Ухвала
від 04.03.2024 по справі 517/119/24
ФРУНЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 517/119/24

Провадження № 2/517/47/2024

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2024 року смт. Захарівка

Суддя Фрунзівського районного суду Одеської області Тростенюк В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Козирєва Неля Василівна до Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування

встановив:

У провадженні Фрунзівського районного суду Одеської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Козирєва Н.В. до Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування.

Від представника позивача, адвоката Козирєвої Н.В. надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якій просить надати їй можливість щодо участі у всіх судових засіданнях по справі № 517/119/24, в режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно вимог ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Отже, відеоконференція покликана захистити сторони від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи є неявка учасників процесу до зали судового засідання.

На підставі Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на території України введено воєнний стан, який у подальшому відповідними Законами України продовжувався та діє по наявний час.

Право на судовий захист встановлене ст. 55 Конституції України і не може обмежуватись навіть за умови введення воєнного стану.

Рада суддів України ухвалила рішення від 24 лютого 2022 року № 9, за яким звернула увагу всіх суддів України, що навіть в умовах воєнного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 43 ЦПК України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Враховуючи викладене, суд вважає, що вказане клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 212, 259, 260, ЦПК України

постановив:

Заяву представника позивача про участь у судовому засідання по справі № 517/119/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.

Судові засідання по справі № 517/119/24 за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Козирєва Неля Василівна до Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи «ВКЗ» з використанням власних технічних засобів представника позивача - Козирєвої Н.В. (електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Копію ухвали надіслати представнику позивача.

У відповідності до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

Дата ухвалення рішення04.03.2024
Оприлюднено05.03.2024
Номер документу117386580
СудочинствоЦивільне
Сутьвизнання права власності у порядку спадкування

Судовий реєстр по справі —517/119/24

Рішення від 13.03.2024

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Тростенюк В. А.

Ухвала від 06.03.2024

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Тростенюк В. А.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Тростенюк В. А.

Ухвала від 02.02.2024

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Тростенюк В. А.

Ухвала від 30.01.2024

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Тростенюк В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні