Справа № 909/1278/15
У Х В А Л А
06.03.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., секретар судового засідання Безрука Н. К., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Агро-Союз",
за участю:
арбітражного керуючого: Касаткіна Дениса Миколайовича (в режимі відеоконференцзв`язку),
від кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кавертон": Сокол Тетяни Леонідівни (в режимі відеоконференцзв`язку),
від кредитора - Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в особі філії АТ "Укрексімбанк" в м. Дніпро: Шандарівського Тараса Григоровича (в режимі відеоконференцзв`язку),
від кредитора - Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк": Старенко Тетяни Миколаївни (в режимі відеоконференцзв`язку),
інші учасники у справі про банкрутство: в судове засідання не з`явилися,
В С Т А Н О В И В:
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області на стадії процедури санації перебуває справа про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Агро-Союз", керуючий санацією - Касаткін Денис Миколайович.
Ухвалою від 02.01.2024 суд, зокрема, призначив розгляд справи та розгляд скарг Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" на бездіяльність керуючого санацією Касаткіна Д. М. (вх. № 13838/23 від 12.12.2023 та вх. № 3/23 від 01.01.2024) на 24.01.2024; явку арбітражного керуючого Касаткіна Д. М. визнав обов`язковою; задовольнив клопотання Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" про витребування доказів; зобов`язав керуючого санацією Касаткіна Д. М., в строк до 15.01.2024, надати до суду: копії усіх договорів, на підставі яких були проведені зарахування зустрічних вимог; копії товарно-розпорядчих документів, актів виконаних робіт, кошторисів виконання робіт, які були укладені на виконання правочинів; виписки з банківських поточних рахунків сторін, які підтверджують перерахування коштів, на виконання укладених правочинів; баланс та звіт про фінансові результати діяльності боржника за 2022 та звітні періоди 2023 року; виписку з поточного рахунку боржника НОМЕР_1 за період з 01.01.2022 по 31.10.2023, через який здійснюються оборот коштів для виконання Плану санації.
Ухвалою від 24.01.2024 суд, зокрема, прийняв до відома звіт керуючого санацією Касаткіна Д. М. про виконання Плану санації за період за період з 26.05.2022 по 29.12.2023 у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Агро-Союз"; задовольнив клопотання керуючого санацією Касаткіна Д. М. про відкладення розгляду справи та продовження строку на виконання ухвали суду від 02.01.2024; продовжив керуючому санацією Касаткіну Д. М. строк до 01.03.2024 для подання до суду витребуваних ухвалою від 02.01.2024 документів; розгляд справи відклав на 06.03.2024.
29.02.2024 за вх. № 3501/24 до канцелярії суду від керуючого санацією Касаткіна Д. М. надійшло клопотання, яким останній на виконання ухвал суду від 02.01.2024 та від 24.01.2024, надав до суду виписки з санаційного рахунку боржника, баланс та звіт про фінансові результати діяльності боржника за 2022 та звітні періоди 2023 року, договори, на підставі яких були проведені зарахування зустрічних вимог.
Розглянувши матеріали справи про банкрутство, заслухавши присутніх в судовому засіданні учасників справи про банкрутство, суд встановив таке.
Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до частини 1 статті 50 Кодексу України з процедур банкрутства, Господарський суд затверджує схвалений план санації боржника і постановляє ухвалу про введення процедури санації. Під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямованих на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Процедура санації є пріоритетною судовою процедурою у справі про банкрутство, оскільки є системою заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника (такий висновок викладений у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 31.07.2019 у справі № 926/1908-б/14).
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що арбітражний керуючий - фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Пунктом 7 частини 1 статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень.
Частиною 3 статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що під час реалізації своїх прав та обов`язків арбітражний керуючий зобов`язаний діяти добросовісно, розсудливо та з метою, з якою ці права та обов`язки надано (покладено).
Частиною 6 статті 50 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема передбачено, що керуючий санацією зобов`язаний, серед іншого надавати господарському суду на його вимогу інформацію про виконання плану санації; щокварталу звітувати перед комітетом кредиторів та судом про виконання плану санації.
Як зазначено вище, керуючим санацією на вимогу суду надано виписки з санаційного рахунку боржника, баланс та звіт про фінансові результати діяльності боржника за 2022 та звітні періоди 2023 року, договори, на підставі яких були проведені зарахування зустрічних вимог.
Станом на дату проведення судового засідання керуючим санацією не надано до суду усіх витребуваних ухвалами від 02.01.2024 та від 24.01.2024 документів, а саме: копії усіх договорів, на підставі яких були проведені зарахування зустрічних вимог (в тому числі і договорів про зарахування зустрічних однорідних вимог); копії товарно-розпорядчих документів, актів виконаних робіт, кошторисів виконання робіт, які були укладені на виконання правочинів; виписки з банківських поточних рахунків сторін, які підтверджують перерахування коштів, на виконання укладених правочинів.
Поряд із цим, в судовому засіданні 06.03.2024 керуючий санацією Касаткін Д. М. повідомив суд, що витребувані документи направлені ним на адресу суду поштою 01.03.2024.
Згідно із частиною 1 статті 3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Водночас статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи.
Право на справедливий судовий розгляд, що гарантується Статтею 6, має здійснюватися відповідно до норм закону, що передбачають наявність у сторін судового розгляду ефективного судового захисту з метою захисту їх цивільних прав (Рішення Європейського суду з прав людини у справі Белеш та інші проти Чеської Республіки).
Суд завжди займав визначне місце, забезпечуючи право на справедливий суд (Рішення Європейського суду з прав людини у справах Ейрі проти Ірландії та Станєв проти Болгарії. Ця гарантія є "одним з основних принципів будь-якого демократичного суспільства, відповідно до Конвенції" (Рішення Європейського суду з прав людини у справі Претто та інші проти Італії).
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Клінік дез Акація та інші проти Франції" вказано, що сторонам повинна бути надана можливість повідомити будь-які докази, необхідні для успіху скарги.
Відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною 2 статті 202 цього Кодексу.
З метою повного та об`єктивного розгляду справи, у зв`язку з необхідністю додаткового з`ясування обставин справи та дослідження заявлених скарг, заяв та клопотань, за для дотримання принципів господарського судочинства, а саме: рівності усіх учасників перед законом і судом та змагальності, господарський суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи на іншу дату.
Керуючись статтями 2, 12, 50 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Розгляд справи та розгляд скарг Акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" на бездіяльність керуючого санацією Касаткіна Д. М. (вх. № 13838/23 від 12.12.2023 та вх. № 3/23 від 01.01.2024) відкласти на 28.03.2024 об 11:00 год.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, буд. 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.
2. Керуючому санацією надати суду, в строк до 26.03.2024, інформацію про виконання плану санації Приватного акціонерного товариства "Агро-Союз", відповідно до вимог пункту 6 статті 50 Кодексу України з процедур банкрутства.
3. Зобов`язати керуючого санацією надати суду, в строк до 26.03.2024, довідки банків про закриття рахунків Приватного акціонерного товариства "Агро-Союз".
4. Явку арбітражного керуючого Касаткіна Д. М. визнати обов`язковою.
5. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 3 статті 196 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
6. Роз`яснити учасникам справи про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема, поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів відповідно до частини 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України та Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза приміщенням суду, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України 23.04.2020 № 196.
7. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/, а також ознайомитись з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
8. Ухвала набирає законної сили 06.03.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2024 |
Оприлюднено | 08.03.2024 |
Номер документу | 117471921 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні