Справа № 177/1251/23
Провадження № 1-кп/177/94/24
У Х В А Л А
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
04 березня 2024 року м. Кривий Ріг
Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Кривому Розі клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12022041410000072 від 09.05.2022 за обвинуваченням ОСОБА_2 за ч.2 ст.15 ч.4 ст. 185 КК України ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Криворізького районного суду Дніпропетровської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.4 ст. 185 КК України .
Ухвалою суду від 29.06.2023 обвинуваченого ОСОБА_2 , відносно якого захід забезпечення кримінального провадження не обирався, оголошено у розшук.
09.02.2024 прокурор Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про оголошення обвинуваченого ОСОБА_2 в міжнародний розшук, в обґрунтування якого зазначив, що ОСОБА_2 під час судового розгляду зник з місця проживання, оголошений у розшук, а відповідно до отриманих матеріалів перетнув кордон України та не повернувся, є очевидні підстави вважати, що він переховується від суду з метою уникнення кримінального покарання, тому сторона обвинувачення вважає, що є всі підстави для оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 , яка здійснює повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Вислухавши прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд доходить до наступних висновків.
Основним завданням кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування й судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини і щоб до кожного була застосована належна правова процедура.
Такою процедурою стосовно обвинуваченого, який перебуває за кордоном, є його притягнення до кримінальної відповідальності заочно або шляхом екстрадиції в Україну. Для ефективності судового розгляду у будь-якому разі необхідно ініціювати процедуру оголошення такої особи в міжнародний розшук.
Міжнародний розшук обвинувачених і внесення їх у базу даних Інтерполу являє собою комплекс відповідних заходів, один з яких є прийняття ухвали про оголошення особи в міжнародний розшук і направлення цієї ухвали до Національного центрального бюро Інтерполу в Україні з відповідним клопотанням для передачі в подальшому до Комісії з контролю за файлами Інтерполу задля встановлення місцезнаходження особи.
Ухвалою суду від 29.06.2023 ОСОБА_2 оголошено у розшук, а кримінальне провадження зупинено до його розшуку.
Судом встановлено, що за результатом вжитих заходів на виконання вищезазначеної ухвали суду про розшук обвинуваченого встановити його місце знаходження не вдалося, згідно офіційної інформації Аналітичної інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформації з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів щодо перетину державного кордону України Державної прикордонної служби України, ОСОБА_2 здійснив 01.03.2023 перетин державного кордону України, а саме виїзд у пункті пропуску Рава-Руська та в`їзд останнього до України більше не зафіксовано.
Кримінальне провадження на території України здійснюється з підстав і в порядку, визначеномуКПК України(ч. 1ст. 4 КПК України).
ЧиннимКПК Українине регламентовано поняття «міжнародний розшук» та не розкрито змісту зазначеного терміну. При цьому поняття «міжнародний розшук» використовується в цьому кодексі як обов`язкова підстава для здійснення спеціального досудового розслідування чи провадження (ч.5 ст.139,297-1,297-4,323 КПК України).
Відповідно до п.1 ч.7ст.42КПК України обвинувачений зобов`язаний прибути за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк заздалегідь повідомити про це суд.
За змістом ч. 2ст. 318 КПК Україниявка обвинуваченого у судове засідання є обов`язковою.
Відповідно до ч. 1ст. 335 КПК України, у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
Встановлення місця перебування обвинуваченого та доставлення його до суду є необхідною умовою для успішного закінчення судового провадження. З цією метою відповідними суб`єктами здійснюється розшук особи, яка ухиляється від суду.
Розшук може відбуватися на території України, бути міждержавним та/або міжнародним. Метою для усіх видів розшуку є отримання інформації про місцезнаходження розшукуваної особи та подальшого доставлення її до суду, правоохоронного органу.
Міжнародний розшук - це регламентований нормами національного та міжнародного законодавства комплекс оперативно-розшукових, інформаційно-довідкових, адміністративно-перевірочних заходів, слідчих (розшукових) дій й негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, що здійснюються на території держав-членів Інтерполу з метою встановлення місця знаходження оголошених у розшук осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді та суду й ухиляються від відбування кримінального покарання.
Розшук особи в Україні та міжнародний розшук особи відрізняється як за територією, на якій здійснюється даний розшук, так і суб`єктами, які його здійснюють.
Постановлення судом ухвали про оголошення особи у розшук, шляхом задіяння міжнародного співробітництва є єдиним способом реалізації та виконання цього рішення суду та встановлення точного місцезнаходження обвинуваченого за кордоном.
Таким чином, враховуючи, що місцезнаходження ОСОБА_2 не відоме, до суду на виклики не з`являється, обов`язки, визначеністаттею 42 КПК України, порушив, оголошення його в розшук на території України результатів не дало, наявні відомості про перетин ним кордону України 01.03.2023 та неповернення в Україну, суд вважає, що є достатні підстави для задоволення клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого ОСОБА_2 у міжнародний розшук.
Виконання іншим чином завдань кримінального провадження є неможливим.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.318,335 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області про оголошення обвинуваченого ОСОБА_2 у міжнародний розшук задовольнити.
Оголосити уміжнародний розшукобвинуваченого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який народивсяв м.Апостолове Апостолівськогорайону Дніпропетровськоїобласті,є громадяниномУкраїни,зареєстрований заадресою: АДРЕСА_1 у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12022041410000072 від 09.05.2022 за ч.2 ст.15 ч.4 ст. 185 КК України.
Організацію виконання ухвали про розшук обвинуваченого доручити слідчому ВП №8 Криворізького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурорів, які здійснюють повноваження прокурорів у вказаному кримінальному провадженні.
Кримінальне провадження,внесене до ЄРДР за №12022041410000072 від 09.05.2022 у виділеній частині відносно ОСОБА_2 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч.4 ст. 185 КК України - зупинити до розшуку останнього.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2024 |
Оприлюднено | 05.03.2024 |
Номер документу | 117392705 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Строгова Г. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні