Ухвала
від 04.03.2024 по справі 766/10240/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/10240/23

н/п 1-кп/766/1316/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2024 року

Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді: ОСОБА_1

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Херсоні обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12023231040001937 від 15.09.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 186 КК України

в с т а н о в и в:

На розгляд до Херсонського міського суду Херсонської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 186 КК України.

Обвинувальний акт складено з дотриманням вимог КПК України і поверненню прокурору не підлягає, підстави для закриття провадження чи його направлення прокурору для проведення досудового провадження відсутні. Дане кримінальне провадження підсудне Херсонському міському суду Херсонської області, а тому підстави для прийняття рішення згідно пунктів 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України відсутні.

Сторони вважають за можливе призначити судовий розгляд у даному кримінальному провадженні, отже провадження за обвинувальним актом відносно ОСОБА_4 підлягає призначенню в судове засідання.

Зазначене судове засідання з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження слід проводити відкрито, обмеження щодо цього, передбачені ч. 2 ст. 27 КПК України, відсутні.

Коло осіб, які беруть участь, у судовому розгляді є наступним: прокурор, обвинувачений, захисника обвинуваченого, представника потерпілого.

З урахуванням того, що обвинувачений утримується під вартою у ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор» судове засідання необхідно провести у режимі відеоконференціії.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 336 КПК Українисудове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження) у разі наявності підстав, визначених судом достатніми.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що розгляд справи має бути проведений в режимі відеоконференції.

Крім того, прокурором до суду подано клопотання про продовження ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Сторона обвинувачення вважає, що ризики, які стали підставою для обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, на сьогодні не відпали, не змінились та продовжують існувати, а саме: обвинувачений може переховуватися від органів розслідування та суду, що обґрунтовується тяжкістю покарання за вчинення тяжкого кримінального правопорушення, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винним, позбавленням волі від 7 до 10 років; а також, що обвинувачений може незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні шляхом примушування їх до зміни наданих раніше показів, з метою уникнення від відповідальності, оскільки йому відомо їх місце роботи та проживання; також обвинувачений може вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки він ніде не працює, не має офіційного джерела доходів, не має постійного місця проживання. Крім того, прокурор повідомив, що на розгляді Херсонського міського суду Херсонської області перебуває обвинувальний акт відносно ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 289, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 184 та ч. 2 ст. 190 КК України. Прокурор звертає увагу на те, що інші біль м`які запобіжні заходи не можливо застосувати, оскільки вони не створюватимуть належних наслідків на виконання завдань кримінального судочинства.

Захисник обвинуваченого заперечив проти продовження йому строку запобіжного заходу. В обґрунтування своїх заперечень послався на те, що клопотання не обґрунтоване, просив суд обрати обвинуваченому більш м`який запобіжний захід, не пов`язаний із триманням під вартою.

Обвинувачений погодився з думкою свого захисника. На обґрунтування можливості призначення йому більш м`якого запобіжного заходу, наприклад, у вигляді домашнього арешту та послався на те, що ховатися від слідства не збирається та буде прибувати за кожною вимогою слідчого або суду.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані до клопотання документи, суд прийшов до висновку про необхідність продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з урахуванням наступних обставин.

Згідно наданих суду матеріалів обвинувачений ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів, передбачених ч. 4 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно в умовах воєнного стану), ч. 4 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчинене повторно, в умовах воєнного стану), за які передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до десяти років.

Відповідно до ч.3 ст.315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.

Враховуючи вимоги ч. 3 ст. 199 КПК України, під час вирішення питання про продовження строку тримання під вартою, суд повинен врахувати, зокрема наступне: чи не зменшився заявлений ризик або чи з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою; встановити наявність обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

При вирішенні питання про продовження обвинуваченому строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суд бере до уваги в сукупності всі обставини, передбачені статтею 178 КПК України: тяжкість покарання, яке може бути застосоване до обвинуваченого; відомості, що характеризують особу обвинуваченого, відсутність беззаперечних відомостей про міцність соціальних зв`язків; відсутність постійного місця проживання, роботи.

Ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 22.09.2023 у справі № 766/6689/23 (провадження № 1-кс/766/2249/23) ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 17 листопада 2023 року. Ухвалами Херсонського міського суду Херсонської області від 17.11.2023, 11.01.2024 у справі № 766/10240/23 (провадження № 1-кс/766/2366/23) ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 10 березня 2024 року.

При застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суд дійшов висновку про існування ризиків вчинення іншого кримінального правопорушення, незаконного впливу на свідків та переховування від слідства та суду.

Ризик переховування від судового слідства існує мінімально, оскільки в обвинуваченого немає ні матеріальних, ні фізичних можливостей для організації переховування.

Ризик впливу на потерпілого та свідків є необґрунтованим, оскільки прокурор у клопотанні не зазначив в чому саме може полягати такий вплив і як це може вплинути на хід судового слідства. Незрозуміло чи є свідки очевидцями кримінального правопорушення.

Проте існує ризик, визначений п.4 ч.1 ст.177 КПК України, - перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, який полягає в тому, що обвинувачений не має місця проживання, роботи, засобів зв`язку. Обґрунтовуючи можливість застосування до нього більш м`якого запобіжного заходу обвинувачений не зміг пояснити де він зможе проживати після звільнення із слідчого ізолятора, на які кошти буде існувати. При таких обставинах суд буде позбавлений можливості повідомляти обвинуваченого відповідно до вимог КПК України про судовий розгляд кримінального провадження, що може призвести до необґрунтованого порушення строків його розгляду, а то і неможливості розгляду.

Суд вважає, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відповідає особі, характеру та тяжкості діяння, яке інкримінується ОСОБА_4 , є дієвим заходом забезпечення кримінального провадження.

Наведені обставини свідчать, що заявлені ризики та суспільна небезпека щодо обвинуваченого існують, тому відсутні передумови для застосування йому менш суворого виду запобіжного заходу.

Таким чином, враховуючи встановлені у судовому засіданні обставини, суд вважає, що заявлене прокурором клопотання для продовження обвинуваченому ОСОБА_4 строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, що є необхідним та достатнім для запобігання існуючим ризикам і жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти доведеним під час розгляду ризикам, у зв`язку з чим вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.

Крім того, приймаючи до уваги, що ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 22.09.2023 у справі № 766/6689/23 (провадження № 1-кс/766/2249/23) ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 17.11.2023, ухвалами Херсонського міського суду Херсонської області від 17.11.2023, 11.01.2024 у справі № 766/10240/23 (провадження № 1-кс/766/2366/23) такий захід продовжено строком до 10 березня 2024 року, а судове провадження не завершене, тому суд, приходить до висновку про необхідність продовження обвинуваченому строку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 60 днів, що буде достатнім для пред`явлення сторонами доказів та забезпечення розгляду справи у розумні строки.

Ухвалою слідчого судді визначено розмір застави.

Повторне застосування застави та виконання судом вимог ч.3 ст. 183 КПК України при вирішенні клопотання про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чинним кримінально-процесуальним законодавством не передбачено. Клопотань про скасування чи зміну розміру застави на адресу суду не надходило, що зумовлює виконання обов`язків щодо застави за первісною ухвалою про застосування запобіжного заходу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27, 31, 176-178, 183, 184, 194, 196, 199, 314-317, 320, 331, 369, 372 КПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

Призначити судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 186 КК України у відкритому судовому засіданні у приміщенні Херсонського міського суду Херсонської області (м. Херсон, вул. Маяковського, 6/29, каб. 502)

на «10» годину «00» хвилин 08 березня 2024 року.

Повідомити про день, час та місце судового засідання прокурора, обвинуваченого, захисника обвинуваченого, представника потерпілого

Судовий розгляд кримінального провадження буде здійснюватися суддею ОСОБА_1 одноособово.

Роз`яснити учасникам судового провадження їх право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження за наявності відповідного клопотання.

Судове засідання у кримінальній справі за обвинувальним актом у кримінальному провадженні № 12023231040001937 від 15.09.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 186 КК України, яке призначене на 10-00 годину 08 березня 2024 року провести в режимі відеоконференції.

Доручити ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор», що знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Лагерне Поле, 5, (електронна адреса: si@mk.kvs.gov.ua) забезпечити проведення відеоконференції в приміщенні вказаної установи за участю обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Уповноваженим особамустанови забезпечитиналежні умовита зв`язокдля проведеннявідеоконференції на10-00 годину 08 березня 2024 року з Херсонським міським судом Херсонської області.

Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 02 травня 2024 року.

Розмір застави визначено за ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 22.09.2023 у справі № 766/6689/23 (провадження № 1-кс/766/2249/23).

Ухвала суду в частині продовження обвинуваченому строку тримання під вартою може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Херсонського апеляційного суду.

Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення04.03.2024
Оприлюднено07.03.2024
Номер документу117455724
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Грабіж

Судовий реєстр по справі —766/10240/23

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 07.10.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 06.06.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 16.05.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 12.04.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 08.03.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 04.03.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні