ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"04" березня 2024 р. Справа № 926/4319/23
м. Львів
Суддя Західного апеляційного господарського суду Бонк Т.Б.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Н.и.Г. Груп" від 20.02.2024 (вх. суду від 27.02.2024 № 01-05/587/24)
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 30.01.2024 (повний текст складено 31.01.2024, м. Чернівці, суддя М.В. Швець)
у справі № 926/4319/23
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Стрільчук Транс", м. Чернівці,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Н.и.Г. Груп", м. Сторожинець, Чернівецька обл.,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Чернівецька ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області, м. Чернівці
про стягнення збитків в сумі 194534,58 грн,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 30.01.2024 у справі № 926/4319/23 позов задоволено, суд вирішив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Н.и.Г. Груп» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрільчук Транс» збитки в розмірі 194534,58 грн та судовий збір в сумі 2684 грн.
З підстав, викладених в апеляційній скарзі, позивач відповідач оскаржив рішення суду першої інстанції.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Згідно п.2 ч.2 ст. 258 ГПК, в апеляційній скарзі мають бути зазначені: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку та електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору та докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Пунктом 5 ч.3 ст. 258 ГПК України передбачено, що в апеляційній скарзі мають бути зазначені у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо)
За приписами ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Однак, в порушення вказаних вимог при поданні апеляційної скарги скаржник не вказав відомостей про наявність чи відсутність електронного кабінету, не надав суду доказів сплати судового збору, не надав доказів надіслання копії апеляційної скарги позивачу та третій особі.
Підставами оскарження рішення апелянт зазначив: 1) нез`ясування обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, встановленим обставинам справи; 4) порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.
Із зазначених підстав не є можливим встановити, які саме обставини, що мають значення для справи, на думку апелянта, не з`ясував місцевий суд, які висновки суду першої інстанції суперечать обставинам справи, у чому полягає, на думку скаржника, порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.
Враховуючи наведене, скаржнику слід уточнити у чому, на його думку, полягає незаконність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції.
Частиною 2 статті 260 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Приписами ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру становить 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено, що ставки судового збору за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду встановлюються у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Враховуючи ціну позову (194 534,58 грн.), при поданні апеляційної скарги повинен бути сплачений судовий збір у сумі 4 377,03 грн.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору в гривнях зазначені на офіційному веб-порталі Судова влада України https://court.gov.ua/.
Крім цього, відповідно до ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються, зокрема докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч.7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Всупереч наведеному, скаржником до апеляційної скарги не додано належного доказу надіслання копії апеляційної скарги стороні у справі.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху та роз`яснення апелянту, що протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали, останній має право усунути недоліки апеляційної скарги та подати суду: відомості про наявність чи відсутність електронного кабінету, докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги в сумі 4 377,03 грн та докази надіслання копії апеляційної скарги сторонам у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Слід зазначити, що у випадку не усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається апелянту в порядку ч.4 ст.174 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Н.и.Г. Груп" від 20.02.2024 (вх. суду від 27.02.2024 № 01-05/587/24) на рішення Господарського суду Чернівецької області від 30.01.2024 залишити без руху.
2. Скаржнику у 10 денний строк з дня отримання цієї ухвали надати апеляційному суду: інформацію щодо наявності чи відсутності в нього електронного кабінету, докази надіслання позивачу та третій особі копії апеляційної скарги, докази сплати судового збору; уточнити підстави оскарження рішення суду першої інстанції.
3.Копію цієї ухвали суду надіслати скаржнику для відома та належного виконання.
4.Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя доповідач Т.Б. Бонк
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2024 |
Оприлюднено | 07.03.2024 |
Номер документу | 117433142 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Інші справи |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Швець Микола Васильович
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Швець Микола Васильович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Бонк Тетяна Богданівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні