ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
20 лютого 2024 року Справа № 915/149/24
Суддя господарського суду Миколаївської області Алексєєв А.П., попередньо розглянувши матеріали позовної заяви акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк», код 14360570 (м. Київ, вул. Грушевського, 1Д), яка пред`явлена до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Югкомп-Сервіс», код 37585293 (м. Миколаїв, вул. Наваринська, буд. 5, кв. 12), про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить зобов`язати відповідача в особі ліквідаційної комісії, визнати та включити до проміжного ліквідаційного балансу товариства з обмеженою відповідальністю «Югкомп-Сервіс» кредиторські вимоги акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» за договором банківського обслугоування, що виникли станом на 15.12.2023 року на суму 110623,37 грн.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Позовна заява має бути пред`явлена із додержанням вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 ГПК (Господарський процесуальний кодекс України).
Подана позовна заява має певні недоліки, що має наслідком залишення її без руху відповідно до приписів ст. 174 ГПК.
По-перше.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК позовна заява, окрім переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, має містити зазначення доказів, що підтверджують вказані у ній обставини.
Дана норма ГПК є імперативною, тобто обов`язковою для учасника господарського процесу.
При цьому, як зазначено у ч. 1 ст. 14 ГПК суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
При цьому, встановлена п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК вимога зазначити докази, що підтверджують вказані у позовній заяві обставини, є самостійною по відношенню до вимоги про необхідність зазначення у позовній заяві переліку документів та інших доказів, що додаються до неї, яка встановлена п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК.
Від дотримання позивачем вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК при складанні і поданні позову напряму залежить правильність з`ясування судом та іншими учасниками справи викладених у позові обставин та якими саме доказами позивач ці обставини підтверджує.
Крім того, обов`язку позивача з додержання вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК прямо кореспондується обов`язок відповідача з додержання вимог п. 4, п. 5 ч. 3 ст. 165 ГПК і неналежне виконання цього обов`язку однією стороною також потягне за собою неналежне виконання свого обов`язку другою стороною.
Тобто, виходячи з положень п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК, у тексті позовної заяви має бути зазначено, що доказом відповідної обставини, факту, події є відповідні документи (письмові докази), показання свідка (свідків), висновок експерта, річ (речові докази), електронні докази.
Наприклад, якщо у тексті позову є посилання на обставину укладення між сторонами договору банківського обслуговування № б/н від 18.03.2011 року, то у тексті позову одразу необхідно зробити посилання, що доказом зазначеної обставини є договір банківського обслуговування № б/н від 18.03.2011 року.
По-друге.
Позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Наведений у позовній заяві перелік документів та інших доказів має певні недоліки.
Так, наприклад, у п. 3 переліку позивач зазначив, що до позовної заяви додається заява на відкриття рахунку.
Проте, позивачем не зазначено реквізити даного документа у достатньому для його ідентифікації обсязі (має бути зазначена дата і номер документу).
Це також стосується документів зазначених у пунктах 39, 40, 42 переліку додатків.
У переліку додатків до позову позивачем не зазначено про довідку про розмір кредитів від 05.06.2005 року, яка додається до позовної заяви.
До того ж, позивачем до позовної заяви не додано виписки по рахункам №82348053214297 та №96115031703807, хоча у переліку додатків до позову вказані документи зазначені. Окрім того, у переліку додатків до позову не зазначено про доданий до позову документ трекінг відправлення АТ «Укрпошта» №4909401852193. Відділом документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області з цього приводу складено відповідний акт від 13.02.2024 року.
Також у позовній заяві позивачем не зазначено щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів електронних доказів, паперові копії яких додано до заяви.
По-третє.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 163 ГПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За нормами ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, враховуючи позовну вимогу немайнового характеру, судовий збір повинен був сплачений у розмірі 3028,00 грн.
Як вбачається з платіжної інструкції від 09.02.2024 року, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2920,00 грн.
Отже, недоплата судового збору становить 108,00 грн.
Отже, позивачу необхідно:
1. Виправити позовну заяву в частині:
- зробити посилання у тексті позовної заяви на докази, якими підтверджуються викладені у позовній заяві обставини;
- зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів електронних доказів, паперові копії яких додано до позовної заяви;
- у переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви, зазначити реквізити кожного документа у достатньому для ідентифікації обсязі (назва, дата, номер);
- у переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви, зазначити про довідку щодо розміру кредитів від 05.06.2005 року та про трекінг відправлення АТ «Укрпошта» №4909401852193.
2. Надати суду виписку по рахункам №82348053214297 та №96115031703807 або виключити ці документи з переліку документів, які додаються до позовної заяви.
3. Надати суду докази, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
4. Направити виправлений примірник позовної заяви на адресу суду в електронній формі або письмовій формі (на вибір позивача).
5. Направити виправлений примірник позовної заяви з додатками (довідкою про розмір кредитів від 05.06.2005 року, заявою на відкриття рахунку, заявою з кредиторськими вимогами), з зазначенням реквізитів кожного документа у достатньому для ідентифікації обсязі (назва, дата, номер) відповідачу до електронного кабінету (за наявності кабінету). Докази направлення виправленої позовної заяви з додатками (довідкою про розмір кредитів від 05.06.2005 року, заявою на відкриття рахунку, заявою з кредиторськими вимогами) відповідачу надати суду.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків зазначених у цій ухвалі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя А.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 22.02.2024 |
Номер документу | 117105128 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні