"04" березня 2024 р. Справа № 363/932/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про прийняттяпозовної заявита відкриття провадження у справі
4 березня 2024 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Лукач О.П., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі за позовною заявою Органу опіки та піклування Пірнівської сільської ради в інтересах дитини ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 ), треті особи: Служба у справах дітей Пірнівської сільської ради (адреса: Київська обл., Вишгородський р-н, с. Пірнове, пр-т. Миру 50, код ЄДРПОУ 44051066), Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Пірнівської сільської ради (адреса: 07342, Київська обл., Вишгородський р-н, с. Пірнове, вул. Спортивна, 1, код ЄДРПОУ 45040090) про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
23 лютого 2024 року до Вишгородського районного суду Київської області надійшла вказана вище позовна заява.
Згідно інформації з Єдиного державного демографічного реєстру, отриманої судом
26 лютого 2024 року у порядку частини восьмої статті 187 ЦПК України, відомостей щодо відповідача у вказаному реєстрі не знайдено.
На виконання судом вимог частини шостої статті 187 ЦПК України, 01 березня
2024 року до суду надійшла інформація від органів реєстрації місця перебування та місця проживання відповідача, відповідно до якої, місце проживання відповідача зареєстровано за адресою, зазначеною у позовні заяві
Згідно вимог ЦПК України справа підсудна Вишгородському районному суду Київської області.
Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.
Враховуючи характер спірних правових відносин, а також положення статей 19, 274 ЦПК України, справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого провадження.
Керуючись статтями 19, 175, 177, 187, 258, 274-279 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою Органу опіки та піклування Пірнівської сільської ради в інтересах дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей Пірнівської сільської ради, Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Пірнівської сільської ради про позбавлення батьківських прав.
Розглядати справу у загальномупозовному провадженні та призначити до розгляду у підготовчезасідання на25квітня 2024року о10:00 у приміщенні Вишгородського районного суду Київської області за адресою: м. Вишгород, вул. Кургузова, 7.
Надіслати позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачу татретім особам копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до частини четвертої статті 178 ЦПК України копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Крім цього, відповідач має право в установлений судом строк подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Позивач (представник позивача) має право подати до суду відповідь на відзив у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву у порядку, передбаченому статтею 179 ЦПК України, також подавши до суду документи, що підтверджуються надсилання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідач має право подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив в порядку, передбаченому статтею 180 ЦПК України, також подавши до суду документи, що підтверджуються надсилання (надання) заперечень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору зобов`язана - у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали подати пояснення щодо позову, у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати пояснення на нього, із викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову або відзиву. Одночасно із надсиланням (наданням) таких пояснень до суду, третя особа зобов`язана надіслати копію пояснень та доданих до нього документів іншим учасникам справи (стаття 180 ЦПК України).
Звернути увагуучасників справи на положення статей 81, 83, 84 ЦПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
Попередити учасників справи, що відповідно до частини 2 статті 126 ЦПК України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Звернути увагу учасників справи на те, що копії письмових доказів, які подаються повинні бути оформлені у відповідності до вимог статті 95 ЦПК України.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитись від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Крім того, відповідно до частини шостої статті 14 ЦПК України, учасники провадження (фізичні особи) мають право реєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу, в порядку визначеному ЦПК України та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, необхідно повідомити суду.
Крім того, сторони мають можливість отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному вебпорталі «Судова влада України» за посиланням:
http://vsh.ko.court.gov.ua.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.П. Лукач
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2024 |
Оприлюднено | 06.03.2024 |
Номер документу | 117396572 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Лукач О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні