Ухвала
від 28.02.2024 по справі 902/1207/22
ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

28 лютого 2024 року

м. Київ

cправа № 902/1207/22

провадження № 12-80гс23

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Пількова К. М.,

суддів Банаська О. О., Булейко О. Л., Власова Ю. Л., Воробйової І. А., Гриціва М. І., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Кишакевича Л. Ю., Короля В. В., Кравченка С. І., Кривенди О. В., Мазура М. В., Погрібного С. О., Ткача І. В., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Шевцової Н. В.,

розглянувши заяву Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області про участь її представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 902/1207/22

за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Монополіум Фінанс»

на постановуПівнічно-західного апеляційного господарського суду від 27.09.2023 (головуючий Василишин А. Р., судді Бучинська Г. Б., Філіпова Т. Л.)

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Монополіум Фінанс»

до Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області,

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача,- Комунальне виробничо-експлуатаційне підприємство «Вапнярка Водоканал» та Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області,

про визнання незаконними і скасування рішень та реєстраційних дій, поновлення запису,

УСТАНОВИЛА:

1. Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 30.01.2024 прийняла до розгляду справу № 902/1207/22 (провадження № 12-80гс23) та призначила справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи на 06.03.2024.

2. 23.02.2024 через систему «Електронний суд» представником Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області Путіліним Євгеном Вікторовичем подана заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

3. Частинами першою, третьою та п`ятою статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

4. Вища рада правосуддя рішенням від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення про ЄСІТС).

5.З 05.10.2021 офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, за допомогою якої забезпечується можливість участі учасників справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду.

6. За змістом абзацу першого пункту 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого електронного кабінету та власних технічних засобів.

7. При цьому згідно з пунктом 49 Положення про ЄСІТС для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в електронному кабінеті та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

8. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (частина п`ятастатті 197 ГПК України).

9. З огляду на відповідність поданоїзаяви вимогам статті 197 ГПК України та з метою дотримання прав усіх учасників справи, зокрема, на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, наявність технічної можливості проведення судового засідання у такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням https://vkz.court.gov.ua) Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне задовольнити вказану вище заяву.

Керуючись статтями 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,Велика Палата Верховного Суду

УХВАЛИЛА:

1. Задовольнити заяву представника Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області Путіліна Євгена Вікторовича від 23 лютого 2024 року.

2.Забезпечити участь представника Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області Путіліна Євгена Вікторовича у судовому засіданні у справі № 902/1207/22 (провадження № 12-80гс23), призначеному на 06 березня 2024 року о 10 годині 00 хвилин, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.

3.Роз`яснити представнику Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області Путіліну Євгену Вікторовичу, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням https://vkz.court.gov.ua, за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в системі із застосуванням електронного підпису. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.

4. Копію цієї ухвали у справі № 902/1207/22 (провадження № 12-80гс23) надіслати учасникам справи, у тому числі на електронні адреси їх уповноважених представників.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач К. М. ПільковСудді:О. О. БанаськоС. І. Кравченко О. Л. Булейко О. В. Кривенда Ю. Л. ВласовМ. В. Мазур І. А. ВоробйоваС. О. Погрібний М. І. ГрицівІ. В. Ткач Ж. М. ЄленінаО. С. Ткачук І. В. ЖелєзнийВ. Ю. Уркевич Л. Ю. КишакевичН. В. Шевцова В. В. Король

СудВелика палата Верховного Суду
Дата ухвалення рішення28.02.2024
Оприлюднено04.03.2024
Номер документу117373986
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/1207/22

Ухвала від 28.05.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Яремчук Ю.О.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Яремчук Ю.О.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Яремчук Ю.О.

Окрема думка від 06.03.2024

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Погрібний Сергій Олексійович

Окрема думка від 06.03.2024

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Шевцова Наталія Володимирівна

Постанова від 06.03.2024

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Пільков Костянтин Миколайович

Постанова від 06.03.2024

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Пільков Костянтин Миколайович

Ухвала від 29.02.2024

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Пільков Костянтин Миколайович

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Пільков Костянтин Миколайович

Ухвала від 30.01.2024

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Пільков Костянтин Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні