Ухвала
від 04.03.2024 по справі 555/527/22
БЕРЕЗНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 555/527/22

Номер провадження 2-р/555/1/24

У Х В А Л А

іменем України

"04" березня 2024 р. Березнівський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді - Мельничук Н. В.

при секретарі Кравчук С. Я.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Березне зауваження щодо технічного запису судового засідання і протоклу судового засідання по цивільній справі № 555/527/22,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 докомунального закладу"Територіальний центрсоціального обслуговування(наданнясоціальних послуг)Березнівськогої міськоїради Рівненськогорайону Рівненськоїобласті провизнання незаконнимта скасуваннянаказу від11.03.2022про оголошеннядогани.

Представник відповідача- директор КЗ« Терцентр СО(наданняСП )Олександр Карповець подавдо судузауваження щодотехнічного запису судового засідання і протоколу судового засідання по додатковому рішенню у справі № 555/527/22,в обґрунтування якого вказує ,що 26.08.2022 під час ознайомлення з матеріалами справи N?555/527/22 відповідачем по якій був комунальний заклад "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області в особі директора Карповця О.В., було виявлено відсутність: 1) заяви про стягнення витрат на професійну правничу допомогу від 02.06.2022, на яку посилається представник позивача Губар Н.В., у заяві від 07.03.2023 про ухвалення додаткового рішення у справі; 2) відсутність звукозапису про оголошення головуючим суддею в судових засіданнях даної заяви; 3) відсутність у протоколах судових засідань надходження та вручення відповідачу даної заяви. Разом з тим, при оголошенні в судовому засіданні головуючим суддею наявних матеріалів у справі, суддею не було озвучено наявність заяви позивача про стягнення витрат на професійну правничу допомогу від 02.06.2022. При ознайомленні з матеріалами справи 26.12.2023 було виявлено, що нумерація сторінок справи змінена в порівнянні з нумерацією яка існувала при ознайомлення з матеріалами справи 26.08.2022. Оформлення судових засідань без протоколів та звукозапису з перенесенням засідань оформлених довідкою підписаною секретарем судового засідання, яка не є документом належної форми такої процесуальної дії, а саме: 1 довідка від 20.09.2022 аркуш справи 81; 2) довідка від 25.10.2022 аркуш справи 82; 3) довідка від 23.11.2022 аркуш справи 86; 4) довідка від 30.03.2023 аркуш справи 117; 5) довідка від 01.06.2023 аркуш справи 125. 29.05.2023, безпідставно перенесене судове засідання на 01.06.2023, оскільки в матеріалах справи міститься клопотання представника позивача ОСОБА_2 від 27.04.2023 про розгляд заяви без участі позивачки та її представника, яке зареєстроване в канцелярії суду 27.04.2023 за N?603. Відсутній протокол судового засідання та звукозапис судового засідання, яке відбулося 01.06.2023, тривало приблизно 20-25 хв, на якому я, як відповідач був присутній особисто. На даному судовому засіданні головуючою було оголошено рішення про ухвалення додаткового рішення у справі, яким у стягненні з відповідача на користь ОСОБА_1 , судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5000 грн. було відмовлено та призначено термін апеляційного оскарження для позивача.Довідка наявна в матеріалах справи від 01.06.2023 про перенесення судового засідання на 07.06.2023 не відповідає дійсності, оскільки засідання суду 01.06.2023 відбулося, на якому я був присутній особисто, більше того було оголошено рішення суду на нашу користь. Проте, в кінці грудня 2023 року в єдиному реєстрі судових рішень з?явилося інше рішення суду по даній справі датоване іншою датою, ніж дата проголошення, та на користь позивача.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з"явилась- повідомлена належним чином.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився- повідомлений належним чином, що підтверджується телефонограмою від 04.03.2023 року.

Суд, вивчивши матеріали цивільної справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1, ч. 2, ч. 3ст. 248 ЦПК України, у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості: 1) рік, місяць, число і місце судового засідання; 2) найменування суду, який розглядає справу, прізвища та ініціали судді, секретаря судового засідання; 3) справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи; 4) порядковий номер вчинення процесуальної дії; 5) назва процесуальної дії; 6) час вчинення процесуальної дії; 7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати; 8) інші відомості, визначені цим Кодексом. Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.

Відповідно дост. 249 ЦПК України, учасники справи мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису. Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запису судового засідання та протоколу судового засідання, про що постановляє відповідну ухвалу. У разі пропуску строку подання зауважень і відсутності підстав для його поновлення головуючий залишає їх без розгляду. Зауваження щодо технічного запису судового засідання чи протоколу судового засідання повинні бути розглянуті не пізніше п`яти днів з дня їх подання.

Так, згідно з вказаними вище положеннями цивільного процесуального законодавства, інститут подання учасником справи та розгляду судом зауважень щодо протоколу судового засідання має на меті забезпечити можливість оперативного внесення виправлень у протокол судового засідання, усунення його неточностей та невідповідностей для забезпечення відображення у такому документі належної фіксації проведеного судового розгляду справи. Разом із цим, подання зауважень на протокол судового засідання не може переслідувати мету висловлення незгоди сторони у справі з процесуальними діями та рішеннями суду.

Неповнота протоколу судового засіданняце невідображення усіх обставин, що відбувалися у судовому засіданні, а також відсутність відомостей, передбачених процесуальним законом. Неправильність протоколу судового засіданняце відображення відомостей не у тій послідовності та не у тому порядку, в якій передбачає закон, чи запис відомостей, які не відповідають дійсності.

При цьому, протокол судового засідання ведеться одночасно із здійсненням технічного запису, а відповідно до положеньст. 247 ЦПК Українитехнічний запис судового засідання є додатком до протоколу судового засідання. Фактичний зміст конкретних процесуальних дій фіксується у технічному записі, а у протоколі судового засідання відображається її назва і час вчинення. Протокол судового засідання є відображенням загальної позиції сторін, в ньому вказується стислий основний зміст пояснень сторін, а дослівний запис усіх пояснень, клопотань учасників судового процесу або детальний опис відображення усіх їх дій у протоколі судового засідання не передбачений діючим законодавством.

Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.

Під час здійснення повного фіксування судового засідання технічними засобами, а також проведення судового засідання в режимі відеоконференції протокол судового засідання створюється Єдиною інформаційно-телекомунікаційною системою в порядку, визначеному Положенням про Єдину інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Протокол судового засідання скріплюється електронним підписом секретаря судового засідання і приєднується до справи.

З пунктом 1 Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання , затвердженого Наказом ДСА України від 06.06.2022 року № 156 вбачаєтьсяпорядок фіксування судового засідання визначається процесуальним законодавством таПоложенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя.

Відповідно до п.п.1, 2 Розділу ІІ вказаної Інструкції для фіксування судового засідання використовуються наявні в суді технічні засоби відео- та (або) звукозапису, а також підсистема відеоконференцзв`язку.Із застосуванням засобів підсистеми відеоконференцзв`язку здійснюється фіксування судових засідань, які проводяться як в режимі відеоконференції, так і тих судових засідань, що проводяться без застосування режиму відеоконференції (коли всі учасники судового процесу знаходяться в залі судового засідання).

Для можливості здійснення фіксування судового засідання секретар судового засідання повинен бути попередньо зареєстрований в підсистемі відеоконференцзв`язку як секретар судового засідання (з отриманням права організатора відеоконференції) або авторизований через обліковий запис Залу судового засідання.

Реєстрація секретарів судових засідань та облікових записів залів судових засідань в підсистемі відеоконференцзв`язку здійснюється в порядку, визначеному Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку.

Відповідно до Розділу ІІІ вказаної інструкції під час здійснення фіксування судового засідання секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу (журналу) судового засідання у відповідності до вимог процесуального законодавства.

Протокол (журнал) судового засідання ведеться в електронній формі засобами підсистеми відеоконференцзв`язку.

2. Після завершення фіксування та збереження технічного запису судового засідання в протоколі (журналі) цього засідання засобами підсистеми відеоконференцзв`язку автоматично формується вебпосилання на технічний запис, збережений в централізованому файловому сховищі.

3. Після закінчення судового засідання протокол (журнал) судового засідання у визначені процесуальним законодавством строки підписується кваліфікованим електронним підписом секретаря судового засідання, після чого блокується для внесення змін.

Протокол (журнал) судового засідання автоматично зберігається в централізованому файловому сховищі разом з технічним записом судового засідання, який є додатком до протоколу (журналу).

4. Підписаний протокол (журнал) судового засідання, який містить вебпосилання на технічний запис судового засідання у централізованому файловому сховищі, переноситься разом з кваліфікованим електронним підписом до автоматизованої системи діловодства суду та обліковується за відповідною судовою справою.

До матеріалів справи в паперовій формі приєднується роздрукований паперовий примірник протоколу (журналу) судового засідання.

В судовому засіданні встановлено , що подання представником відповідача зауважень переслідує мету висловлення незгоди сторони у справі з процесуальними діями та рішеннями суду, а тому заява не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.247-249 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

В задоволенні заяви представника відповідача щодо зауважень технічного запису судового засідання і протоклу судового засідання по цивільній справі № 555/527/22 - відмовити.

Ухвала оскарженнюне підлягаєі набираєзаконної силинегайно післяїї проголошення,а ухвала,що постановленасудом позамежами судовогозасідання абов судовомузасіданні уразі неявкивсіх учасниківсправи,розгляду справибез повідомлення(виклику)учасників справи,набирає законноїсили змоменту їїпідписання суддею.

Суддя: Мельничук Н. В.

СудБерезнівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення04.03.2024
Оприлюднено06.03.2024
Номер документу117397511
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про роз’яснення судового рішення

Судовий реєстр по справі —555/527/22

Ухвала від 05.04.2024

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Постанова від 18.07.2024

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 05.04.2024

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Боймиструк С. В.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Березнівський районний суд Рівненської області

Мельничук Н. В.

Ухвала від 15.02.2024

Цивільне

Березнівський районний суд Рівненської області

Мельничук Н. В.

Рішення від 07.06.2023

Цивільне

Березнівський районний суд Рівненської області

Мельничук Н. В.

Рішення від 02.03.2023

Цивільне

Березнівський районний суд Рівненської області

Мельничук Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні