Ухвала
від 21.02.2024 по справі 149/3079/23
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 149/3079/23

Номер провадження 2/133/260/24

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

21.02.24 м. Козятин

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

В складі:

Головуючого судді Щерби Н.Л.

за участю секретаря Білокура Д.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Федчук Тетяна Мирославівна, до ОСОБА_2 про визнання недійсним заповіту, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Федчук Т.М. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним заповіту. У вказаній позовній заяві позивач просить суд встановити, що заповіт, посвідчений 11 червня 2019 року секретарем Кордишівської сільської ради Козятинського району Вінницької області МельничукН.С., зареєстрованого у реєстрі за №52, за яким спадкоємцями на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , 1930 року народження, є ОСОБА_1 на 1/2 частку земельної ділянки площею 2,0443 га, кадастровий номер 0521483400:04:004:0093, та ОСОБА_2 на все інше майно, є нікчемним та не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов`язані з його недійсністю, та не скасовує попередній заповіт.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24 жовтня 2023 року зазначену справу було передано на розгляд судді Щербі Н.Л.

Ухвалою суду від 03 листопада 2023 року в даній справі було відкрито провадження, вирішено розглядати справу у порядку загального позовного провадження, по справі призначено підготовче засідання.

В підготовче засідання позивач ОСОБА_1 та його представник - адвокат Федчук Т.М. не з`явилися, однак на адресу суду надійшло клопотання ОСОБА_4 про зупинення провадження у справі до прийняття спадщини разом із додатками, а саме : копія свідоцтва про смерть ОСОБА_1 , який був позивачем у справі та Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі.

Відповідач ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з`явилася, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи. Причини неявки суду невідомі. Будь - яких заяв чи клопотань на адресу суду не надходило.

Враховуючи, що сторони не прибули в підготовче засідання, суд, вважає за можливе, здійснювати судовий розгляд без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі з наступних підстав.

20 лютого 2024 року до суду надійшло клопотання ОСОБА_4 про зупинення провадження у справі, до якої долучено копії свідоцтва про смерть ОСОБА_1 , який був позивачем у справі та Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі.

Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 05 лютого 2024 року Департаментом адміністративних послуг Вінницької міської ради, позивач ОСОБА_1 помер.

Згідно Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №75795529 від 13 лютого 2024 року заведено спадкову справу №1/2024 щодо майна померлого ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно з ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Отже, цроцесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

У статті 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Статтями 1218, 1219 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) право на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що право на спадкування не відноситься до тих прав, які в силу статті 1219 ЦК України є особистими і відносно яких правонаступництво недопустиме, оскільки здійснення цього права не пов`язано з певною особою, а тому може здійснюватися і спадкоємцями цієї особи на передбачених законом умовах.

Таким чином, спірні правовідносини у даній справі допускають правонаступництво.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво. Провадження у справі зупиняється до залучення до участі у справі правонаступника (п. 1 ч. 1 ст. 253 ЦПК України).

Оскільки ОСОБА_1 , який був позивачем у справі, помер, спірні правовідносини допускають правонаступництво, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до залучення до участі у справі правонаступника (ів) позивача ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст.251, 253, ст.ст. 258-260, 353, 354 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Федчук Тетяна Мирославівна, до ОСОБА_2 про визнання недійсним заповіту, до залучення до участі у справі правонаступника (-ів) ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Ухвала судуможе бутиоскаржена вапеляційному порядкудо Вінницькогоапеляційного суду протягом15 днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення21.02.2024
Оприлюднено28.02.2024
Номер документу117251928
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —149/3079/23

Ухвала від 21.02.2024

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 15.12.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 03.11.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 25.09.2023

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Войнаревич М. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні