Справа № 466/12611/23
Провадження № 2-з/466/28/24
У Х В А Л А
16 лютого 2024 року м. Львів
Шевченківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді Ковальчука О.І.
за участю секретаря Хомляк О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі №466/12611/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ТзОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «РУБІКОН ГРУП» про стягнення коштів за договором купівлі-продажу майнових прав в розмірі 1141011,26грн.
в с т а н о в и в:
в провадженні Шевченківського районного суду м. Львова знаходиться цивільна справа №466/12611/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ТзОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «РУБІКОН ГРУП» про стягнення коштів за договором купівлі-продажу майнових прав в розмірі 1141011,26грн.
14.02.2024 року представник позивача ОСОБА_1 подав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на нерухоме майно, яке є власністю позивача та заборонити позивачу та будь-яким третім особам вчиняти дії щодо відчуження, продажу, передачі третім особам або будь-яким чином відчуження, в тому числі в примусовому порядку, передачі у статутний капітал, передачі у заставу, іпотеку або будь-яким іншим чином забезпечення зобов`язань за рахунок наступного нерухомого майна в межах заявлених позовних вимог на загальну суму 1141011,26грн.
Необхідність забезпечення позову обґрунтовується тим, що невжиття заходів забезпечення позову може в майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення.
Згідно ч. 1 ст. 153 ЦПК України сторони у судове засідання не викликалися.
У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності сторін без фіксування судового засідання технічними засобами.
Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи, має право вжити передбачених статтею 151 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може суттєво утруднити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п.1, п. 2 ч.1 ст.150 ЦПК України, позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.
Як вбачається із роз`яснень, даних в п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» , розглядаючи заяву про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Особа, яка подала заяву про забезпечення, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову. У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів із врахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної заяви, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірність утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Дослідивши подану заяву про забезпечення позову та матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що позивачем не надано суду доказів на підтвердження вимог заяви про забезпечення позову, зокрема того, на яке нерухоме майно що належить позивачу, останній просить накласти арешт.
Крім того, позивач заявляє позовні вимоги про стягнення коштів за договором купівлі-продажу майнових прав в розмірі 1141011,26грн., а тому із врахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову, вказаний ОСОБА_2 захід забезпечення позову буде невідповідним з заявленими позовними вимогами.
Також, всупереч постанові Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», з позовної заяви неможливо встановити чи дійсно існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заява представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову подана передчасно, а тому у її задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 149, 150-153, ч. 2 ст. 247, 353 ЦПК України, суд
постановив:
у задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі №466/12611/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ТзОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «РУБІКОН ГРУП» про стягнення коштів за договором купівлі-продажу майнових прав в розмірі 1141011,26грн. відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: О. І. Ковальчук
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2024 |
Оприлюднено | 26.02.2024 |
Номер документу | 117204784 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Ковальчук О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні