Рішення
від 13.02.2024 по справі 752/16416/23
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/16416/23

Провадження № 2/752/1598/24

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

13 лютого 2024 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Плахотнюк К.Г.,

за участі секретаря судового засідання Давиденко С.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини до досягнення дитиною трьох років,

в с т а н о в и в :

10.08.2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини до досягнення дитиною трьох років з ОСОБА_2 ..

В обгрунтування своїх вимог позивачка зазначала, що вона та відповідач ОСОБА_2 з 10.09.2021 року перебували у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають дочку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дитина проживає разом із позивачкою та перебуває на її утриманні. Позивачка самостійно займається здоров`ям дитини, нею 05.06.2023 року підписано декларацію №65Т7-96А0 про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Дитина потребує особливого догляду за її здоров`ям, оскільки має проблеми із органами травлення, що в свою чергу несе додаткове фінансове навантаження. Для забезпечення догляду за дитиною позивачка позбавлена можливості повноцінно здійснювати господарську діяльність, як фізична особа-підприємець, а відтак потребує фінансової допомоги на утримання з боку відповідача.

На прохання позивачки, відповідач не приймає ніякої участі в утриманні дитини, не з`являється та з дитиною не бачиться, матеріальної допомоги в грошовій чи натуральній формі не надає.

Відповідач є працездатним і матеріально забезпеченим, а тому вважає, що останній має можливість сплачувати аліменти на утримання дочки в твердій грошовій сумі в розмірі 10 000 гривень, а також на її утримання, як дружини у твердій грошовій сумі 2 684 гривень щомісячно, починаючи стягнення з дати подачі позовної заяви до суду та до досягнення дитиною повноліття на утримання дитини і трьох років на утримання дружини.

Провадження у справі відкрито 11 серпня 2023 року з призначенням до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

04.10.2023 року представник відповідача ОСОБА_2 - адвокат Крикунов О.В. подав до суду відзив на позов ОСОБА_1 , відповідно до змісту якого, відповідач не заперечує сплачувати аліменти на утримання дитини у розмірі 3 500, 00 гривень з огляду на те, що останній має на утриманні двох дітей. Щодо стягнення аліментів на утримання дружини заперечував, оскільки остання не припинила свою діяльністю у зв`язку з необхідністю догляду за дитиною, відповідно має доходи.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги у частині стягнення аліментів на утримання дитини. Просила стягнути з відповідача аліменти з моменту звернення до суду з позовом у розмірі 10 000 гривень. У частині стягнення аліментів на її утримання позовні вимоги не підтримала, посилаючись на те, що її утримують батьки.

Представник відповідача повідомив суду, що відповідач має на утриманні двох дітей, заперечував щодо стягнення аліментів на утримання дочки в розмірі 10 000 гривень, у той же час не заперечував щодо стягнення аліментів у розмірі 5 000 гривень.

Заслухавши позивачку, представника відповідача, дослідивши докази наявні у матеріалах справи, суд прийшов до висновку, що заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги в частині стягнення аліментів на утримання дочки підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 перебували в зареєстрованому шлюбі з 10.09.2021 року, від якого мають дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5,5 зв.).

Дочка сторін у справі проживає з матір`ю за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 6, 6зв.).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-ХІІ від 27.02.1991 року та набула чинності для України 27.09.1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;

3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. (ч. 2 с. 182 Сімейного кодексу України).

При визначенні розміру аліментів на утримання дитини слід враховувати, що, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси всіх осіб та має брати до уваги інтереси не тільки позивача, але й відповідача.

Суд приймає до уваги те, що відповідач є особою працездатного віку, вже має на утриманні сина ОСОБА_4 2010 року народження від першого шлюбу, є володільцем нерухомого майна, має у користуванні транспортний засіб.

При визначені розміру аліментів судом враховуються обставини, що передбачені ст. 182 Сімейного кодексу України та норми статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", відповідно до якого для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 2563 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років - 3196 гривень.

Так, з 1 січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину віком до 6 років становить 1281,50 грн., а на дитину віком від 6 до 18 років - 1598,00 грн.

Відповідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Оцінивши надані у справі докази, з огляду на те, що відповідач зобов`язаний утримувати дочку до досягнення повноліття, створювати необхідні умови для її розвитку та життя, враховуючи встановлений прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років в Україні, а також вимогу позивачки щодо стягнення аліментів у частці від заробітку (доходу), суд вважає за можливе задовольнити вимоги позивачки, та стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки в розмірі 5 000 гривень щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і не більше десяти таких прожиткових мінімумів щомісячно.

Згідно частини 1 статті 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову та стягнення аліментів, починаючи з 07.08.2023 року і до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 430 ЦПК України рішення суду в межах суми платежу за один місяць допускається до негайного виконання.

Питання судових витрат слід вирішити відповідно до ст. 141 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43,141,150,164,166,180,182, 189,244 Сімейного кодексу України, ст. 60 Цивільного кодексу України, ст.ст. 141,258-260,280-283 Цивільного процесуального кодексу України, Законом України «Про охорону дитинства» , суд -

вирішив:

позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про стягнення аліментів на утримання дитини, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження - місто Інгулець Дніпропетровської області, (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання - АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання - АДРЕСА_1 на утримання дочки - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти у твердій грошові сумі в розмірі 5 000 (п`ять тисяч) гривень, однак не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 07 серпня 2023 року і до досягнення дитиною повноліття або ж зміни матеріального стану сторін.

Рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах платежів за один місяць.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження - місто Інгулець Дніпропетровської області, (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання - АДРЕСА_2 ) на користь держави судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 211 (одну тисяч двісті одинадцять )тисяч 20 копійок.

Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду, а в разі, якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя К.Г. Плахотнюк

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.02.2024
Оприлюднено06.03.2024
Номер документу117398548
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —752/16416/23

Постанова від 20.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 22.03.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Рішення від 13.02.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 13.02.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Рішення від 13.02.2024

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 19.10.2023

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 11.08.2023

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні