єдиний унікальний номер справи 531/515/24
номер провадження 2/531/272/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
01 березня 2024 року м. Карлівка
Суддя Карлівського районного суду Полтавської області Попов М. С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , за участі представника позивача адвоката Грибовода Віталія Васильовича до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСВЕН ІНВЕСТ УКРАЇНА»</a>, за участю третіх осіб: приватного нотаріуса Броварського районного нотаріального округу Київської області Гамзатової Аліни Анатоліївни, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, повернення стягненого,-
ВСТАНОВИВ:
До Карлівського районного суду надійшла вищевказана позовна заява, у якій позивач просить визнати виконавчий напис нотаріуса №5378 від 18.09.2019 року, щодо стягнення з позивача на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСВЕН ІНВЕСТ УКРАЇНА»</a> заборгованості в сумі 19824,40 грн., таким, що не підлягає виконанню та стягнути з відповідача на користь позивачки стягнуті грошові кошти 972,73 грн.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175 та ст. 177 ЦПК України.
Згідно ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Станом на 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 3028 гривень.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, судовий збір складає 1211 грн.20 коп.
В позовній заяві представник позивача посилається на те, що позивач звільнена від сплати судового збору на підставі на ч.3 ст. 22 ЗУ "Про захист прав споживачів", однак положення Закону України «Про захист прав споживачів» в даному випадку не розповсюджується, оскільки предметом спору є правомірність вчинення виконавчого напису.
Так, відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» - цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.
Згідно з п. 22 цього Закону споживачем є фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує, або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язку найманого працівника.
Зі змісту позову убачається, що предметом спору не є укладання будь-яких договорів щодо придбання, замовлення, використання або щодо наміру придбання чи замовлення продукції, у зв`язку з чим, суд прийшов до висновку, що у розумінні положень Закону України «Про захист прав споживачів», у зазначених спірних правовідносинах, позивач по справі не є споживачем.
Посилання позивача на Постанову ВП ВС від 21.03.2018 року у справі № 761/24881/16-ц є недоречними, оскільки в даній справі фізична особа звернулася із позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про захист прав споживача фінансових послуг, а саме: стягнення з відповідача майнової відповідальності за прострочення грошового зобов`язання, зокрема інфляційні втрати у розмірі 433 грн. 61 коп. та 3 % річних у розмірі 50 грн. 85 коп.; відшкодування за рахунок відповідача моральної шкоди у розмірі 5 тис. грн.
Таким чином, положення Закону України «Про захист прав споживачів» на правовідносини, які склалися між позивачем та відповідачем не розповсюджується, а тому позовні вимоги мають бути оплачені судовим збором відповідно до Закону України "Про судовий збір" у розмірі 1211 грн. 20 коп., тож позивач має долучити до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, або надати докази на підтвердження неспроможності сплати судового збору та його відстрочення.
Враховуючи наведене та керуючись ч.1 ст.185 ЦПК України, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу можливість усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ,за участіпредставника позивачаадвоката ГрибоводаВіталія Васильовичадо Товаристваз обмеженоювідповідальністю «РОСВЕНІНВЕСТ УКРАЇНА»,за участютретіх осіб:приватного нотаріусаБроварського районногонотаріального округуКиївської областіГамзатової АліниАнатоліївни,про визнаннявиконавчого написунотаріуса таким,що непідлягає виконанню,повернення стягненого - залишити без руху і надати позивачу термін для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Повідомити позивача та його представнка про необхідність усунення недоліків, вказаних в ухвалі, шляхом направлення їм копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Карлівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2024 |
Оприлюднено | 05.03.2024 |
Номер документу | 117389930 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Карлівський районний суд Полтавської області
Попов М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні