Дата документу 21.02.2024
Справа № 334/10864/23
Провадження № 2/334/517/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2024 року м. Запоріжжя
Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі судді Бредіхіна Ю.Ю., за участю секретаря Жураківської В.А., заяву про представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Ковтуна Владислава Ігоровича про стягнення судових витрат та винесення додаткового рішення,
установив:
Рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 08.02.2024 року частково задоволено позов відокремленого структурного підрозділу «Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж Запорізького національного університету» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 про стягнення суми, стягнуто з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь позивача суму основного боргу у розмірі 11 455,36 грн. та судовий збір, в частині вимог до ОСОБА_3 відмовлено.
09.02.2024 року представником відповідача адвокатом Ковтуном В.І. подано заяву про стягнення з позивача судових витрат у розмірі 12500 грн., які відповідач ОСОБА_1 понісла у зв`язку із розглядом цієї справи. В обґрунтування заяви подані суду копії угоди про надання правової допомоги від 29.12.2023 року, додаткової угоди до нього від 08.02.2024 року, розрахунок витрат, акти виконаних робіт від 08.02.2024 року та здачі-приймання робіт від 08.02.2024 року, а також платіжні інструкції.
Представник позивача Наливайко В.Є. заперечив проти заяви задоволення, вказавши на неспівмірність заявлених вимог та відсутність будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження дійсного понесення витрат у такому розмірі.
Дослідивши надані документи, суд дійшов до таких висновків.
Статтею 246 ЦПК України визначено, що для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше двадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог.
У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 270 цього Кодексу.
Відповідно до приписів статті 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 ЦПК України).
Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.
Частиною третьою статті 141 ЦПК України визначено, що при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;
2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;
3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо;
4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.
Суд, не оцінуючи якість послуг адвокатів відповідача та умови оплати їх послуг, погоджені сторонами, зауважує про те, що спір виник через дії відповідача, а саме тривале ухилення від виконання свого обов`язку щодо сплати боргу.
Враховуючи, що спір виник виключно через дії відповідачів, суд дійшов висновку про те, що задоволення заяви відповідача призведе до порушення принципів пропорційності та верховенства права.
Керуючись статтями 246, 268, 270 ЦПК України, суд
ухвалив:
Відмовити у задоволені заяви представника відповідача про стягнення судових витрат та ухвалення додаткового рішення у справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення до Запорізького апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Ю.Ю. Бредіхін
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2024 |
Оприлюднено | 01.03.2024 |
Номер документу | 117320925 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Бредіхін Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні