: купюрами номіналом по 100 євро - 26 купюр, по 50 євро - 18 купюр, по 500 євро - 1 купюра; 21000 (двадцять одна тисяча) гривень: купюрами номіналом 500 гривень - 34 купюри, по 200 гривень - 20 купюр, ноутбук «Lenovo» моделі «80FF», s/n PF0BZ92P із зарядним пристроєм, що знаходяться на відповідальному зберіганні у ОСОБА_6 , що проживає: АДРЕСА_1 - вважати повернутими останньому.

мобільний телефон марки «iPhone 11» з IMEI: НОМЕР_10 , IMEI2: НОМЕР_11 , з вставленою сім-картою з номером НОМЕР_1 , що зберігається в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4 - повернути ОСОБА_8 , грошові кошти в сумі 82000 гривень (32000 гривень купюрами по 500 гривень та 50000 гривень купюрами по 1000 гривень), знаходяться на відповідальному зберіганні у ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , що проживає за адресою: АДРЕСА_2 - вважати повернутими останньому.

Скасувати арешт майна накладений ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду від 18.09.2023 року (справа №161/15659, №161/15663/23, №161/15664); від 02.10.2023 року (справа №161/15662/23, №161/15665/23, №161/15657).

Керуючись ст. ст. 65, 66, 67, 68 КК України, ст. ст. 100, 369-371, 373, 374 - 376, 474, 475 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Угоду про визнання винуватості ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 - затвердити.

ОСОБА_6 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 3 ( трьох ) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 10 років.

Звільнити ОСОБА_6 від відбування основного покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України на 2 роки з покладенням судом обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.

На підставі ст. 76 КК України в період іспитового строку покласти на засудженого наступні обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Нагляд за поведінкою засудженого покласти на уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання засудженого.

ОСОБА_8 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 3 ( трьох ) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 10 років.

Звільнити ОСОБА_8 від відбування основного покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України на 2 роки з покладенням судом обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.

На підставі ст. 76 КК України в період іспитового строку покласти на засудженого наступні обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Нагляд за поведінкою засудженого покласти на уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання засудженого.

ОСОБА_7 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 3 ( трьох ) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 10 років.

Звільнити ОСОБА_7 від відбування основного покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України на 2 роки з покладенням судом обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.

На підставі ст. 76 КК України в період іспитового строку покласти на засудженого наступні обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Нагляд за поведінкою засудженого покласти на уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання засудженого.

Речові докази: ноутбук марки «aсer», моделі «ZYL», серії «ES1-711» серійний номер NXMS2AA008443071F600; жорсткий диск «Dekstar», моделі «HDT722516DLA380» з серійним номером «TC151VEZ», що зберігаються у ОСОБА_7 - важати повернутими ОСОБА_7 ; системний блок марки «AMD FX(tm)-8300 Eight-Core Processor», системний блок з процесором «Intel(R) Core(TM) i5-4690 CPU@ 3.50GHz», опис до патенту на корисну модель «Ролик стрічкового конвеєра», винахідник ОСОБА_7 , НОМЕР_3 , на 2 аркушах, мобільний телефон чорного кольору в прозорому силіконовому чохлі марки «Samsung Galaxy A52», модель «SM-A525F\DS», серійний номер: НОМЕР_4 , IMEI(1) НОМЕР_5 , IMEI(2) НОМЕР_6 », що зберігаються в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4 - повернути ОСОБА_7 ; грошові кошти в сумі: 1000 доларів США (10 купюр номіналом 100 доларів США кожна), 35 624 гривень (48 купюр номіналом 500 гривень, 62 купюри номіналом 100 гривень, 27 купюр номіналом 200 гривень, 1 купюра номіналом 20 гривень, 2 купюри номіналом 2 гривні), що знаходяться на відповідальному зберіганні у ОСОБА_7 - вважати повернутими останньому;

мобільний телефон марки «SAMSUNG S21FE» з IMEI1: НОМЕР_7 , IMEI2: НОМЕР_8 , в який вставлена сім-картка з номером НОМЕР_9 , що зберігається в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4.,- повернути ОСОБА_6 ; ноутбук марки «Lenovo» модель «ideapad 110-17ACL», s/n PF0MTTL4 із зарядним пристроєм, Оборотно-сальдова відомість ТОВ «Адс сервіс груп» по рахунку 362 за 01.01.21 року -30.09.23 року по ООО «Гранд Корвет» на 2 аркушах, «Оборотно-сальдова відомість ТОВ «Адс сервіс груп» по рахунку 362 за 01.01.21-30.09.23 по Юнитед Стрим Естонія» на 1 аркуші, сканкопія: рахунок-фактури № 0507-L від 05.07.2022, на 1 аркуш, сканкопія рахунок-фактури № 1208-L від 12.08.2022, на 1 аркуші, контракт № 2022/03/25 від 25.03.2022, на 1 арк., інвойс № 0507- L від 05.07.2022, на 1 арк, счет №1702-1 від 17.02.2022, на 1 арк., спеціифікація № 1 до контракту № 2022/03/25 від 25.03.2022, на 1 арк., СМR А№010512, на 1 арк.,СМR А№436580, на 1 арк., СМR А№468055, на 1 арк., СМR А№1198994, на 1 арк., счет № 1304-1 від 13.04.2021, на 1 арк., СМR А№427070, на 1 арк., счет № 0306 від 03.06.2021, на 1 арк., СМR А№ б/н від 24.06.2021, на 1 арк., СМR А№392557, на 1 арк., СМR А№746930, на 1 арк., СМR А№772697, на 1 арк., Договір оренди обладнання № 0101-007 від 01.01.2021 з додатком № 1, на 3 аркушах, Договір № 25/01-1 на виконання робіт від 25.01.2023, на 3 аркушах -знищити; системний блок «DELL» з маркуванням на задній стороні «16389589322 Service TAG (s/n) 7J1XS22 Express service code», що зберігається в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4 -повернути ОСОБА_6 ; 56 000 (п`ятдесят шість тисяч) доларів США: купюрами номіналом по 100 доларів США - 560 купюр; 4000 (чотири тисячі) Євро: купюрами номіналом по 100 євро - 26 купюр, по 50 євро - 18 купюр, по 500 євро - 1 купюра; 21000 (двадцять одна тисяча) гривень: купюрами номіналом 500 гривень - 34 купюри, по 200 гривень - 20 купюр, ноутбук «Lenovo» моделі «80FF», s/n PF0BZ92P із зарядним пристроєм, що знаходяться на відповідальному зберіганні у ОСОБА_6 , що проживає: АДРЕСА_1 - вважати повернутими останньому.

мобільний телефон марки «iPhone 11» з IMEI: НОМЕР_10 , IMEI2: НОМЕР_11 , з вставленою сім-картою з номером НОМЕР_1 , що зберігається в УСБУ у Волинській області за адресою: м. Луцьк, пр-т Василя Мойсея, 4 - повернути ОСОБА_8 , грошові кошти в сумі 82000 гривень (32000 гривень купюрами по 500 гривень та 50000 гривень купюрами по 1000 гривень), знаходяться на відповідальному зберіганні у ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , що проживає за адресою: АДРЕСА_2 - вважати повернутими останньому.

Скасувати арешт майна накладений ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду від 18.09.2023 року (справа №161/15659, №161/15663/23, №161/15664); від 02.10.2023 року (справа №161/15662/23, №161/15665/23, №161/15657).

Вирок може бути оскаржений до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Згідно п.1 ч.4 ст.394 КПК України вирок суду першої інстанції на підставі угоди між прокурором та підозрюваним про визнання винуватості може бути оскаржений в апеляційному порядку обвинуваченим, його захисником, законним представником виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених ч.4.6,7 ст.474 КПК України, в тому числі не роз`яснення йому наслідків укладення угоди.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя:

Вирок складено та надруковано в єдиному примірнику у нарад чий кімнаті.

Суддя:

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення16.02.2024
Оприлюднено21.02.2024
Номер документу117074533
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти основ національної безпеки України Колабораційна діяльність

Судовий реєстр по справі —161/704/24

Ухвала від 16.05.2024

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Данелюк О. М.

Ухвала від 16.05.2024

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Данелюк О. М.

Вирок від 16.02.2024

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Данелюк О. М.

Ухвала від 15.01.2024

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Данелюк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні