СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/52/24
ун. № 759/12126/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2024 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Єросова І.Ю. розглянувши питання про виправлення описки в рішенні Святошинського районного суду м. Києва у справі за позовом Святошинської окружної прокуратури м.Києва (м. Київ, вул. Гнати Юри, буд. 9) в інтересах держави в особі Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 36) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Меженська Кароліна Сергіївна (02002, м. Київ, вул. Михайлівська, 21 оф. 1-А), ТОВ "Голд Брайд" (03028, М. Київ, пр. Науки, 42 оф. 23/2) про скасування реєстрації права власності та витребування земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
06.02.2024 р. у судовому засіданні суд, керуючись ст. 268 ЦПК України, враховуючи необхідність тривалого часу для викладення мотивувальної частини рішення, проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду у вищевказаній цивільні справі.
Разом із цим, судом встановлено, що в рішенні Святошинського районного суду м. Києва від 06.02.2024 р. допущено описку, а саме: у абз.2, 3 резолютивної частини рішення помилково не зазначено площу земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:75:670:0273, що розташована у АДРЕСА_3 .
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може за власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Верховний Суду складі колегії суддів КГС у Постанові від 15.01.2021 р. (справа №905/2135/19) підкреслив, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу. Також ВС наголосив, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), які мають технічний характер (тобто виникли в процесі виготовлення тексту рішення).
Таким чином, в даному випадку виправлення допущеної судом описки не змінює суть судового рішення, а лише усуває неточності з метою ефективного поновлення порушених прав та інтересів позивача.
За таких обставин вказану описку слід виправити.
Керуючись ч.1 ст.269 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в рішенні Святошинського районного суду м. Києва від 06.02.2024 р. у справі за позовомСвятошинської окружної прокуратури м.Києва (м. Київ, вул. Гнати Юри, буд. 9) в інтересах держави в особі Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 36) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Меженська Кароліна Сергіївна (02002, м. Київ, вул. Михайлівська, 21 оф. 1-А), ТОВ "Голд Брайд" (03028, М. Київ, пр. Науки, 42 оф. 23/2) про скасування реєстрації права власності та витребування земельної ділянки, зазначивши у абз.2, 3 резолютивної частини рішення площу земельної ділянки - 0,1 га, що розташована у АДРЕСА_3 (кадастровий номер 8000000000:75:670:0273).
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання ) без повідомлення сторін зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя І.Ю.Єросова
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117361343 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Єросова І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні