Ухвала
від 29.02.2024 по справі 671/375/21
ВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 671/375/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 лютого 2024 року м. Волочиськ

Волочиський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючого судді Ніколової С.В.,

з участю секретаря судового засідання Хрупайло Т.В.,

з участю представника заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Волочиську справу за заявою ОСОБА_1 про поворот виконання рішення суду,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про поворот виконання рішення суду. Свої вимоги обґрунтовує тим, що заочним рішенням Волочиського районного суду Хмельницької області від 27.08.2021 року у справі № 671/375/21 за позовом АТ «Хмельницькобленерго» в особі Волочиського району електричних мереж до нього про відшкодування збитків позов задоволено та стягнуто з нього на користь АТ «Хмельницькобленерго» в особі Волочиського району електричних мереж 7 606 грн. 38 коп. збитків, 1497 грн. 96 коп. збитків від інфляції, 685 грн. 20 коп. 3 % річних, всього 9 789 грн. 54 коп. 09 березня 2022 року Волочиським районним судом Хмельницької області у даній справі був виданий виконавчий лист, на підставі якого державним виконавцем відкрито виконавче №68903407 та здійснено повне виконання судового рішення. В послідуючому ухвалою Волочиського районного суду Хмельницької області від 21 липня 2023 року заочне рішення у справі було скасовано. Рішенням Волочиського районного суду Хмельницької області від 24 жовтня 2023 року, яке постановою Хмельницького апеляційного суду від 06 лютого 2024 року залишено без змін, в позові акціонерного товариства «Хмельницькобенерго» в особі Волочиського району електричних мереж до нього про відшкодування збитків було відмовлено. Зазначає, що АТ «Хмельницькобленерго» не відкликало виконавчий лист з органу ДВС, рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 27.08.2021 року було виконане. Просить суд провести поворот виконання рішення суду шляхом повернення йому стягнутих з нього на користь АТ «Хмельницькобленерго» грошових коштів в сумі 9789 грн. 54 коп.

Представник заявника ОСОБА_2 в судовому засіданні заяву підтримала .

Представник АТ «Хмельницькобленерго» Гамрецький В.М. подав до суду письмове клопотання, в якому просить розгляд справи проводити у його відсутності. Зазначає, що 07.08.2023 року АТ «Хмельницькобленерго» було надіслано органу ДВС лист № 4-239-12/23 про постановлення Волочиським районним судом Хмельницької області ухвали від 21 липня 2023 року у справі № 671/375/21, якою скасоване заочне рішення у справі та призначено справу до нового розгляду.

Заслухавши пояснення представника заявника, вивчивши вимоги заяви та матеріали справи, суд вважає, що заява про поворот виконання рішення суду підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Відповідно до ч. ч. 5, 6, 10 ст. 444 ЦПК України питання про поворот виконання рішення суд вирішує за наявності відповідної заяви сторони. До заяви про поворот виконання рішення шляхом повернення стягнутих грошових сум, майна або його вартості додається документ, який підтверджує те, що суму, стягнуту за раніше прийнятим рішенням, списано установою банку або майно вилучено державним або приватним виконавцем. Заява про поворот виконання може бути подана протягом одного року з дня ухвалення відповідного рішення суду апеляційної чи касаційної інстанції або з дня ухвалення рішення при новому розгляді справи.

Поворот виконання рішення представляє собою повернення стягувачем боржнику всього, що ним було отримано за скасованим згодом рішенням з метою відшкодування боржнику збитків, завданих виконанням рішення. Отже, поворот виконання є процесуальною формою поновлення судом порушених прав боржника, що забезпечує можливість зворотного стягнення зі стягувача всього отриманого ним за скасованим рішенням.

Судом встановлено, що заочним рішенням Волочиського районного суду Хмельницької області від 27.08.2021 року у справі № 671/375/21 за позовом АТ «Хмельницькобленерго» в особі Волочиського району електричних мереж до ОСОБА_1 про відшкодування збитків позов задоволено та стягнуто з ОСОБА_1 на користь АТ «Хмельницькобленерго» в особі Волочиського району електричних мереж 7606 грн. 38 коп. збитків, 1497 грн. 96 коп. збитків від інфляції, 685 грн. 20 коп. 3 % річних, всього 9789 грн. 54 коп.

09 березня 2022 року Волочиським районним судом Хмельницької області у справі №671/375/21 був виданий виконавчий лист (а.с. 68, 86).

Постановою старшого державного виконавця Волочиського відділу ДВС у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) Маліцької С.О. від 28 квітня 2022 року відкрито виконавче №68903407 та в подальшому проведено повне виконання судового рішення.

Факт виконання судового рішення не оспорюється учасниками справи та підтверджується платіжною інструкцію № 3374 від 10 листопада 2023 року згідно якої з ОСОБА_1 було стягнуто кошти в сумі 9789 грн. 54 коп., які зараховано на рахунок акціонерного товариства «Хмельницькобленерго».

21 липня 2023 року ухвалою Волочиського районного суду Хмельницької області у справі №671/375/21 заочне рішення суду від 27.08.2021 року у цивільній справі за позовом АТ «Хмельницькобленерго» в особі Волочиського району електричних мереж до ОСОБА_1 про відшкодування збитків було скасовано та призначено підготовче судове засідання на 13 вересня 2023 року на 16 год. 30 хв. з викликом сторін.

Рішенням Волочиського районного суду Хмельницької області від 24 жовтня 2023 року в позові акціонерного товариства «Хмельницькобенерго» в особі Волочиського району електричних мереж до ОСОБА_1 про відшкодування збитків відмовлено.

Постановою Хмельницького апеляційного суду від 06 лютого 2024 року рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 24 жовтня 2023 року залишено без змін.

Поворот виконання рішення - це цивільна процесуальна гарантія захисту майнових прав особи, яка полягає у поверненні сторін виконавчого провадження в попереднє становище через скасування правової підстави для виконання рішення та повернення стягувачем відповідачу (боржнику) всього одержаного за скасованим (зміненим) рішенням.

Поворот виконання рішення можливий за будь-якими справами, але за наявності таких умов: 1) щоб позивач отримав від відповідача в порядку виконання рішення майно чи гроші; 2) щоб виконане рішення було скасовано вищестоящим судом повністю чи змінено із задоволенням позовних вимог у меншому розмірі.

В усіх інших випадках розгляд питань про повернення стягненого в порядку цивільного судочинства відбуватися не може.

Саме така правова позиція висловлена Верховним Судом, у постанові від 23 січня 2018 по справі №203/2612/13.

Враховуючи те, що питання про поворот виконання судового рішення не вирішувалось під час розгляду справи апеляційним судом, а ухвалене у цій справі заочне рішення суду від 27.08.2021 року року є виконаним, суд, оцінюючи докази у їх сукупності та відповідно до наведених вище вимог чинного законодавства, вважає, що заява про поворот виконання судового рішення, підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 55, 247 ч. 2, 353, 444 ЦПК України, ст. 512 ЦК України, суд

у х в а л и в :

Заяву задовольнити.

В порядку повороту виконання заочного рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 27.08.2021 року у справі № 671/375/21 за позовом акціонерного товариства «Хмельницькобленерго» в особі Волочиського району електричних мереж до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, стягнути акціонерного товариства «Хмельницькобленерго» на користь ОСОБА_1 грошові кошти в розмірі 9789 грн. 54 коп., з яких 7606 грн. 38 коп. - збитків, 1497 грн. 96 коп. збитків від інфляції, 685 грн. 20 коп. 3 % річних.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудВолочиський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення29.02.2024
Оприлюднено04.03.2024
Номер документу117367533
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —671/375/21

Ухвала від 29.02.2024

Цивільне

Волочиський районний суд Хмельницької області

Ніколова С. В.

Ухвала від 29.02.2024

Цивільне

Волочиський районний суд Хмельницької області

Ніколова С. В.

Постанова від 06.02.2024

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Грох Л. М.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Грох Л. М.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Грох Л. М.

Рішення від 24.10.2023

Цивільне

Волочиський районний суд Хмельницької області

Ніколова С. В.

Рішення від 24.10.2023

Цивільне

Волочиський районний суд Хмельницької області

Ніколова С. В.

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Волочиський районний суд Хмельницької області

Ніколова С. В.

Ухвала від 21.07.2023

Цивільне

Волочиський районний суд Хмельницької області

Ніколова С. В.

Ухвала від 21.07.2023

Цивільне

Волочиський районний суд Хмельницької області

Ніколова С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні