Ухвала
від 05.03.2024 по справі 335/2490/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/2490/24 2-з/335/36/2024

05 березня 2024 року м. Запоріжжя

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі судді Мінаєва М.М., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), подану через представника - адвоката Яресько Тараса Віталійовича (04071, м. Київ, а/с 2), про забезпечення його позову до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Сіті Голд» (03150, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 162, код ЄДРПОУ 41112255), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович (м. Житомир, вул. Велика Бердичівка, буд. 35) та приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Дорошкевич Віра Леонідівна (02002, м. Київ, вул. Окіпної Раїси, буд. 4-А, офіс 71-А), про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, стягнення безпідставно набутих коштів,

В С Т А Н О В И В:

05.03.2024 до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 про визнання таким, що не підлягає виконанню, виконавчого напису № 78043 від 23.10.2020, вчиненого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай О.С., про стягнення з позивача на користь ТОВ «Фінансова компанія «Сіті Голд» заборгованості, безпідставно набутих коштів в розмірі в розмірі, витрат на правничу допомогу та сплачені витрати на судовий збір.

Ухвалою суду від 05.03.2024 було відкрите провадження у справі за вказаною позовною заявою.

Одночасно з позовною заявою ОСОБА_1 подав заяву про забезпечення вказаного позову шляхом зупинення стягнення за оспорюваним виконавчим написом нотаріуса.

В обґрунтування своєї вимоги позивач послався на те, що за вказаним виконавчим написом вже відбувається стягнення в межах виконавчого провадження № 63541102, яке здійснюється приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Дорошкевич В.Л., що порушує права позивача, тому невжиття заходу забезпечення у виді зупинення стягнення у майбутньому утруднить виконання можливого рішення суду та змусить заявника покладати додаткових зусиль щодо повернення безпідставно стягнутих коштів.

Вирішуючи подану заяву по суті, суд виходить з такого.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.

Частиною першою статті 153 ЦПК України передбачено, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.

Відповідно до ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

З матеріалів справи випливає, що виконавчий напис, вчинений 23.10.2020 приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай О.С. (реєстр. № 78043), про стягнення з позивача на користь ТОВ «Фінансова компанія «Сіті Голд» заборгованості в розмірі 45647,16 грн., дійсно знаходиться у провадженні приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Дорошкевич В.Л. (виконавче провадження №63541102), яким вжито заходів щодо звернення стягнення на доходи позивача, як боржника у цьому виконавчому провадженні.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) з урахуванням доказів, наданих стороною для підтвердження своїх вимог, має пересвідчитись, зокрема у тому, що між сторонами дійсно виник спір, існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позовних вимог, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також співмірність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, що звернулася з таким клопотанням, заявленим позовним вимогам.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

Обґрунтованою підставою для забезпечення позову має бути існування очевидної загрози порушення законних прав та інтересів позивача у справі в разі невжиття заходів забезпечення позову. Відповідно, звертаючись із заявою про забезпечення позову, особа має довести належність їй таких прав та що невжиття заходів забезпечення позову призведене до утруднення чи неможливості виконання майбутнього рішення суду, при цьому існування загрози порушення прав позивача повинно мати очевидний та об`єктивний характер.

Під час оцінки такої співмірності суду необхідно враховувати безпосередній зв`язок заяви про забезпечення позову з предметом позову, співвідношення заявленій вимозі, необхідність вжиття забезпечувальних заходів.

При цьому при вирішенні питання про забезпечення позову, суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Беручи до уваги наведені міркування, суд враховує, що у разі невжиття заходів забезпечення позову стягнення за оспорюваним виконавчим написом буде продовжуватись та, ймовірно, виконавчий напис буде повністю виконаний, чим вичерпає своє правове значення, що у разі задоволення позову зведе нанівець значення рішення суду як акту судового захисту, не забезпечить ефективний захист прав та законних інтересів позивача, та змусить його вживати додаткових заходів щодо їх поновлення.

З іншого боку, зупинення стягнення на час розгляду справи судом не призведе до істотного обмеження чи порушення прав та законних інтересів відповідача (стягувача), а лише відтермінує їх реалізацію в межах розумних строків.

Відтак, суд приходить до висновку, що запропонований позивачем спосіб забезпечення його позову безпосередньо пов`язаний з предметом позову, є співмірним заявленій позовній вимозі, а його застосування не призведе до передчасного вирішення спору суті чи порушення прав та законних інтересів сторін в інший спосіб.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 7, 149, 150, 153 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

1.Заяву ОСОБА_1 , подану через представника адвоката Яресько Тараса Віталійовича, про забезпечення його позову до ТОВ «Фінансова компанія «Сіті Голд», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович та приватний виконавець виконавчого округу міста Києва Дорошкевич Віра Леонідівна, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, стягнення безпідставно набутих коштів, - задовольнити.

2.Зупинити стягнення у виконавчому провадженні № 63541102 за виконавчим написом, вчиненим 23.10.2020 приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. (реєстр. № 78043), про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Фінансова компанія «Сіті Голд» заборгованості в розмірі 45647,16 грн., до набрання законної сили судовим рішенням по суті спору у цивільній справі № 335/2490/24.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання, але може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання, а у разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали.

Суддя М.М. Мінаєв

Дата ухвалення рішення05.03.2024
Оприлюднено07.03.2024
Номер документу117467460
СудочинствоЦивільне
Сутьвизнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, стягнення безпідставно набутих коштів

Судовий реєстр по справі —335/2490/24

Рішення від 18.04.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Мінаєв М. М.

Рішення від 08.04.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Мінаєв М. М.

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Мінаєв М. М.

Ухвала від 05.03.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Мінаєв М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні