Справа № 630/632/23
Провадження № 2/630/19/24
У Х В А Л А
28 лютого 2024 року м. Люботин
Люботинський міський суд Харківської області у складі головуючого Зінченко О.В., розглянувши клопотання адвоката Швець Сергія Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , про забезпечення позову,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 на його користь суму матеріального збитку у розмірі 23401, 39 грн., суму втраченого доходу у розмірі 6 801 759,6 грн. та моральну шкоду у розмірі 2 000 000 грн.
26.02.2024 року до Люботинського міського суду Харківської області надійшло клопотання представника позивача про забезпечення позову, в якому він просить застосувати заходи забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 шляхом заборони на відчуження, а саме реєстрації, перереєстрації, використання майна в якості застави, видачі свідоцтв про реєстрацію та номерних знаків, зняття з обліку транспортного засобу відносно рухомого та нерухомого майна в межах ціни позову (ціна позову: 8 825 160, 99 грн.).
Дослідивши клопотання про забезпечення позову, додані до нього матеріали та матеріали справи, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтування його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Вимоги до форми та змісту заяви про забезпечення позову встановлені положеннями ст. 151 ЦПК України, відповідно до якої заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Однак, вказане клопотання не в повному обсязі відповідає встановленим вимогам, оскільки в клопотанні не конкретизовано, яке саме майно підлягає накладанню заборони на відчуження, а також відсутні пропозиції щодо зустрічного забезпечення.
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
За таких обставин, з урахуванням того, що клопотання не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, суддя вважає необхідним повернути клопотання про забезпечення позову заявнику, що не позбавляє заявника права повторно звернутись до суду з заявою, оформленою згідно ст.151 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 151, 153 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання адвоката Швець Сергія Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , про забезпечення позову повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В.Зінченко
Суд | Люботинський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117334161 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Люботинський міський суд Харківської області
Зінченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні