1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/12453/23 1-кс/335/816/2024
23 лютого 2024 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі клопотання прокурора Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя Запорізької області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42023082010000139 від 05.12.2023,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернулася до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, в обґрунтування якого зазначила наступне.
Слідчим СВ ВП № 1 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 4 ст. 190 КК України, відомості про яке внесені до ЄРДР 05.12.2023 за № 42023082010000139.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені у ході досудового розслідування особи та представники Громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 » налагодили схему заволодіння шляхом обману грошовими коштами, виділеними в якості благодійної допомоги Дитячим фондом ООН(англ.United Nations International Children's Emergency Fund;абр.:офіц.укр.ЮНІСЕФ;англ.UNICEF) міжнародна організація, діюча під егідою Організації Об`єднаних Націй, у розмірі понад 8000000, 00 (вісім мільйонів) гривень, які у свою чергу надходять на рахунки вказаної громадської організації.
Вказані грошові кошти сумами по 200000,00 грн. перераховуються з рахунку ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на рахунки нещодавно зареєстрованих фізичних осіб-підприємців за нібито виконані роботи, надані послуги та поставлені товари, які фактично не виконувалися, не надавалися та не поставлялися.
Досудовим розслідуванням встановлено, що операції по відкриттю банківських рахунків та отриманню готівкових грошових коштів фізичними особами-підприємцями здійснювалися у відділені АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
З метою встановлення всіх обставин, які мають значення для проведення досудового розслідування, у органу досудового слідства виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до відеозаписів камер відеоспостереження встановлених всередині приміщення (операційна зала та каса) відділення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , за період часу з 20.11.2023 по 24.11.2023 та 27.11.2023 по 01.12.2023 (включно), які перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_3 , у зв`язку із чим прокурор звернулася до слідчого судді з даним клопотанням.
Прокурор в судове засідання не з`явилася, до суду подала заяву, в якій просила клопотання розглянути за її відсутністю.
Уповноважений представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.
У зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх учасників провадження фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося.
Вивчивши клопотання, дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя доходить наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним з заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Обов`язок доведення того, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора, покладається на сторону обвинувачення.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Частиною 5 ст.132КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, сторони кримінального провадження повинні подати суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості,які можутьстановити банківськутаємницю (п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України).
Порядок розкриття банками банківської таємниці визначений ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», у відповідності до приписів якої інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, може бути розкрита банком за рішенням суду.
Згідно із Законом України «Про банки та банківську діяльність», інформація відносно діяльності і фінансового стану клієнта, яка стала відома банку в процесі обслуговування клієнта і взаємин з ним або третіми особами при наданні послуг банком, є банківською таємницею.
Прокурором доведено, що відеозаписи, до яких вона просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », містять охоронювану законом банківську таємницю, що обмежує здатність сторони обвинувачення отримання такої інформації. Прокурором також доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в відеозаписах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З огляду на викладене, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати прокурору Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя Запорізької області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 ), а саме: до даних фото та відео записів всіх наявних камер відеоспостереження, встановлених всередині приміщення (операційна зала та каса) відділення Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , за період часу з 20.11.2023 по 24.11.2023 та з 27.11.2023 по 01.12.2023 (включно), з можливістю вилучення завірених належним чином копій.
Встановити строк дії даної ухвали до 23.03.2024.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Повний текст ухвали складений 28.02.2024.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117355682 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Стеценко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні