ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-4264/10/2370
12.10.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Паламар П.Г.,
при секретарі –Поштаренко О.І.,
за участю прокурора Єщенка О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю „Автосміла” про стягнення простроченої заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до суду Смілянський міжрайонний прокурор просить стягнути на користь держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Сміла (далі - позивач) з товариства з обмеженою відповідальністю „Автосміла” (далі - відповідач) заборгованість зі сплати страхових внесків за лютий–квітень 2010 року на загальну суму 1845 грн. 90 коп.
Свій позов прокурор обґрунтовує тим, що відповідачу у період з 22.03.2010 року по 21.05.2010 року нараховано страхові внески в сумі 1845грн. 90 коп., які відповідачем своєчасно не сплачено.
До початку розгляду справи позивач надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника та підтримав позовні вимоги повністю.
В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання представника не направив, відзив на позовну заяву не надав, хоча належним чином повідомлявся судом про день та час судового розгляду справи.
Вислухавши доводи прокурора та дослідивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає задоволенню в повному об’ємі з наступних підстав.
Відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Смілянської міської ради 22.11.1996 року, ідентифікаційний код 14188906, а також зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Сміла, як платник збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
У відповідності з п. п. 4 п.2 ст. 17 Закону України № 1058-ІV, страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України. Підпунктом 11.11 п.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та зареєстрованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року, затвердженої Постановою управління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663 (далі –Інструкція) передбачено, що платники щомісяця складають у 2-х примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків. Розрахунки подаються до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідач самостійно нарахував страхові внески за лютий 2010 року в сумі 611 грн. 78 коп., березень 2010 року в сумі 611 грн. 78 коп., квітень 2010 року в сумі 622 грн. 34 коп. та подав відповідні звіти до управління Пенсійного фонду України в м. Сміла у встановлені терміни.
Згідно ст. ст. 18, 20 Закону України № 1058 - ІV та Інструкції - страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України № 1058 –ІV.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України № 1058-ІV, страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період (в даному випадку –календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до Закону України № 1058-ІV нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахування на зазначені виплати (дохід).
У відповідності до Закону України № 1058-ІV страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески своєчасно та в повному обсязі незалежно від його фінансового стану. Невиконання цього обов’язку платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України і, як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України, яка гарантує право громадян на забезпечення у разі старості, втрати працездатності, втрати годувальника, в інших випадках передбачених законом.
Пунктом 3 ст. 106 Закону України № 1058-ІV визначено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду. Узгодження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається територіальним органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі. У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобов’язаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов’язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Оскільки в установлений строк відповідач борг не сплатив, то відповідно до пп. 3.8 п. 3 ст. 106 Закону України № 1058-ІV позивач має право вимагати стягнення з відповідача зазначеного боргу в судовому порядку.
Заборгованість по внесках на суму 1845 грн. 90 коп. підтверджується розрахунком сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 22.03.2010 року по 21.05.2010 року, картками особового рахунку страхувальника ТОВ „Автосміла” звітами за лютий, березень, квітень 2010 року.
Враховуючи, що в установлений строк відповідач недоїмку не сплатив, то відповідно до п. п. 3.8 п. 3 ст. 106 Закону України № 1058, вказані позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року, ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 –163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Сміла до товариства з обмеженою відповідальністю „Автосміла” задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Автосміла”: 20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Б. Хмельницького, 19А (ідентифікаційний код 14188906) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області: 20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 35 (код 21366449) борг по сплаті страхових внесків за лютий, березень, квітень 2010 року на загальну суму 1845 (одна тисяча вісімсот сорок п’ять) грн. 90 коп.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя П.Г. Паламар
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2010 |
Оприлюднено | 23.10.2010 |
Номер документу | 11741163 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
П.Г. Паламар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні