ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
19.02.2024Справа № 910/1559/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., дослідивши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон»
до приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон» до приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» про:
- визнання неправомірним корегування в системі Market Management System (MMS) даних комерційного обліку електричної енергії товариства з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон» за період з 01.04.2023 по 14.06.2023, здійсненне приватним акціонерним товариством «Національна енергетична компанія «Укренерго»;
- зобов`язання приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» відобразити (поновити) в системі Market Management System (MMS) фактичні передані дані комерційного обліку електричної енергії товариства з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон» з 01.04.2023 по 14.06.2023.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
У статті 162 ГПК України наведені вимоги до позовної заяви. Так у позовній заяві, серед інших обставин, повинно бути зазначено зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Спосіб захисту - це та матеріально-правова вимога, яка адресована позивачем до відповідача, наслідком розгляду та задоволення якої є відновлення (захист) порушених прав чи охоронюваних законом інтересів позивача, тобто спосіб захисту є предметом, з приводу якого виник спір.
Надаючи право позивачу самостійно визначити предмет спору - спосіб захисту своїх прав, закон не звільняє відповідача від обов`язку визначення його змісту.
Змістом є конкретні дії, рішення, акти, тощо, які, на думку позивача, підлягають правовій оцінці судом, або покладенню на відповідача (дії) за рішенням суду.
Наявність чіткої визначеності змісту вимог, тобто конкретних дій іншої сторони, які становлять предмет спору, має на меті не тільки забезпечення ефективного судового захисту як механізму відновлення саме порушеного, а не будь-якого права, а також переслідує реалізацію інших принципів судочинства: змагальність, пропорційність тощо.
Натомість, сформована позивачем позовна вимога як «зобов`язати відобразити (поновити) в системі Market Management System (MMS) фактичні передані дані комерційного обліку електричної енергії товариства з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон» 01.04.2023 по 14.06.2023» не відповідає приписам п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки є абстрактною, загальною і не містить цифрового визначення, що підлягає дослідженню.
Вказане свідчить про те, що позовна вимога не містить змісту, оскільки не сформована щодо конкретного цифрового визначення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон».
2. Встановити товариству з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон» десять днів з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків позовної заяви.
3. Встановити товариству з обмеженою відповідальністю «С.Енерджі-Херсон» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подачі письмової заяви з вираженими у цифрах значеннями, які слід відобразити (поновити) в системі Market Management System (MMS).
Зазначені документи підлягають подачі до суду з доказами надсилання їх на адресу відповідача.
Ухвала набрала законної сили 19.02.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 22.02.2024 |
Номер документу | 117104047 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні