Справа № 203/7033/23
Провадження № 2/932/275/24
УХВАЛА
про прийняття до розгляду позовної заяви та відкриття провадження у справі
29 січня 2024 року м. Дніпро
Суддя Бабушкінськогорайонного судум.Дніпропетровська КондрашовІ.А.,ознайомившись ізпозовною заявою ОСОБА_1 доприватного нотаріусаДніпровського міськогонотаріального округуКухтіної ВікторіїВіталіївни проскасування постановипро відмовуу вчиненнінотаріальної дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Кіровського районного суду м. Дніпропетровська звернулася ОСОБА_1 із позовом до приватного нотаріуса ДМНО Кухтіної В.В., в якому просить скасувати постанову нотаріуса Кухтіної В.В. від 12 вересня 2023 року про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Кухтіною В.В.; зобов`язати відповідача виконати певні нотаріальні дії, а саме видати їй свідоцтво про право власності громадянки ОСОБА_1 на обов`язкову долю спадкового майна, залишеного після смерті матері ОСОБА_2 та стягнути з відповідача судові витрати.
Ухвалою Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 21.12.2023 року цивільну справу за вищевказаною позовною заявою передано на розгляд за підсудністю до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.
24.01.2024 року на адресу Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла вищевказана цивільна справа.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.01.2024 року вищезазначену цивільну справу передано на розгляд судді Кондрашову І.А.
Суддя дослідивши позовну заяву та додані до позову докази в їх сукупності, вважає, що підстав для відмови у відкритті провадження у справі, для залишення позовної заяви без руху або її повернення позивачеві, передбачених ст.ст.185,186 ЦПК України, не встановлено.
Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України тому її необхідно прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за вказаним позовом.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Згідно ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду: малозначних справ; справ, що виникають з трудових відносин; справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заявлено вимоги про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Частиною 4 статті 19 ЦПК України для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 274 ЦПК України і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
ОСОБА_1 у прохальній частині позовної заяви заявила клопотання про витребування доказів, в якому просить витребувати у приватного нотаріуса ДМНО Кухтіної Вікторії Віталіївни спадкову справу № 27/2022, яка заведена 20 грудня 2022 року. Зазначає, що відповідні докази можуть підтвердити обставини, викладені нею у позовній заяві.
Вивчивши подане позивачем клопотання та матеріали справи, суддя дійшов таких висновків.
Згідно із ч. 1 ст.2ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Крім того, у відповідності до п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Частиною 3 статті 12 та частиною 1 статті 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, п. п. 2, 4 ч. 2 ст.84ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Враховуючи те, що позивачем зазначені причини неможливості самостійного отримання відповідних доказів, суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання про витребування доказів.
Керуючись ст. ст. 13, 19, 175, 177, 187 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до свого провадження цивільну справу № 203/7033/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Кухтіної Вікторії Віталіївни про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Розгляд цивільної справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовчезасідання по даній справі на 26 березня 2024 року о 10 год. 00 хв.
Розгляд справи проводити суддею одноособово.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденнийстрок з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу десятиденнийстрок з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Встановити відповідачу п`ятиденнийстрок з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію даної ухвали направити позивачу для відома та відповідачу разом із копію позовної заяви з додатками.
Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити частково.
Витребувати у приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Кухтіної Вікторії Віталіївни (адреса:49000,м.Дніпро,вул.Андрія Фабра,буд.15,оф.1-а) належним чином завірену копію спадкової справи № 27/2022, що була відкрита 20 грудня 2022 року після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначені доказимають бутиподані до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська (просп. Дмитра Яворницького, 57, м. Дніпро, 49000) в строк протягом 10(десяти)дні з моменту отримання ухвали.
Відповідно до вимог ч. ч. 7, 8 ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність встановлену Законом.
Ухвала підлягає негайному виконанню в частині витребування доказів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Ігор КОНДРАШОВ
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 29.02.2024 |
Номер документу | 117298545 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Кондрашов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні