ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28.02.2024м. СумиСправа № 920/138/24
Господарський суд Сумської області у складі судді Вдовенко Д.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження матеріали справи № 920/138/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Котельня північного промислового вузла (вул. Ковпака, буд. 6, м. Суми, 40020)
до відповідача Сумської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок (вул. Іллінська, буд. 1, м. Суми, 40009)
про стягнення 228 716 грн 89 коп.,
УСТАНОВИВ:
Позивач подав позовну заяву, в якій просить суд стягнути з відповідача 228 716 грн 89 коп., в тому числі: 198 933 грн 90 коп. заборгованості за надані послуги з теплової енергії у період з листопада 2021 року по квітень 2023 року, 4389 грн 93 коп. пені, 8164 грн 31 коп. 3% річних, 17 228 грн 75 коп. інфляційних втрат відповідно до індивідуального договору затвердженого постановою Кабінет Міністрів України від 21.08.2019 № 830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 № 1022). Позивач також просить суд стягнути з відповідача судові витрати (3430 грн 75 коп. витрат по сплаті судового збору, 10 000 грн 00 коп. витрат на правничу допомогу).
Ухвалою від 14.02.2024 Господарський суд Сумської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 920/138/24; визначив, що справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами; надав відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву; надав позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив; надав відповідачу семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення.
В ухвалі про відкриття провадження у справі суд роз`яснив відповідачу положення ст. 6 ГПК України щодо обов`язку відповідача, як юридичної особи, зареєстрованої за законодавством України, зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до ст. 6 ГПК України юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Копія ухвали суду від 14.02.2024 про відкриття провадження у справі була надіслана відповідачу за адресою місцезнаходження та отримана останнім 19.02.2024, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
23.02.2024 відповідач подав відзив на позовну заяву (вх. № 1005/24 від 23.02.2024), в якому зазначає, що Сумська обласна організація УТМР згідно зі статутом є неприбутковою громадською організацією, яка входить до єдиної системи Громадської організації УТМР. Грошові кошти товариства складаються із вступних і щорічних членських внесків, внесків на біотехнічні заходи, добровільних внесків, інших щомісячних внесків, доходів від основної діяльності підпорядкованих товариству користувачів мисливських угідь, відрахувань від структурних підрозділів та інше. До 2022 року Сумська обласна організація УТМР мала фінансову можливість сплачувати ТОВ «КППВ» платежі за спожиту теплову енергію згідно з договором. З початку широкомасштабної агресії рф проти України діяльність всіх структурних підрозділів Сумської обласної організації УТМР призупинилась на невизначений час воєнних дій на території України. Штатні працівники районних і Сумської обласної організації УТМР пішли у вимушені відпустки на час воєнного стану, дехто звільнився. Ведення мисливського господарства практично призупинено через обмеження, які встановлені військовими адміністраціями, зокрема забороною полювання в мисливський сезон 2022-2023 роки, встановлення особливого режиму в`їзду і виїзду населення в лісах. З 2022 року члени товариства перестали сплачувати щорічні членські внески, полювання під час воєнних дій стало неможливим, припинились фінансові надходження до районних і Сумської обласної організації УТМР. За цих обставин виникло ряд заборгованостей по заробітній платі і за спожиту теплову енергію. Сумська обласна організація УТМР в кінці 2022 року зверталась до директора ТОВ «КППВ» з пропозицією відключити систему опалення адмінприміщення за адресою: м. Суми, вул. Іллінська №1, так як організація опинилась в скрутному фінансовому становищі, який зазначив, що відключення не можливе, оскільки будинок, в якому розташоване адмінприміщення, зданий в експлуатацію в 1961 році, стояки гарячої води демонтувати не можливо, а зворотна труба замурована під підлогою першого поверху. 19.09.2023 Сумська облорганізація УТМР звернулась до ТОВ «КППВ» з проханням укласти договір на проведення реструктуризації заборгованості за постачання теплової енергії, але отримала відмову. На даний час відповідач передав в оренду частину адмінприміщення за договором. За отримані грошові кошти як орендну плату відповідач погасив першочергову заборгованість по заробітній платі. По мірі надходження грошових коштів відповідач проводить часткове перерахування коштів ТОВ «КППВ» за послуги постачання теплової енергії. За умови укладення договору реструктуризації заборгованості між сторонами заборгованість буде погашена до початку опалювального сезону 2024 року. Відповідач у відзиві зазначив, що у нього відсутній електронний кабінет.
23.02.2024 відповідач подав клопотання (вх. № 1017 від 23.02.2024), в якому просить суд розгляд справи провести з повідомленням сторін.
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 165 ГПК України копії відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи надсилаються (надаються) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
До відзиву додаються документи, що підтверджують надсилання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу
Суд встановив, що відповідач не додав до відзиву документів, що підтверджують надсилання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
За цих обставин суд зобов`язує відповідача у дводенний строк з дня отримання ухвали суду надати докази, що підтверджують надсилання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Відповідно до положень Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009, ст. 1 Закону України "Про поштовий зв`язок" підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення.
Також суд встановив, що відповідач не виконав обов`язку, визначеного ст. 6 ГПК України, зокрема не зареєстрував електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Суд наголошує, що ст. 6 ГПК України визначене не право, а обов`язок юридичної особи, зареєстрованої за законодавством України, зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі ("Електронний суд").
Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України суд повертає письмову заяву (клопотання) заявнику без розгляду у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Оскільки відповідач не зареєстрував електронний кабінет суд повертає без розгляду Сумській обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок клопотання (вх. № 1017 від 23.02.2024) про розгляд справи з повідомленням сторін.
Суд зазначає, що повернення судом без розгляду клопотання відповідача про розгляд справи з повідомленням сторін не позбавляє відповідача права повторно звернутися з таким клопотанням після виконання обов`язку зареєструвати свій електронний кабінет у підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Суд також повторно роз`яснює відповідачу, що ч. 10 ст. 165 ГПК України передбачене право суду вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
Керуючись ст. 6, 165, 170, 234, 235, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Повернути без розгляду Сумській обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок клопотання (вх. № 1017 від 23.02.2024) про розгляд справи № 920/138/24 з повідомленням сторін.
2.Повторно роз`яснити відповідачу його обов`язок, як юридичної особи, зареєструвати свій електронний кабінет у підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС можна за посиланням: https://id.court.gov.ua/
Із порядком реєстрації Електронного кабінету можна ознайомитись у розділі 4 "Реєстрація та авторизація користувачів" Інструкції користувача Електронного суду ЄСІТС за посиланням: https://is.gd/y5sLfZ.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
3. Зобов`язати відповідача у дводенний строк з дня отримання ухвали суду подати докази, що підтверджують надсилання (опис вкладення, розрахунковий документ) або надання відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України в частині повернення без розгляду заяви (апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду); в іншій частині - ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Ухвала підписана суддею 29.02.2024.
СуддяД. В. Вдовенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117339980 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Вдовенко Дар'я Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні