Ухвала
від 05.03.2024 по справі 641/984/24
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районий суд м.Харкова

Номер провадження № 1-в/641/62/2024 Справа № 641/984/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2024 року м. Харків

Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

лікаря-психіатра ОСОБА_5 ,

особи щодо якої розглядається клопотання ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Харкові клопотання лікаря-психіатра КНП «Міський психоневрологічнийдиспансер № 3» Харківської міської ради ОСОБА_5 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -

В С Т А Н О В И В:

До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшла заява лікаря-психіатра КНП «Міський психоневрологічний диспансер № 3» Харківської міськоїради (далі-КНП «МПНД№ 3»ХМР) ОСОБА_5 в якій він просить продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги у відношенні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на 6 місяців.

В судовому засіданні представник КНП «МПНД№ 3»ХМР ОСОБА_5 підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання лікаря-психіатра КНП «МПНД№ 3»ХМР ОСОБА_5 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги стосовно ОСОБА_6 .

Особа, стосовно якої вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 та його захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні проти клопотання лікаря-психіатра КНП «МПНД № 3» ХМР щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги не заперечували.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників судового розгляду, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що постановою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 30.07.2008 року було призначено ОСОБА_6 примусове лікування в психіатричній лікарні із суворим наглядом.

Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 12.06.2023 року заяву заступника медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_7 та лікаря-психіатра ОСОБА_8 щодо зміни застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку було задоволено. Змінено ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку

Згідно до статті 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами.

Питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Так, 16.02.2024 ОСОБА_6 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів у складі: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , яка дійшла висновку про те, що ОСОБА_6 в теперішнійчас потребуєпродовження застосуванняпримусових заходівмедичного характерув закладіз наданняамбулаторної психіатричноїдопомоги.КНП «МПНД№ 3»ХМР вважаєза доцільнезвернутися досуду іззаявою длявирішення питанняпро продовженнятерміну застосуванняпримусових заходівмедичного характеруу виглядіамбулаторної примусовоїпсихіатричної допомоги,терміном на6місяців.

Відповідно доч.1,2ст.95КК України,продовження,зміна абоприпинення застосуванняпримусових заходівмедичного характеруздійснюється судомза заявоюпредставника закладуз наданняпсихіатричної допомоги(лікаря-психіатра),який надаєособі психіатричнудопомогу.До заявидодається висновоккомісії лікарів-психіатрів,що обґрунтовуєнеобхідність продовження,зміни абоприпинення застосуваннятаких примусовихзаходів. Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Згідно з ч. 1 ст. 514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Відповідно до пункту 19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування» № 7 від 03.06.2005, продовжувати застосування примусових заходів медичного характеру можна кожного разу на строк, який не перевищує шість місяців. Це правило поширюється і на випадки надання особі амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Враховуючи вищевикладене, та зважаючи на те, що оскільки висновком комісії лікарів-психіатрів КНП «МПНД№ 3»ХМР № 4 від 16.02.2024 підтверджується, що психічний стан ОСОБА_6 не є стабільним, останній страждає на хронічне психічне захворювання, вираженим емоційно-вольовим дефектом, стан ремісії С, то суд приходить до висновку, що клопотання лікаря-психіатра КНП «МПНД№ 3»ХМР ОСОБА_12 про продовження строку застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно ОСОБА_6 є законною, обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. ст. 512, 514 КПК України, ст. 2, 19, 22 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд

У Х В А Л И В:

Клопотання лікаря-психіатра КНП «Міський психоневрологічнийдиспансер №3»Харківської міськоїради ОСОБА_5 про продовженнязастосування примусовихзаходів медичногохарактеру увигляді амбулаторноїпримусової психіатричноїдопомоги щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.

Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги в примусовому порядку стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 призначених на підставі ухвали Франківського районного суду м. Львова від 12 червня 2023 року, строком на 6 (шість) місяців, тобто до 05 вересня 2024 року.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.

Суддя- ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення05.03.2024
Оприлюднено07.03.2024
Номер документу117466615
СудочинствоКримінальне
Сутьпродовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1

Судовий реєстр по справі —641/984/24

Ухвала від 05.03.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 05.03.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 20.02.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні