ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
щодо участі учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції
28 лютого 2024 рокуЛьвівСправа № 300/7730/23 пров. № А/857/23234/23
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Носа С. П.суддів -Кухтея Р. В. Шевчук С. М.розглянувши у порядку письмового провадження у м. Львові клопотання Державного підприємства «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)» про участь його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №300/7730/23 за адміністративним позовом Державного підприємства «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)» до Коломийського відділу ДВС у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду перебуває справа № 300/7730/23 за апеляційною скаргою Державного підприємства «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)» на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2023 року про відмову у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)» до Коломийського відділу ДВС у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови.
Розгляд вказаної апеляційної скарги Державного підприємства «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)» на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2023 року про відмову у відкритті провадженняу справі № 300/7730/23 відкладено на 29 лютого 2024 року о 11:30 год.
09 лютого 2024 року позивач подав клопотання про участь його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Суд апеляційної інстанції вважає, що таке клопотання, підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною першою статті 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За правилами частини третьої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
У зв`язку з набранням чинності Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 з 05 жовтня 2021 року почали функціонувати підсистеми Електронний кабінет, Електронний суд та підсистема відеоконференцзв`язку, які передбачено Положенням про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21 (надалі також - Положення про ЄСІТС).
Згідно з пунктом 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Відповідно до пункту 46 Положення про ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
Згідно з пунктом 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
З урахуванням наведеного, а також враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду заяви та у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції, колегія суддів прийшла до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі №300/7730/23.
Керуючись статтями 195, 248, 325, 328 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
клопотання Державного підприємства «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)» про участь його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
Судове засідання, відкладене на 29 лютого 2024 року о 11:30 год., провести у режимі відеоконференції відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Забезпечити участь представника Державного підприємства «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)» в судовому засіданні, відкладеному на 29 лютого 2024 року о 11:30 год, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку.
Роз`яснити Державному підприємству «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)», що учасник справи повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Роз`яснити Державному підприємству «Підприємство Державної Кримінально-виконавчої служби України (№41)», що відповідно до частини п`ятої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач С. П. Нос судді Р. В. Кухтей С. М. Шевчук
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117352290 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Нос Степан Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні