ЄУН 387/882/23
Номер провадження 2/387/33/24
У Х В А Л А
14 лютого 2024 року смт Добровеличківка
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
в складі: головуючого судді Майстера І. П.
за участю секретаря судового засідання Косюг І.В.
представника позивача
( в режимі відеоконференції ) Пузиря В.О.
відповідача ОСОБА_1
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань Добровеличківського районного суду Кіровоградської області цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_2 в інтересах позивача ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Фермерського господарства Періжка Василя Васильовича про скасування державної реєстрації права оренди та розірвання договору оренди землі,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває справа за позовом представника позивача ОСОБА_2 в інтересах позивача ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Фермерського господасртва ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації права оренди та розірвання договору оренди землі .
Ухвалою судді Добровеличківського районного суду Кіровоградської області від 24.05.2023 року відкрито провадження у справі та розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Представник позивача13.02.2024 надавдо судуклопотання про проведеннявиїзного судовогозасідання,мотивуючи тим,що підставою позову для звернення позивачами до суду із позовними заявами є відсутність їх волевиявлення на укладення спірної додаткової угоди до договорів оренди земельних ділянок, позивачі стверджують, що вказані правочини не підписували, а підписи, що містяться в них виконані не останніми, а іншими особами, доведення факту підробки можливо лише через призначення та проведення почеркознавчої експертизи. Разом з позовною заявою до суду було надано клопотання про проведення експертизи. ОСОБА_3 вже надав свої власноручні експериментальні зразки підписів в судовому засіданні, яке відбулося 06.12.2023. Однак ОСОБА_4 в силу свого похилого віку та наявності захворювань середньої тяжкості прибути в приміщення суду можливості не має, що унеможливлює відібрання в неї експериментальних зразків підписів. Згідно з довідкою ЛКК від 15.12.2023 №169 з`ясовано, що ОСОБА_4 самостійно пересуватись можливості не має, висновком КНП «Добровеличківська лікарня» Кіровоградської області від 15.12.2023 №52 зазначено, що ОСОБА_4 , потребує постійного стороннього догляду та самостійно не пересувається. Ненадання експерту зразків позбавить його можливості провести відповідну експертизу.
Представник позивача в підготовчому судовому засіданні клопотання підтримав.
Відповідач в підготовчому судовому засіданні щодо клопотання не заперечував.
Заслухавши думки учасників справи, дослідивши подане клопотання, суд дійшов до таких висновків.
Одним з елементів права на справедливий суд у розумінні ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є доступ до суду.
Стаття 24 Конституції України передбачає, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Відповідно до частини першої статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Держава зобов`язана гарантувати кожному захист його прав і свобод у судовому порядку, суд не може відмовити у правосудді, якщо громадянин України, іноземець, особа без громадянства вважають, що їх права і свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод (пункт 1 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 1997 року № 9-зп).
Гарантована Конституцією України рівність усіх людей в їх правах і свободах означає необхідність забезпечення їм рівних правових можливостей як матеріального, так і процесуального характеру для реалізації однакових за змістом та обсягом прав і свобод.
Основними засадами судочинства є, зокрема, законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і в доведенні перед судом їх переконливості (пункти 1, 2, 4 частини третьої статті 129 Основного Закону України).
Ніхто не може бути обмежений у праві на доступ до правосуддя, яке охоплює можливість особи ініціювати судовий розгляд та брати безпосередню участь у судовому процесі, або позбавлений такого права.
Кожен має право на участь у розгляді своєї справи у передбаченому процесуальним законом порядку в суді будь-якої інстанції (частина третя статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Згідно зі ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи. При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Докази повинні бути отримані судом з дотриманням установленого законом порядку, тобто процесуальним шляхом.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільної справи з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч.ч.1,4 ст.211 ЦПК України, розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Судове засідання проводиться у спеціально обладнаному приміщенні залі судових засідань. Окремі процесуальні дії в разі необхідності можуть вчинятися за межами приміщення суду.
Згідно зі ст. 250 ЦПК України під час вчинення окремої процесуальної дії поза судовим засіданням складається протокол.
Керуючись ст.10, 211, 230, 250 ЦПК України суд
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання представника позивача адвоката Пузиря В.В. про відібранні експериментальних зразків підпису у виїзному судовому засіданні - задовольнити.
Призначити усправі за позовом представника позивачаБоруш А.О. вінтересах позивача ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Фермерськогогосподарства ПеріжкаВасиля Васильовичапро скасуваннядержавної реєстраціїправа орендита розірваннядоговору орендиземлі виїзне судове засідання Добровеличківським районним судом Кіровоградської області за місцем проживання позивача ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 12 квітня 2024 року о 10 годині 00 хвилин з метою відібрання експериментальних зразків підписів ОСОБА_4 для проведення почеркознавчої експертизи.
Про дату, час і місце виїзного судового засідання повідомити учасників справи.
Роз`яснити учасникам справи, що особи, які беруть участь у справі, мають право звертати увагу суду на ту чи іншу обставину, яка, на їхній погляд, має значення для повноцінного проведення виїзного судового засідання, встановлення обставин, які мають значення для розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Суддя
Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області Майстер І. П.
Суд | Добровеличківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2024 |
Оприлюднено | 06.03.2024 |
Номер документу | 117417437 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Майстер І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні