ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви
"29" лютого 2024 р.м. Одеса Справа № 916/3798/21Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,
дослідивши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" про визнання грошових вимог
у справі
за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрметторг"
до боржника: Приватного акціонерного товариства „Азовкабель" (65026, м. Одеса, вул. Грецька, 44; код ЄДРПОУ 31600918)
про визнання банкрутом
Встановив:
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 16.12.2021р. (суддя - Лепеха Г.А.) відкрито провадження у справі про банкрутство ПАТ „Азовкабель", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном ПАТ „Азовкабель", розпорядником майна ПАТ „Азовкабель" призначено арбітражного керуючого Орлову Тетяну Анатоліївну.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.01.2024р. суддею Грабован Л.І. справу №916/3789/21 прийнято до свого провадження.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника 17.12.2021р. здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ПАТ „Азовкабель" на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за №68103 від 04.02.2022р.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" звернулося із заявою від 14.01.2022р. (вх. №3-23/22 від 12.01.2022р.) про визнання грошових вимог до ПАТ "Азовкабель" в розмірі 10 529 565, 79 грн. - основного боргу та 4540 грн. - судового збору, що загалом - 10 534 105, 79 грн. та включення грошових вимог до реєстру вимог кредиторів.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 31.03.2022р. (суддя - Лепеха Г.А.) встановлено Товариству з обмеженою відповідальністю „Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" строк для усунення недоліку заяви (вх. № 3-23/22 від 18.01.2022) про визнання кредиторських вимог у справі № 916/3798/21 про банкрутство Приватного акціонерного товариства „Азовкабель" на суму 10 529 565, 79 грн. протягом десяти днів з дня отримання ухвали; зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю „Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" надати докази сплати судового збору в установленому Законом України „Про судовий збір" порядку та розмірі.
Враховуючи відсутність інформації щодо процесуальних дій стосовно надсилання вказаної ухвали суду у встановленому ГПК України порядку чи Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", суд повторно дослідив матеріали заяви.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.01.2024р. (суддя - Грабован Л.І.) залишено без руху заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" від 14.01.2022р. (вх. №3-23/22 від 12.01.2022р.) про визнання грошових вимог до ПАТ "Азовкабель" в розмірі 10 529 565, 79 грн. - основного боргу та 4540 грн. - судового збору, що загалом - 10 534 105, 79 грн. та включення грошових вимог до реєстру вимог кредиторів; зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" усунути недоліки заяви у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, надавши докази підтверджуючі викладені у заяві про грошові вимоги обставини та докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
У заяві з кредиторськими вимогами до боржника щодо місця знаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" вказано м. Бердянськ, Запорізька обл.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" - Запорізька область, м. Бердянськ.
Постановою Кабінету Міністрів України №1364 від 06.12.2022р. «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федераціє» установлено, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за формою згідно з додатком за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022р. «Про затвердження переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» затверджено перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.
Відповідно до вказаного переліку (розділ ІІ) м. Бердянськ Запорізької області, до якого відноситься місцезнаходження заявника, знаходиться на тимчасово окупованій російською федерацією територій України.
Згідно ч. 1 ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають електронного кабінету, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
Ч. 2 ст. 1 ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають електронного кабінету, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади України з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України з урахуванням вимог, визначених Законом України "Про доступ до судових рішень", у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень. З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.
Оскільки місцезнаходження заявника знаходиться на окупованій території, суд повідомив Товариство з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" про залишення заяви без руху шляхом розміщення копії резолютивної частини ухвали від 01.02.2024р. на сайті Господарського суду Одеської області, що підтверджується роздруківкою з даного сайту за 02.02.2024р.
З опублікуванням такого оголошення заявник вважається належним чином повідомлений про залишення заяви без руху.
У тому числі ухвала Господарського суду Одеської області від 01.02.2024р. про залишення заяви без руху була надіслана на електронну адресу ТОВ "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" (azovkpp@gmail.com).
Враховуючи те, що постановою Господарського суду Запорізької області від 02.10.2023р. по справі №908/301/22 відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Клименка О.Ю., копія ухвали була надіслана на його електронну адресу.
Ч.5. ст. 242 ГПК України передбачено, що учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня.
Згідно п.п. 2, 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є: день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду. Якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Абз. 5 п. 37 глави 2 розділу ІІІ Положення передбачено, що особам, які не мають зареєстрованих "Електронних кабінетів", документи у передбачених цим пунктом випадках можуть надсилатися засобами підсистем ЄСІТС на адресу електронної пошти, вказану такими особами під час подання документів до суду.
Таким чином, заявник був належним чином повідомлений про залишення заяви ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.01.2024р. без руху.
За змістом ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства строк усунення недоліків заяви не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Відповідно строк для усунення недоліків сплив 07.02.2024р.
Однак, у встановлений судом строк заявник не усунув встановлені судом недоліки заяви. Будь-яких заяв, клопотань від заявника на адресу суду не надходило.
Згідно з п. 41 рішення Європейського Суду з прав людини «Пономарьов проти України» заява №3236/03 від 03 квітня 2008 року сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див. mutatismutandis, п.27 рішення «Олександр Шевченко проти України» заява №8371/02 від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» заява №50966/99 від 14 жовтня 2003 року).
В даному випадку розумність таких інтервалів обумовлюється тривалістю часу протягом якого позивач, як особа, яка звернулась до господарського суду з позовною заявою на захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів, має цікавитись станом розгляду ініційованого ним позовного провадження, вживати активних заходів з метою досягнення результату реалізації своїх прав та виконання покладених на нього процесуальних обов`язків.
Крім того, господарським судом за допомогою Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що зазначена ухвала була оприлюднена у вказаному реєстрі, тобто текст ухвал був у вільному доступі через мережу Інтернет та з нею мали можливість ознайомитись усі заінтересовані особи, в тому числі сторони та учасники даної справи.
При цьому, суд вказує, що за змістом ст. 2 Закону України „Про доступ до судових рішень" кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.
Сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження, та зобов`язані сумлінно користуватися наданими їм процесуальними правами (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України".
Станом на 29.02.2024р. заявником вимоги ухвали суду від 30.01.2024р. не виконані, вказані в ній недоліки заяви не усунені.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Таким чином, у приписах Кодексу України з процедур банкрутства законодавець утвердив пріоритет норм цього спеціального закону та субсидіарне застосування у процедурах банкрутства (неплатоспроможності) загальних норм ГПК України.
Тому загальні норми ГПК України застосовуються при розгляді справ про банкрутство настільки, наскільки це узгоджується із логікою законодавчого регулювання відносин банкрутства (неплатоспроможності), зокрема ті норми ГПК України, що мають універсальний характер, тобто застосовні до вирішення однакових, переважно суто процедурних, питань руху справи у позовному провадженні, так само і у процедурі банкрутства (неплатоспроможності) за умови, що інше не встановлено Кодексом України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви. До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Однак, до заяви заявником не надано доказів, підтверджуючих викладених у ній обставини, а саме: договору від 16.07.2018р. №ПВ18-003 про відступлення права вимоги; видаткових накладних; доказів виконання п.п. 4.1., 4.2 вказаного договору про відступлення права вимоги.
Відповідно до п. 10 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2022 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2022р. - 2481 грн.
Таким чином, заявник зобов`язаний до заяви з грошовими вимогами до боржника надати докази сплати судового збору за її подання у сумі 4962 грн.
Однак, в порушення вимог ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 10 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" заявником до заяви про грошові вимоги кредитора до боржника не надано доказів сплати судового збору.
Ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Враховуючи те, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" вказані в ухвалі Господарського суду Одеської області від 30.01.2024р. недоліки не усунено, суд повертає заяву від 14.01.2022р. (вх. №3-23/22 від 12.01.2022р.) про визнання грошових вимог до ПАТ "Азовкабель" в розмірі 10 529 565, 79 грн. - основного боргу та 4540 грн. - судового збору, що загалом - 10 534 105, 79 грн. та включення грошових вимог до реєстру вимог кредиторів.
Керуючись ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" від 14.01.2022р. (вх. №3-23/22 від 12.01.2022р.) про визнання грошових вимог до ПАТ "Азовкабель" в розмірі 10 529 565, 79 грн. - основного боргу та 4540 грн. - судового збору, що загалом - 10 534 105, 79 грн. та включення грошових вимог до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили 29 лютого 2024р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги.
Копію ухвали надіслати на електронну адресу: ТОВ "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" (azovkpp@gmail.com), ТОВ "Кабельно-провідникова продукція Азовкабель" в особі ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Клименка О.Ю. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Повідомлення про ухвалу оприлюднити на офіційному сайті Господарського суду Запорізької області вебпроталу "Судова влада України" у відповідності до ст. 12-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117371702 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: грошові вимоги кредитора до боржника |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні