Справа № 638/3494/24
Провадження № 1-кп/638/1292/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2024 року Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника медичного закладу ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
законного представника ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Борівського відділу Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 щодо продовження строку запобіжного заходу у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку відносно ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12023221070002936 від 27 листопада 2023 року за ознаками суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України, -
встановив:
В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова перебуває клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч.4 ст. 186 КК України, відомості відносно якого внесено до ЄРДР за №12023221070002936 від 27 листопада 2023 року.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , 27 листопада 2023 року о 00 годині 02 хвилини, в період дії воєнного стану, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, знаходячись у приміщенні на АЗС 207 ППФ «Лілія» (код ЄДРПОУ 22674288), за адресою: Харківська область, м. Ізюм, вул. Ростовський шлях, 2А, підійшов до полиць з продуктами харчувань, що знаходяться у приміщенні АЗС 207 ППФ «Лілія», та відкрито для свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 заволодів наступним майном: чіпси Becon (бекон) ТМ "Pringles" 165 г. у кількості 1 шт., вартістю 109 грн.; насіння соняшника «Петриківська Лакомка» смажене, 100 г. у кількості у 1 шт., вартістю 26 грн. 70 коп.; шпроти в олії ТМ «Морські» 150 г. у кількості 2 шт., вартістю 101 грн. 10 коп.; слабоалкогольний напій «Revo» Вишня» 0,5 л., у кількості 1 банки, вартістю 49 грн. 90 коп.; слабоалкогольний напій «King`s Bridge» сильногазований Джин з тоніком» 0,5 л. у кількості 1 банки, вартістю 39 грн. 70 коп., після чого зник з місця вчинення суспільно небезпечного діяння, обернувши викрадене майно на свою користь і розпорядившись ним на власний розсуд, чим заподіяв ППФ «Лілія» (код ЄДРПОУ 22674288), матеріальну шкоду на загальну суму 326 грн. 40 коп.
Таким чином ОСОБА_5 вчинив суспільно небезпечне діяння, передбачене ч. 4 ст. 186 КК України, тобто відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчинене в умовах воєнного стану.
28 листопада 2023 року ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова стосовно ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у Державній установі «Харківський слідчий ізолятор» строком на 60 діб, тобто до 02 год. 00 хв. 25 січня 2024 року.
Згідно висновку судово психіатричного експерта № 20 від 15 січня 2024 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на теперішній час відповідно до свого психічного стану не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. У період часу, якому відповідає правопорушення, ОСОБА_5 перебував у психічному стані коли не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. На теперішній час ОСОБА_5 , відповідно до свого психічного стану, потребує застосування примусових заходів медичного характеру госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
19 січня 2024 року слідчим відділення № 1 СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_11 винесено постанову про зміну порядку досудового розслідування та продовжувати його згідно з правилами, передбаченими главою 39 КПК України, про кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру.
Ухвалою слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова від 23 січня 2024 року (справа № 638/18664/23, провадження № 1-кс/638/451/24) змінено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та застосовано до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , запобіжний захід у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, а саме в Дніпровську філію «Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги» ДУ «Інститут психіатрії судово психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України», що розташований за адресою: Дніпропетровська обл.,м.Дніпро,вул.Алексєєнко Надії,будинок 84, в межах строку досудового розслідування, а саме до 27.02.2024 року включно.
Прокурором Борівського відділуІзюмської окружноїпрокуратури Харківськоїобласті заявлено клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключать небезпечну поведінку відносно ОСОБА_5 , оскільки відсутні підстави для зміни запобіжного заходу, строк запобіжного заходу спливає 27.02.2024 року, а кримінальне провадження не розглянуто, ризики, які передбачені ст. 177 КПК України, та які були враховані під час обрання та зміни запобіжного заходу не зникли.
По-перше, зважаючи, що причетність ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому суспільно небезпечного діяння підтверджується у тому числі і показами свідків, перебуваючи на волі, останній буде мати можливість здійснювати на них незаконний вплив, чим перешкоджатиме встановленню істини у кримінальному провадженні. Не зважаючи на те, що в ході досудового розслідування свідки вже були допитані, однак суд відповідно до ст.ст. 23, 95 КПК України сприймає докази безпосередньо (п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України).
По-друге, наявний ризик вчинення ОСОБА_5 інших суспільно небезпечних діянь. Наявність вказаного ризику підтверджується даними про особу яка вчинила суспільно небезпечне діяння, в стані неосудності, який у відповідностідо психічногостану неможе усвідомлюватисвої діїта керуватиними (п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України).
Зважаючи на викладене вище, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що ризики, передбачені п. 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, об`єктивно наявні.
Разом з тим, згідно висновку судово психіатричного експерта № 20 від 15 січня 2024 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на теперішній час відповідно до свого психічного стану не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. У період часу, якому відповідає правопорушення, ОСОБА_5 перебував у психічному стані коли не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. На теперішній час ОСОБА_5 , відповідно до свого психічного стану, потребує застосування примусових заходів медичного характеру госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Захисник ОСОБА_6 , особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 та його законний представник ОСОБА_7 просили про часткове задоволення клопотання прокурора, а саме застосування примусових заходів медичного характеру без посиленого нагляду.
Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного висновку.
Згідно із ч.ч. 1,2 ст.331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 331 КПК України визначено, що незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двохмісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та направляється уповноваженій службовій особі місця ув`язнення.
Відповідно до статті 508 КПК України, до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, можуть бути застосовані судом такі запобіжні заходи: передання на піклування опікунам, близьким родичам чи членам сім`ї з обов`язковим лікарським наглядом; поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінку.
Судом встановлено, що у межах даного кримінального провадження ухвалою слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова від 23.01.2024 відносно ОСОБА_5 змінено запобіжний захід у виді тримання під вартою на запобіжний захід у виді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, строком до 27.02.2024 року включно.
У зв`язку з існуванням вищезазначених ризиків, з метою забезпечення виконання ОСОБА_5 покладених на нього процесуальних обов`язків, враховуючи, що останній вчинив суспільно небезпечне діяння, останньому необхідно продовжити запобіжний захід у вигляді перебування в психіатричному закладі в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, оскільки обставини суспільно небезпечного діяння свідчать про неможливість запобігання вказаним ризикам шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів.
Беручи доуваги,що ОСОБА_5 офіційно не працює, вчинив суспільно небезпечне діяння, є соціально небезпечною особою, що може загрожувати життю чи здоров`ю людей, страждає нахронічне психічнезахворювання уформі шизоефективногорозладу змішаноготипу, та враховуючи те, що менш суворі запобіжні заходи не достатні для запобігання вищевказаним ризикам.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на психічний стан особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, та страждає на психічне захворювання у вигляді шизоефективного розладу змішаного типу, з метою унеможливлення спричинення ним шкоди як собі, так іншим особам, суд вважає за доцільне продовжити запобіжний захід у виді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, до Дніпровської філії «Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги» ДУ «Інститут судової психіатрії
МОЗ України», де він наразі утримується, на строк 60 діб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 194,331, 370, 372, 508 КПК України, суд,-
ухвалив:
Клопотання прокурора Борівського відділу Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 щодо продовження строку запобіжного заходу у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку відносно ОСОБА_5 - задовольнити.
Продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді перебування взакладі з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, а саме в Дніпровській філії «Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги» ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , строком на 60 діб, тобто до 26 квітня 2024 року включно.
Копію ухвали направити для виконання до Дніпровської філії «Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги» ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» (49006, м.Дніпро вул. Надії Алексєєнко, 84)
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, подання апеляційної скарги не зупиняє її виконання.
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2024 |
Оприлюднено | 29.02.2024 |
Номер документу | 117264823 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Подус Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні