07.02.2024
Справа № 646/6719/23
Провадження № 1-кс/646/397/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.02.2024 року слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 42023222050000135 від 16.08.2023 року, за ознаками складу кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст.367 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
в с т а н о в и в :
06.02.2024 року старший слідчий СВ ВП №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області, капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що СВ ВП № 1 Харківського РУП № 1 ГУ НП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023222050000135 від 16.08.2023 року, за ознаками складу кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.11.2022 року між ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі начальника ОСОБА_4 (далі Замовник) та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 відповідно до п.п. 13 п. 2 ПКМУ від 12 жовтня 2022 р. №1178 Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з його припинення або скасування, з урахуванням принципів здійснення публічних закупівель, передбачених законодавством у сфері публічних закупівель, враховуючи, що Замовник перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі, відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) від 25.04.2022 №75 (зі змінами), був укладений договір підряду №80, відповідно до якого ФО-П ОСОБА_5 приймав на себе зобов`язання виконати Замовнику роботи з проведення ремонту та облаштування укриття за об`єктом: Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 (код ДК 021:2015 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація).
Місцем виконання робіт, відповідно до вищевказаного договору є: АДРЕСА_1 . Загальна вартість робіт по вищевказаному договору визначена динамічною договірною ціною, яка є невід`ємною частиною вищевказаного договору, та становить 1548376 грн. 32 коп. (один мільйон п`ятсот сорок вісім тисяч триста сімдесят шість гривень тридцять дві копійки).
Відповідно до умов вищевказаного договору, а саме п 2.2. Замовник здійснює оплату за фактично виконані роботи на підставі наступних документів:
1) акта приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в), підписаного уповноваженими представниками обох сторін, оформлених належним чином, згідно з умовами Договору та чинного законодавства України;
2) довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма № КБ-3), підписаного уповноваженими представниками обох сторін.
Відповідно до п 6.2.4. вищевказаного договору, Замовник має право здійснювати контроль за виконанням робіт власними силами та/або уповноваженими особами (технічний нагляд, авторський нагляд, тощо), за відповідністю якості, обсягів і ціни виконаних робіт будівельним нормам і правилам, а матеріалів, конструкцій і виробів державним стандартам і технічним умовам.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999, - будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об`єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Згідно зі ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність» - під час будівництва об`єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд. Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Так, 28 листопада 2022 року, між ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) в особі начальника ОСОБА_4 (далі Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю фірма ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) в особі директора ОСОБА_6 (далі Виконавець), відповідно до п.п. 13 п. 2 ПКМУ від 12 жовтня 2022 р. №1178 Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з його припинення або скасування, з урахуванням принципів здійснення публічних закупівель, передбачених законодавством у сфері публічних закупівель,враховуючи, що Замовник перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі, відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) від 25.04.2022 №75 (зі змінами), був укладений договір №81 на проведення технічного нагляду, відповідно до якого (п.1.1.) Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе виконання зобов`язання по наступних роботах: Технічний нагляд за виконанням робіт по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_1 (далі за текстом Об`єкт). Код ДК 021:2015: 71520000-9 Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт).
Відповідно до положень вищевказаного договору (п.1.1.) від Виконавця технічний нагляд здійснює інженер з технічного нагляду ОСОБА_7 (сертифікат АТ №002059 від 01.08.2013р).
Відповідно до п. 2.3. вищевказаного договору, Виконавець зобов`язаний:
-для виконання дій, передбачених п.1.1. Договору, призначити відповідальну особу, яка має виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною комісією кваліфікаційний сертифікат;
-при організації технічного нагляду контролювати дотримання під час будівництва умов, передбачених Державними будівельними нормами та правилами України;
-забезпечити технічний нагляд за об`єктом відповідно до вимог затвердженої проектної документації;
-брати участь в контрольних обмірах, що проводяться, в перевірках органами державного нагляду, відомчими інспекціями, а також самостійно проводити контрольні обміри виконаних робіт;
-брати участь спільно з Замовником та проектною організацією в розгляді пропозицій підрядників та/або Замовника по підвищенню якості, зниженню вартості і скороченню термінів виконання робіт;
-Виконавець зобов`язаний також виконувати інші зобов`язання, які у відповідності до Договору або законодавством покладаються на Виконавця.
Згідно з п. 5 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903, Особи, що здійснюють технічний нагляд:
1) проводять перевірку:
наявності документів, які підтверджують якісні характеристики
конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об`єкта, - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;
відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів;
відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;
виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за
результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду;
2) ведуть облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками;
3) проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів;
4) повідомляють підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів;
5) оформляють акти робіт, виконаних з недоліками;
6) беруть участь у проведенні перевірки:
робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спецобладнання, устатковання і механізмів технічним умовам;
органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю;
7)виконують інші функції, пов`язані з технічним наглядом на
відповідному об`єкті.
Згідно з п. 6 вищевказаного Порядку - особи, що здійснюють технічний нагляд, мають право вимагати від підрядника:
1)виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;
2) зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів;
3) проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;
4) усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред`явлення робіт для здійснення технічного нагляду;
5) зупинення виконання:
- робіт до оформлення актів огляду прихованих робіт;
- будівельно-монтажних робіт у разі виявлення понаднормативної
деформації об`єкта або загрози обвалу конструкцій та вжиття невідкладних заходів для запобігання виникненню аварії.
Згідно з п. 7 вищевказаного Порядку - у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об`єкта, та відмови підрядника їх усунути особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику (забудовнику) і відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.
Згідно з ч. 7 ст. 30 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011, технічні умови є чинними до завершення будівництва об`єкта незалежно від зміни замовника. Зміни до технічних умов можуть вноситися тільки за згодою замовника.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України «Про будівельні норми» від 05.11.2009, у разі якщо у будівельних нормах є посилання на стандарти, то ці стандарти є обов`язковими до застосування.
Також п. 76 постанови КМУ від 01.08.2005 № 668 передбачено, що роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, проектній документації та договору підряду.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - ТОВ фірма ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), має основний вид діяльності:
41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель,
та Додаткові:
43.21 Електромонтажні роботи
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля
71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.
Відповідно до штатного розпису на 2022 рік у ТОВ фірма ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), на посаді ІНФОРМАЦІЯ_5 (код за класифікатором професій ДК 003:2010 2142.2) перебуває лише одна особа.
Відповідно до наказу директора ТОВ фірма ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 №4-11/22 від 28.11.2023 Про здійснення технічного нагляду за будівництвом об`єктів архітектури ОСОБА_7 призначено відповідальною по проведенню технічного нагляду за об`єктом Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_7 , як інженер з технічного нагляду, діє на підставі кваліфікаційного сертифікату відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов`язаних зі створенням об`єкта архітектури серії АТ номер 002059, виданого атестаційною архітектурно-будівельною комісією ІНФОРМАЦІЯ_6 01 серпня 2013 року.
ОСОБА_7 відповідно до договору №81 від 28.11.2023 на проведення технічного нагляду, та наказу директора ТОВ фірма ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 №4-11/22 від 28.11.2023 Про здійснення технічного нагляду за будівництвом об`єктів архітектури - була наділена органом державної влади - ІНФОРМАЦІЯ_1 , спеціальним повноваженням на здійснення технічного нагляду, під час якого також наділялася передбаченим «Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури», затвердженого постановою КМУ від 11.07.2007 №903 повноваженнями, що полягали в здійсненні організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, а отже, ОСОБА_7 є службовою особою за спеціальним повноваженням.
Відповідно до акту перевірки закупівель ІНФОРМАЦІЯ_1 за період з 01.01.2021 по 01.05.2023 за №202031-31/11 від 18.07.2023, який складений ІНФОРМАЦІЯ_7 , було встановлено, що проведеними контрольними обмірами було встановлено невідповідність між фактично виконаними обсягами робіт та обсягами робіт, які включені до акту ф. №КБ-2в за грудень 2022 року №1(сума акту 794494, 00 грн.) за договором від 28.11.2022 №80, укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_1 з фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 .
Так, під час проведення контрольних обмірів фактично виконаних робіт, які не є прихованими, встановлено, що під час виконання робіт по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , фактично не були виконані наступні роботи, а саме:
-під час робіт з влаштування 1-го входу в підвальне приміщення не було виконано високоякісне штукатурення поверхонь стін всередині будівлі цементно-вапняним розчином, обсягом 21 м2;
-під час робіт з влаштування 2-го входу в підвальне приміщення не було виконано високоякісне штукатурення поверхонь стін всередині будівлі цементно-вапняним розчином, обсягом 21 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в основному залі не було виконано високоякісне штукатурення поверхонь стін всередині будівлі цементно-вапняним розчином, обсягом 214 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в основному залі не було виконано високоякісне штукатурення поверхонь стін всередині будівлі цементно-вапняним розчином (по похилих з/б фундаментів), обсягом 43 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в основному залі не було виконано високоякісне штукатурення декоративним розчином стель, обсягом 174 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в основному залі не було виконано забивання вибоїв в асфальтових підлогах в 170 місцях;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в прохідній залі
-та санвузлі не було виконано високоякісне штукатурення поверхонь стін всередині будівлі цементно-вапняним розчином, обсягом 44 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в прохідній залі
-та санвузлі не було виконано високоякісне штукатурення поверхонь стін всередині будівлі цементно-вапняним розчином (укоси), обсягом 4 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в прохідній залі
-та санвузлі не було виконано високоякісне штукатурення декоративним розчином стель, обсягом 9 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт в прохідній залі
-та санвузлі не було виконано забивання вибоїв в асфальтових підлогах в 19 місцях;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт з вхідних сходів з холу не було виконано високоякісне штукатурення поверхонь стін всередині будівлі цементно-вапняним розчином, обсягом 47,3 м2;
-під час загально будівельних та оздоблювальних робіт з вхідних сходів з холу не було виконано високоякісне штукатурення декоративним розчином стель прямих гладких, обсягом 16 м2.
Відповідно до вищевказаного акту, завищення вартості робіт за договором від 28.11.2022 року №80, укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_1 з фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 , при перерахунку складає 315797 грн. 00 коп.
Відповідно до висновку експерта №48/11/23 від 30.11.2023 (діє на підставі свідоцтва №22/22/П від 01 лютого 2022 року, видане на підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_8 ) за результатами проведення судової економічної експертизи, встановлено, що необгрунтоване перерахування грошових коштів ІНФОРМАЦІЯ_1 у сумі 315797грн. 00 коп., з урахуванням акту №202031-31/11 від 18.07.2023, який складений ІНФОРМАЦІЯ_7 , в частині суми завищення вартості виконаних робіт ФО-П ОСОБА_5 по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , по договору підряду №80 від 28.11.2022, документально підтверджується.
Так, ОСОБА_7 , будучи інженером технічного нагляду зі спеціально наділеними повноваженнями, являючись службовою особою, перебуваючи біля ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , отримавши у період робочого часу (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлений) 07.12.2022 року на погодження від ФО-П ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_3 ) акт прийому виконаних будівельних робіт ф. №КБ-2в за грудень 2022 року №1 по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , та ознайомившись з ним, діючи зі злочинною недбалістю, не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, хоча повинна була і могла їх передбачити, маючи реальну можливість виконати належним чином, проте, неналежно виконуючи свої службові обв`язки через несумлінне ставлення до них, не дотримуючись покладених на неї обов`язків відповідно до договору №81 від 28.11.2022 на проведення технічного нагляду по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , в порушення підпунктів 1-5 пункту 5, підпункту 1 пункту 6 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкту архітектури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007, належним чином не здійснила технічний нагляд за виконанням робіт по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: маючи реальну можливість не перевірила відповідність станом на 07.12.2022 фактичного обсягу виконаних робіт по вказаному об`єкту обсягу робіт зазначеному в акті приймання виконаних будівельних робіт № 1 за формою КБ-2в від 07.12.2022 за грудень 2022 року.
Після цього, ОСОБА_7 , продовжуючи діяти зі злочинною недбалістю, не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, хоча повинна була і могла їх передбачити, маючи реальну можливість виконати належним чином, проте, неналежно виконуючи свої службові обв`язки через несумлінне ставлення до них, перебуваючи біля ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , в робочий час (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлений), затвердила своїм підписом отриманий на підпис від фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 акт прийому виконаних будівельних робіт № 1 за формою КБ-2в від 07.12.2022 за грудень 2022 року по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , чим підтвердила відповідність відомостей відображених у вказаному акті фактично виконаним об`ємам робіт та використаним матеріалам.
Вказані діяння інженера технічного нагляду ОСОБА_7 надали підстави для підписання Замовником, в особі начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 акту прийому виконаних будівельних робіт № 1 за формою КБ-2в від 07.12.2022 за грудень 2022 року по об`єкту Капітальний ремонт укриття ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 та подальшого перерахунку грошових коштів на рахунок ФО-П ОСОБА_5 , що спричинило шкоду інтересам держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 на загальну суму 315797 грн. 00 коп. що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.
В ході досудового розслідування, під час допиту підозрюваної ОСОБА_7 , було встановлено, що ОСОБА_7 користується мобільним терміналом з абонентським номером НОМЕР_4 .
З урахуванням викладеного, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація, яка знаходиться у операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » за вищевказаним номером телефону, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації щодо послуг, та їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо, кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, а також, каналів зв`язку про вхідні та вихідні телефонні з`єднання за номером НОМЕР_4 , а також місцезнаходження абонента під час цих з`єднань, за період часу з 28.11.2022 по 08.12.2022 року.
Слідчий в судове засідання не прибув, надав суду заяву у якій просив клопотання задовольнити, справу розглядати у його відсутність.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » у судове засідання не прибув, був повідомлений про час та місце розгляду клопотання завчасно та належним чином, про поважність причини неявки не повідомив.
Слідчий суддя вважає за можливе розгляд клопотання у відсутності представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », оскільки відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або не повідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів, відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, не проводилось.
Дослідивши надані докази, слідчий суддя вважає заявлене клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Як вбачається з матеріалів справи, в провадженні ВП № 1 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області перебуває кримінальне провадження за №42023222050000135 від 16.08.2023 року, за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Слідчий СВ ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області, звернувся з клопотанням до слідчого судді в зв`язку з виниклою необхідністю в отриманні інформації з каналів зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.
Таким чином, сторона кримінального провадження у своєму клопотанні довела наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація, яка знаходиться у операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо (п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України).
Отже, інформація про з`єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, базових станцій оператора телекомунікації містить відомості, які належать до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за потрібне надати тимчасовий доступ до копій документів які знаходяться в оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », у яких міститься інформація, яка може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, строком на один місяць, а саме до 06.03.2024 року включно.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 42023222050000135 від 16.08.2023 року, за ознаками складу кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст.367 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати старшому слідчому слідчого відділення відділу поліції №1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 дозвіл до тимчасового доступу до копій документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », що розташований за адресою: АДРЕСА_3 , а саме, до наступної інформації - чи користується послугами мобільного зв`язку мобільного оператору ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » абонент мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » НОМЕР_5 , із зазначенням дати та часу з`єднання, номерів абонентів, з якими відбувалося з`єднання, адреси базових станцій та указанням IMEI мобільних терміналів, за період з 28.11.2022 по 08.12.2022 року на паперових носіях, а також на оптичному носії для лазерних систем зчитування, із зазначенням місцезнаходження абонента, базових станцій та їх адреси, через які здійснювалися ці з`єднання абонента мобільного зв`язку.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць до 06.03.2024 року включно.
Роз`яснити представнику ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає, як така, що не позбавляє підприємця чи юридичну особу можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117121029 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Глоба М. М.