КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 379/23/24
Провадження № 22-ц/824/7869/2024
УХВАЛА
19 лютого 2024 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді-доповідача Мельника Я.С., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Таращанського районного суду Київської області від 10 січня 2024 року у справі за заявою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про видачу судового наказу про зобов`язання виплатити заборгованість Таращанського районного споживчого товариства, керівник Марчук Михайло Васильович,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Таращанського районного суду Київської області від 10 січня 2024 року у видачі судового наказу відмовлено.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою, 02 лютого 2024 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, із пропуском строку, встановленого ст. 354 ЦПК України.
Враховуючи, що апеляційна скарга містить лише один підпис ОСОБА_1 та два додаткових зазначення: «Підпис» «Підпис», що позбавляє суд визначити інших апелянтів у справі, суд вважає апеляційну скаргу поданою ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до вимог ч.1 ст.127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Разом з тим, поновлення пропущеного процесуального строку, можливо лише за заявленим клопотанням учасника справи, з посиланням наповажність причин його пропуску.
Крім цього, апеляційна скарга не оплачена судовим збором.
Відповідно до вимог п. п. 9 ч. 2, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (у редакції на день подачі апеляційної скарги), розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, у даному випадку апелянту слід сплатити 605, 60 грн. судового збору за подачу апеляційної скарги, яку апелянту необхідно сплатити на рахунокотримувача: UA548999980313101206080026010, отримувач коштів: ГУК ум.Києві/Соломян.р-н/22030101, код банку отримувача (МФО): 899998, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783‚ банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.),Призначення платежу *;101;
Документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналі.
Крім цього, відповідно до ч.2 ст.356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені:3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), 4) рішення або ухвала, що оскаржуються; 7) клопотання особи, яка подала скаргу;8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.
Крім цього, відповідно до ч.4 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Як вбачається з матеріалів справи, апелянт не зазначив в апеляційній скарзі дані про іншого учасника справи та не додав до апеляційної скарги копію апеляційної скарги для нього, не зазначив дату оскаржуваної ухвали Таращанського районного суду Київської області.
За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення вказаних недоліків, а саме: звернутись до суду з заявою про поновлення строку апеляційного оскарження, сплатити судовий збір та надати нову редакцію апеляційної скарги, в якій вказати дані про всіх учасників справи та вказати дату ухвали, що оскаржується, та надати її копії та доданих письмових матеріалів для всіх учасників справи.
За правилами ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України, а також у разі несплати суми судового збору, застосовуються положення статті 185 ЦПК України, тому апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.185, 356, 357 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Таращанського районного суду Київської області від 10 січня 2024 року залишити без руху та надати строк терміном у десять днів з моменту отримання копії даної ухвали для виправлення вказаних недоліків,в іншому випадку апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Київського
апеляційного суду Ярослав МЕЛЬНИК
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 20.02.2024 |
Номер документу | 117085625 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи до юр або фіз особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (крім надання житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Мельник Ярослав Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні