29.02.2024 Справа № 756/395/24
Справа пр. №2/756/1750/24
ун. №756/395/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
( заочне)
29 лютого 2024 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Луценко О.М.,
при секретарі - Галелюк Т.О.,
розглянувши у спрощеному позовному провадженні у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Києві цивільну справу за позовом Житлово- будівельний кооператив « Більшовик-2» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків та утримання будинку та прибудинкової території, -
в с т а н о в и в:
Позивач Житлово- будівельний кооператив « Більшовик-2» звернулося до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 є власником квартир АДРЕСА_1 .
Як стверджував позивач, ОСОБА_1 належним чином не виконував зобов`язання з оплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, централізоване опалення, централізоване постачання гарячої води, централізоване постачання холодної води та водовідведення холодної та гарячої води у період з листопада 2017 по 31 серпня 2023 року, допустили заборгованість у сумі 26670,50 грн.
З цих підстав Житлово- будівельний кооператив « Більшовик-2» просило суд стягнути з ОСОБА_1 заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території у період з 01.11.2017 року по 31.08.2023 у сумі 26670,50 грн., 3% річних за прострочення виконання грошових зобов`язань в розмірі 3801,58грн., інфляційні витрати в розмірі 2718,58грн. та судовий збір 2684грн. та витрати на правничу допомогу.
Відповідач відзив на позовну заяву Житлово- будівельний кооператив « Більшовик-2» до суду не подали.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений, подав заяву, у якій просив суд розглядати справу за його відсутності, позов підтримав в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечував.
Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся, про причини неявки в судове засідання суд не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності до суду не подав.
За таких обставин та за відсутності заперечень представника позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до такого висновку.
Судом з`ясовано, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 .
Позивач відповідно забезпечує управління та утримання житлового будинку АДРЕСА_2 . Відповідно до умов даного договору позивач набув право отримувати від мешканців зазначеного будинку оплату за житлово-комунальні послуги.
Відповідач ОСОБА_1 проживає в квартири АДРЕСА_1 .
Відповідачем, як споживач житлово- комунальних послуг не здійснено в повному обсязі оплату за спожиті ним послуги.
У ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
У п.1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» вказано, що споживач має право, зокрема, одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено зобов`язання споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Рішенням позачергових загальних зборів Житлово- будівельний кооператив « Більшовик-2» від 03.01.2016року затверджено внески з утримання будинку та прибудинкової території на рівні: для 1-поверху- 2.50 грн./кв.м,; для 2-9 поверхів - 3,30 грн./кв.м. Також, 05 січня 2018 року відбулися Загальні Збори членів ЖБК "Більшовик-2 " та з 01 січня 2018 року, затверджено щомісячні внески на утримання будинку та прибудинкової території, на рівні для 1-поверху- 4.40 грн./кв.м.; для 2-9 поверхів - 5,20 грн./кв.м.
Рішення Загальних зборів членів ЖБК "Більшовик-2" від 29.06.2021р. затверджено внески з утримання будинку та прибудинкової території на рівні: для 1-поверху- 7.60 грн4Укв.м.; для 2-9 поверхів - 8,00 грн./кв.м.
Рішенням загальних зборів членів ЖБК "Більшовик-2 "від 26.12.2021 року затверджено внесок на утримання будинку та прибудинкової території, управління багатоквартирним будинком у розмірі: 9.13 гри. за кв. м. - для квартир АДРЕСА_3 -го поверху; 9,70 грн. за кв. м. - для квартир з 2-го поверху і вище; внесок до ремонтного фонду у розмірі 4,00 грн. за кв. м. для всіх квартир.
Згідно із ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
У відповідності до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Згідно ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Також суд вважає, що у зв`язку з простроченням сплати за спожиті послуги відповідач зобов`язаний сплатити на користь позивача інфляційну складову боргу у розмірі 2718,58 грн., а також 3% річних на суму заборгованості у розмірі 3801,58грн.
З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 26670,50 грн.; інфляційна складова боргу у розмірі 2718,58 грн.; 3% річних у розмірі 3801,58 грн.
Крім того, позивачем заявлена вимога про стягнення 7500,00 грн. витрат пов`язаних з оплатою правничої допомоги.
На підтвердження надання правової допомоги, позивачем надано копію договору про надання правової допомоги від 13.10.2023 року; акт надання послуг №1 від 20.10.2023 року; платіжну інструкцію №285 від 16.10.2023 року на суму 7500,00 грн.
Відповідач не скористався своїм правом подачі клопотання про зменшення розміру витрат на правничу допомогу.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Частиною 1 ст. 134 ЦПК України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Пунктами 1, 2 ч. 2 ст. 137 ЦПК України, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Згідно ч. 3 ст. 137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно ч. 4 ст. 137 ЦПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Керуючись встановленими законом принципами виваженості та розумності, суд вважає можливим задовольнити вимоги про стягнення витрат з оплати правничої допомоги повністю у розмірі 7500 грн.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 2684,00 грн. судового збору.
З викладеного, керуючись ст.ст. ст.ст. 12, 81, 141, 263-265 ЦП України, суд ,
в и р і ш и в:
Позов Житлово- будівельний кооператив « Більшовик-2» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати внесків та утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - невідомий, зареєстрована за адресою АДРЕСА_4 ) на користь Житлово- будівельний кооператив « Більшовик-2» (ЄДРПОУ - 22934312) заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території у сумі 26670,50грн., 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання в сумі 3801,58 грн., інфляційні витрати в розмірі 2718,58грн., витрати на правничу допомогу в розмірі 7500,00грн. та судовий збір в розмірі 7500,00гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Луценко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117344018 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Луценко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні