Справа № 215/1267/24
2/215/1175/24
У Х В А Л А
04 березня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Демиденко Ю.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послугу з постачання теплової енергії,-
ВСТАНОВИВ:
27.02.2024 позивач КПТМ «Криворіжтепломережа» звернулось до суду з даною позовною заявою.
Дослідивши матеріали справи суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, суб`єктний склад учасників процесу та характер спірних правовідносин.
Відповідно до частини першоїстатті 24 ЦК України,людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.
Відповідно до ч.1 ст. 25 ЦК України, здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи.
Кожна фізична особа має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом (стаття 42 Конституції України). Це право закріплено й устатті 50 ЦК України, у якій передбачено, що право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Відповідно достатті 42 ГК Українипідприємництвоце - самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відтак, підприємецьце юридичний статус фізичної особи, який засвідчує право цієї особи на заняття самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності (частина першастатті 320 ЦК України).
Тобто фізична особа, яка є власником, зокрема, нерухомого майна, має право використовувати його для здійснення підприємницької діяльності.
Фізична особа, яка в установленому законом порядку набула статус підприємця, не втрачає свого статусу фізичної особи. Натомість згідно з частиною восьмоюстатті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»фізична особа - підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.
Фізична особа, яка бажає реалізувати своє конституційне право на підприємницьку діяльність, після проходження відповідних реєстраційних та інших передбачених законодавством процедур не позбавляється статусу фізичної особи, а набуває до свого статусу фізичної особи нової ознакисуб`єкта господарювання. Вирішення питання про юрисдикційність спору залежить від того, виступає фізична особа - сторона у відповідних правовідносинахяк суб`єкт господарювання чи ні, та від визначення цих правовідносин як господарських.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів видно, що позивач звернувся до суду з позовною заявою в порядку цивільного судочинства, в якій просить суд стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 заборгованість за послугу з постачання теплової енергії, заборгованість з послуги за абонентське обслуговування та суму збитків від інфляції, які надавались позивачем за адресою здійснення підприємницької діяльності відповідача.
Виходячи з вищевикладеного, КПТМ «Криворіжтепломережа» фактично уклало договір з відповідачем в якості фізичної особи-підприємця, з надання йому послуг з постачання теплової енергії внаслідок здійснення ним господарської діяльності як суб`єктом господарювання у нежитлових приміщеннях (магазину).
Крім того, з доданих позивачем розрахунків-фактури до позовної заяви вбачається, що дані рахунки-фактури виставлялись ФОП ОСОБА_1 .
У зв`язку з вищенаведеним, оскільки дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та даний спір віднесено до юрисдикції господарських судів, слід відмовити у відкритті провадження у справі.
Крім того суддя роз`яснює, що позивач має право звернутись до суду з аналогічними вимогами до господарського суду.
Керуючись п.1 ст.1 ст.186 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послугу з постачання теплової енергії, оскільки дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду складена та підписана без проголошення 04 березня 2024 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справ, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СУДДЯ:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2024 |
Оприлюднено | 05.03.2024 |
Номер документу | 117384078 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Демиденко Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні