Справа № 753/20754/17
Провадження № 2/761/1114/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
при секретарі: Харечко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва заяву представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Вітера В`ячеслава Миколайовича про залишення позову без розгляду та скасування заходів забезпечення по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, про поділ майна подружжя шляхом визнання права власності на його частку,
в с т а н о в и в :
В провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.
Представником позивачки було подано до суду заяву про залишення позову без розгляду, у якій сторона просила також скасувати заходи забезпечення позову, які були вжиті ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 05 грудня 2017р. по зазначеній цивільній справі.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що подана заява про залишення позову без розгляду та скасування заходів забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав.
Пунктом 5) ч. 1 ст. 257 ЦПК України передбачено, що суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Судом перевірено, що представник позивачки має право на подачу заяви, в інтересах останньої про залишення позову без розгляду.
Судом встановлено, що ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 05 грудня 2017р. задоволено заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, шляхом заборони приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу Доценко Інні Петрівні видавати свідоцтво про право на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006р. №9, роз`яснено судам, що заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Підставою для скасування заходів забезпечення позову також є випадки, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Згідно ч. 9 ст. 158 ЦПК України у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову.
За таких обставин, у зв`язку із залишенням позовної заяви без розгляду, суд вважає за необхідне скасувати заходи забезпечення позову застосовані на підставі вищевказаної ухвали суду.
Керуючись ст. ст. 257-261, 268, 353, 354 ЦПК України; ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд, -
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, про поділ майна подружжя шляхом визнання права власності на його частку, - залишити без розгляду.
Скасувати заходи забезпечення позову,вжиті ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 05 грудня 2017р. по цивільній справі №753/20754/17 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, про поділ майна подружжя шляхом визнання права власності на його частку, а саме:
-заборону приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу Доценко Інні Петрівні видавати свідоцтво про право на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2024 |
Оприлюднено | 04.03.2024 |
Номер документу | 117373197 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні