Справа № 496/518/24
Провадження № 2/496/1305/24
У Х В А Л А
29 лютого 2024 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Горяєва І.М.,
за участю секретаря Касьяненко А.О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Біляївка клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області, третя особа: Біляївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним вище позовом.
До позовної заяви позивачем було надано клопотання про призначення судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи.
До судового засідання позивач не з`явився, проте надав до суду заяву, відповідно до якої просив провести судове засідання у його відсутність, наполягав на клопотанні про призначення експертизи.
Представник відповідача Служби у справах дітей Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області до судового засідання не з`явився, надала до суду заяву про розгляд справи у відсутність їхнього представника, не заперечує про позову позивача.
Представник третьої особи до судового засідання не з`явився, про причини не явки суд не повідомив.
Дослідивши клопотання та матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає необхідним призначити по справі судово-медичну (молекулярно-генетичну) експертизу.
Відповідно доп.1ч.1ст.103ЦПК України, судпризначає експертизуу справіза сукупностітаких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до п.9 постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15.05.2006 року, рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них. Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, у тому числі висновку судово-генетичної експертизи.
Суд, враховуючи, що для вирішення справи потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, з метою повного та всебічного розгляду справи, вважає за необхідне призначити для визначення батьківства судово-медичну (молекулярно-генетичну) експертизу, з метою визначення, чи є позивач ОСОБА_1 , біологічним батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103, 104, 252 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи задовольнити.
Призначити по цивільної справі за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області, третя особа: Біляївський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства судово-медичну (молекулярно-генетичну) експертизу на розгляд якої оставити наступні питання:
-чи доводиться ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
Виконання судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи доручити експертам Комунальної установи«Одеське обласнебюро судово-медичноїекспертизи» (пров.Валіховський,4,м.Одеса),попередивши експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Оплату судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи покласти на ОСОБА_1 роз`яснивши йому положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Зобов`язати позивача ОСОБА_1 разом із дитиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з`явитись у визначений експертами день та час для відібрання біологічних зразків та проведення експертного дослідження.
Провадження по цивільної справі зупинити на час проведення експертизи.
Роз`яснити сторонам, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя І.М. Горяєв
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2024 |
Оприлюднено | 06.03.2024 |
Номер документу | 117407530 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Горяєв І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні