Ухвала
від 27.02.2024 по справі 672/59/24
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №672/59/24

Провадження №2/672/97/24

УХВАЛА

27 лютого 2024 року м.Городок

Городоцький районний суд Хмельницької області у складі:

головуючої судді Пономаренко Л.Е.,

за участю: секретаря судового засідання Ратушняк Л.В.,

представника позивача-адвоката Чухась М.С.,

представника відповідача-адвоката Слободяника І.А.,

під час розгляду у підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Городку Хмельницької області в порядку загального позовного провадження розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Чухась Майї Степанівни про призначення комісійної судово-медичної експертизи у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Буд Енерго Сервіс» про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся зпозовом дотовариства зобмеженою відповідальністю«Буд ЕнергоСервіс» провідшкодування шкоди,заподіяної внаслідоквчинення злочину.

22.01.2024 суддею відкрито провадження у справі, призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

В підготовчому судовому засіданні представник позивача просила суд розглянути клопотання про призначення комісійної судово-медичної експертизи у справі, яке долучено до позовної заяви.

Представник відповідача зазначив, що дане клопотання є передчасним, вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху через несплатою позивачем судового збору.

Суд, заслухавши заявлене клопотання, думку представника відповідача, прийшов до наступного.

Згідно з п. 4ст. 129 Конституції Україниоднією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно дост. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободтаке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.

Відповідно дост. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема, і висновками експертів.

Відповідно до ч.1 ч. 6ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідност. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання щодо призначення у справі експертизи.

Відповідно до ч. 1ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності..

Аналіз зазначених норм права свідчить, що суд для з`ясування обставин, що мають значення у справі і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки чи ремесла, призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

Призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити, зокрема, характер і ступінь ушкодження здоров`я.

Відповідно до ч. 1ст. 111 ЦПК Україникомісійна експертиза проводиться не менш як двома експертами одного напряму знань.

Судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства. (ст.1 Закону України «Про судову експертизу»).

Згідно п. 1 Правил проведення комісійних судово-медичних експертиз в бюро судово-медичної експертизи, затвердженіНаказом міністерства охорони здоров`я від 17.01.1995 №6, комісійні судово-медичні експертизи (надалі - експертизи) проводяться у відділах комісійних експертиз бюро судово-медичної експертизи управлінь охорони здоров`я, обласних виконавчих комітетів, республіканського бюро (Автономної Республіки Крим) і в судово-медичному відділі Головного бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров`я (надалі - МОЗ) України (надалі - відділ), а також на підприємницьких засадах проводяться згідно зЗаконом України «Про судову експертизу», процесуальним законодавством, Інструкцією про проведення судово - медичної експертизи, даними Правилами та нормативними документами МОЗ України.

Згідно положень п. 3 Правил проведення комісійних судово-медичних експертиз в бюро судово-медичної експертизи, затвердженіНаказом міністерства охорони здоров`я від 17.01.1995 №6експертизи у відділі проводяться з метою усунення протиріч між ранішепроведеноюекспертизою та іншими матеріалами справи у випадку необґрунтованості висновків або сумнівів особи, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора, суддіабо суду в правильності згаданої експертизи,атакож зметою встановлення термінузачаття, здатностідо запліднення, процентувтрати професійної працездатності і правильностінадання медичноїдопомогиувипадкахпритягнення до кримінальної відповідальності медичних працівників за «професійні правопорушення».

Згідно п. 1.4 Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затвердженоїнаказом Міністерства охорони здоров`я України від 17.01.95 №6, до компетенції судово-медичної експертизи належить, зокрема, експертиза потерпілих, обвинувачених та інших осіб та експертиза заматеріаламикримінальних та цивільних справ.

Згідно п. 2.1. Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затвердженоїнаказом Міністерства охорони здоров`я України від 17.01.95 №6, судово-медична експертиза проводиться згідно з постановою особи, що проводить дізнання, слідчого, прокурора, судді, а також за ухвалою суду.

Призначення у справі комісійної судово-медичної експертизи і подальша оцінка судом висновку судового експерта як доказу матиме значення для розгляду й вирішення справи по суті, оскільки відомості, встановити які покликана комісійна судова експертиза, стосуються предмета спору.

Що стосується позиції представника відповідача щодо необхідності залишення позову без руху, слід зазначити, що як вбачається зі змісту позовної заяви, позов пред`явлено про відшкодування шкоди, спричиненої ушкодженням здоров`я, що відповідно до п.2 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільняє позивача від сплати судового збору.

Отже, враховуючи, що відповідачем заявлено клопотання про проведення комісійної судово-медичної експертизи, суд приходить до висновку про призначення у справі комісійної судово-медичної експертизи, для визначення характеру і ступеню ушкодження здоров`я та наявності причино-наслідкового зв`язку виникнення у ОСОБА_1 ушкоджень здоров`я.

Відповідно до ч.1ст.109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування, якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Керуючись ст. ст.103-109,353,354 ЦПК України,-

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання представника позивача про призначення експертизи задовольнити.

Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Буд Енерго Сервіс» про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 , комісійну судово-медичну експертизу, проведення якої доручити Хмельницькому обласному бюро судово-медичної експертизи (29001, м. Хмельницький, вул.Пілотська,1).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК Україниза завідомо неправдивий висновок чи відмову без поважних причин від дачі висновку.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

1.Чи втратив ОСОБА_1 працездатність внаслідок травми, отриманної ним при ДТП, яка мала місце 11 липня 2022 року, якщо так, то який її відсоток?

2.Чи є потреба у ОСОБА_1 у постійному медикаментозному лікуванні та санаторно-курортному лікуванні травм( колінного суглобу), отриманних ОСОБА_1 у результаті ДТП, яка мала місце 11 липня 2022 року, якщо так, то з якою періодичністю та протягом якого терміну?

Витрати за проведення експертизи покласти на позивача.

Витребувати з канцелярії Городоцького районного суду кримінальну справу №672/732/22.

В розпорядження експертам надати матеріали цивільної справи № 672/59/243 та медичну документацію відносно ОСОБА_1 .

Копію ухвали направити на виконання Хмельницькому обласному бюро судово-медичної експертизи (29001, м. Хмельницький, вул.Пілотська,1) та вручити сторонам.

Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109 ЦПК України.

На часпроведення комісійноїсудово-медичноїекспертизи провадження в справі зупинити.

Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Л.Е.Пономаренко

СудГородоцький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.02.2024
Оприлюднено29.02.2024
Номер документу117290127
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення

Судовий реєстр по справі —672/59/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 03.04.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 27.02.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Хмельницької області

Пономаренко Л. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні