Номер провадження: 22-ц/813/4216/24
Справа № 947/39974/23
Головуючий у першій інстанції Васильків О.В.
Доповідач Драгомерецький М. М.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
26.02.2024 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі судді судової колегії судової палати у цивільних справах Драгомерецького М.М., розглянувши питання про відкриття апеляційного провадження по справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Аккерман Солюшенс Україна», в інтересах якого діє адвокат Сердюков Борис Леонідович, на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 02 січня 2024 року про передачу справи на розгляд іншого суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства зобмеженою відповідальністю«Аккерман СолюшенсУкраїна» про встановлення факту перебування в трудових відносинах, -
ВСТАНОВИВ:
02 січня 2024 року ухвалою Київського районного суд м. Одеси позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ "АККЕРМАН СОЛЮШНС УКРАЇНА" про встановлення факту перебування в трудових відносинах передано на розгляд Приморському районному суду м. Одеси.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою суду Товариством з обмеженою відповідальністю «Аккерман Солюшенс Україна», в інтересах якого діє адвокат Сердюков Борис Леонідович, подано апеляційну скаргу в якій апелянт просить суд ухвалу Київського районного суду м. Одеси віл 02 січня 2024 року скасувати, направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції, а саме в Київський районний суд м. Одеси.
Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження за апеляційною скаргою не може бути відкрито, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України, з огляду на наступне.
Із наданої квитанції вбачається, що апелянтом не сплачено судовий збір.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 4 ст.356ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 1 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Обов`язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов`язок, визначений нормами процесуального права.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір за розгляд апеляційної скарги, поданої юридичною особою на ухвалу суду сплачується у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідност. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»з 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Таким чином, сума судового збору, що підлягає сплаті при подачі апеляційної скарги становить 3 028 грн.
Тому, апелянту слід сплатити судовий збір в сумі 3028грн на розрахунковий рахунок: Отримувач коштів: ГУК в Од. обл./Хаджибейськ. р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526. Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.). Код банку отримувача (МФО): 899998. Рахунок отримувача: UA428999980313161206080015757. Код класифікації доходів бюджету: 22030101. Призначення платежу*;101
Оригінал квитанції про сплату судового збору необхідно направити на адресу Одеського апеляційного суду (65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 24-а, E-mail: inbox@aod.court.gov.ua).
Крім того, з поданої апеляційної скарги вбачається, що вона підписана представником адвокатом Сердюковим Борисом Леонідовичем, в свою чергу, відомостей щодо наявності або відсутності у адвоката Електронного кабінету не вказано.
Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Згідно ч. 8 ст. 14 ЦПК України, реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Крім того, згідно п. 1 ч. 1 ст. 183 ЦПК України,будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно положень п. 2 ч. 2 ст. 356 ЦПК України, в апеляційній скарзі мають бути зазначені, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Отже, підсумовуючи викладене, слід вказати, що апеляційна скарга подана із порушенням вимог ЦПК України щодо обов`язковості зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
За наведених обставин вважаю, відповідно до ч. 3 ст.357ЦПК України апеляційнускаргу Товаристваз обмеженоювідповідальністю «АккерманСолюшенс Україна»,в інтересахякого дієадвокат СердюковБорис Леонідович, слідзалишити безруху тароз`яснитиапелянту необхідністьнадання відомостейпро наявністьабо відсутністьелектронного кабінетув підсистеміЕлектронний суд та усунення інших недоліків апеляційної скарги, а саме сплати судового збору.
Частиною 2 ст.357ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихстаттею 356цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положеннястатті 185, яка передбачає залишення позовної заяви (апеляційної скарги) без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків.
За вказаних обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення виявлених судом недоліків.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 185, 354, 356, 357 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Аккерман Солюшенс Україна», в інтересах якого діє адвокат Сердюков Борис Леонідович, на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 02 січня 2024 року про передачу справина розглядіншого суду - залишити без руху.
Надати скаржнику десятиденний строк, з дня отримання копії даної ухвали, для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Роз`яснити, що в разі невиконання зазначених вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання та може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судового збору безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги.
Суддя Одеського апеляційного суду М.М. Драгомерецький
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2024 |
Оприлюднено | 29.02.2024 |
Номер документу | 117274197 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Драгомерецький М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні