Ухвала
від 22.02.2024 по справі 760/15777/23
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 760/15777/23

Провадження № 2/307/95/24

УХВАЛА

22 лютого 2024 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в складі головуючого судді Чопик В.В. при секретарі Томишинець А.В., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про проведення судового засідання по справі за позовом ТзОВ «Компанія «НІКО-ТАЙС»» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості .

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом та просить стягнути заборгованість.

Представник відповідача ОСОБА_1 надіслала до суду клопотання про проведення судового засідання в режимі відео конференції в режимі відео конференції.

Розглянувши дане клопотання суд приходить до висновку, що його слід задовольнити виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь в у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Як встановлено в судовому засіданніпредставник позивача надіслав заяву про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Як передбаченост. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).

У пункті 2 розділу ІІ Порядку зазначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

У розділі ІІІ вказаного Порядку встановлено порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, форму та зміст такої заяви, визначено механізм призначення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

Суд може постановити ухвалу про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).

У Тячівському районному суді Закарпатської області є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням системи "EasyCon", а саме: наявність обладнання та можливість його використання.

Враховуючи наведене та зважаючи на введення на всій території України з 24 лютого 2022 року військового стану, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд, вважає за необхідне надати можливість представникувідповідача ОСОБА_1 у даній справі приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису.

Керуючись ст.ст. 212,223, 240, 247,258 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Заяву представника відповідача ОСОБА_1 - задовольнити.

Судові засідання у цивільній справі за позовом ТзОВ «Компанія «НІКО-ТАЙС»» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованостіпровести в режимі відеоконференції.

Забезпечити участь представникавідповідача ОСОБА_1 у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку EasyCon, за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua.

Роз`яснити представникувідповідача ОСОБА_1 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Попередити представникавідповідача ОСОБА_1 , що відповідно до ч. 4ст. 212 ЦПК Україниризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали негайно надіслати представникувідповідача ОСОБА_1 для виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя: В.В. Чопик

Дата ухвалення рішення22.02.2024
Оприлюднено23.02.2024
Номер документу117157021
СудочинствоЦивільне
Сутьстягнення заборгованості

Судовий реєстр по справі —760/15777/23

Ухвала від 27.03.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 06.02.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Ухвала від 27.09.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Ішуніна Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні