ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"20" лютого 2024 р. м. Київ Справа № 911/372/24
Суддя Сокуренко Л.В., розглянувши
позовну заяву Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)» (61051, м. Харків, вул. Цезаря Кюї, буд. 44)
до Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 115)» (09214, Київська обл., Обухівський р-н, с. Зікрачі, вул. Незалежності, буд. 11)
про стягнення 80 131,23 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)» звернулось до Господарського суду Київської області з позовною заявою до Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 115)» про стягнення 80 131,23 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 3 028 грн.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача 80 131,23 грн. заборгованості.
Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивач повинен був сплатити до державного бюджету України судовий збір у сумі 3 028,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Однак позивачем, як доказ сплати судового збору, додано платіжну інструкцію № 179 від 16.02.2023 р. про сплату 1201,97 грн. судового збору та платіжну інструкцію № 360 від 30.03.2023 про сплату 1 482,03 грн судового збору.
Отже позивачу необхідно доплатити до Державного бюджету України судовий збір у сумі 344,00 грн. (3 028,00 1201,97- 1 482,03).
Одночасно, суд зазначає, що деякі докази, які долучені позивачем до позовної заяви в якості підтвердження позовних вимог, долучені в копіях, не завірених належним чином, з огляду на наступне.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Судом досліджено, що додатки, долучені до позовної заяви в копіях, засвідчені юрисконсультом юридичної групи О.І. Тихоміровою, проте до позовної заяви не долучено докази, які б підтверджували наявність у зазначеної вище особи повноважень засвідчувати копії від імені Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)».
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
У відповідності до п. 5.26 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2020, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 01.09.2020 № 144, засвідчення копії документа, або копій документів складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, чого, в свою чергу, позивачем зроблено не було.
Зазначені порушення у сукупності не дають суду можливості пересвідчитися в достовірності поданих до суду доказів.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно частини першої статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
У розумінні зазначених норм та Правил надання послуг поштового зв`язку, затв. постановою КМУ від 05.03.2009 № 270, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
При дослідженні позовної заяви судом встановлено, що позивачем, на виконання вимог ст. 172 ГПК України, долучено поштову накладну та не долучено опис вкладення в поштовий конверт та фіскальний чек.
Відповідно до п. п. 4, 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно з ч. 1 ст. 77 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Судом встановлено, що копія «Претензія-вимога дебітору про сплату заборгованості №4/14-359 п/Ів від 02.09.2021» та копія «Повідомлення кредитора про реорганізацію державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 109)», які долучені позивачем до позовної заяви, виготовлені в поганій якості, що в свою чергу не дає суду можливості дослідити зміст зазначених доказів.
За таких обставин, позовна заява Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)» підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)» залишити без руху.
2. Встановити Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)» строк на усунення недоліків позовної заяви не пізніше 10 днів з дня вручення зазначеної ухвали.
3. Встановити Державному підприємству «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- доказів доплати у встановлених законом порядку і розмірі судового збору, який, з урахуванням вже сплаченого судового збору (2 684,00 грн), становитиме 344,00 грн;
- докази, що підтверджують наявність, у юрисконсульта Тихомірової О.І., повноважень засвідчувати копії від імені Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 25)»;
- фіскальний чек та опис вкладень у поштовий конверт на доказ направлення відповідачу позовної заяви із всіма доданими до неї документами;
- копії «Претензія-вимога дебітору про сплату заборгованості №4/14-359 п/Ів від 02.09.2021» та копії «Повідомлення кредитора про реорганізацію державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 109)», виготовлені в копіях належної якості та завірені належним чином; докази направлення відповідачу.
4. Відповідно до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Сокуренко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 22.02.2024 |
Номер документу | 117104874 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Сокуренко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні