УХВАЛА
19 лютого 2024 року
м. Київ
справа №210/2824/23
провадження №51-4546cк23
Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду (далі - Суд, колегія суддів) у складі:
головуючої ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
розглянулакасаційну скаргу ОСОБА_4 і
встановила:
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду від 16 січня 2024 року касаційну скаргу ОСОБА_5 через її невідповідність вимогам ст. 427 КПК України залишено без руху і встановлено строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків касаційної скарги - п`ятнадцять днів із дня її отримання. Також було роз`яснено, що у разі неусунення недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк, вона повертається особі, яка її подала.
У межах наданого строку для усунення недоліків касаційної скарги та на виконання ухвали касаційного суду ОСОБА_5 , замість нової касаційної скарги направив «пояснення». Убачається, що скаржник ОСОБА_5 приписів ст. 427 КПК України не дотримався та недоліків, які пов`язані зі змістом касаційної скарги, не усунув.
Ознайомившись із направленим до суду документом, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга разом з надісланими матеріалами підлягає поверненню, оскільки її зміст знову викладено іноземною мовою, що не узгоджується з вимогами чинного законодавства.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.
Згідно положень ч. 1 ст. 29 КПК України кримінальне провадження здійснюється державною мовою.
За таких обставин, при зверненні до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою та/або клопотанням, вони мають бути викладені українською мовою чи в перекладі на державну мову. Це надає суду можливість зрозуміти їх зміст, перевірити дотримання особою, яка звертається із касаційною скаргою та/або клопотанням, положень вимог КПК України.
Натомість, викладення касаційної скарги та надісланих «пояснений» іноземною мовою є перешкодою у виконанні судом своїх обов`язків, визначених процесуальним законом.
Такий висновок узгоджується з правовою позицією, що міститься у постанові Об`єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від
19 вересня 2022 року (справа № 521/12324/18, провадження № 51-5817кмо21).
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК України касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Ураховуючи викладене та керуючись п. 1 ч. 3 ст. 429 Кримінального процесуального кодексу України, колегія суддів
постановила:
касаційну скаргу ОСОБА_4 , а також додані до неї матеріали, повернути особі, яка її подала.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117106007 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Яновська Олександра Григорівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Яновська Олександра Григорівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Яновська Олександра Григорівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Яновська Олександра Григорівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Яновська Олександра Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні