Ухвала
від 05.03.2024 по справі 400/2468/19
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

05 березня 2024 р.м. ОдесаСправа № 400/2468/19

Суддя-доповідач П`ятого апеляційного адміністративного суду Яковлєв О.В., в порядку підготовки до апеляційного розгляду справи № 400/2468/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Конкурсної комісії з проведення конкурсу та призначення на посаду керівників установ природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївської районної державної адміністрації Миколаївської області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів - Національного природного парку «Білобережжя Святослава», ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Постановою Верховного Суду від 21 грудня 2023 року скасовано постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 05 липня 2023 року та направлено адміністративну справу № 400/2468/19 на новий розгляд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 10 січня 2024 року колегією суддів прийнято адміністративну справу № 400/2468/19 до свого провадження, розпочавши новий розгляд справи зі стадії підготовки справи до апеляційного розгляду.

Між тим, згідно п. 1 ч. 1 ст. 306 КАС України, суддя-доповідач в порядку підготовки справи до апеляційного розгляду з`ясовує склад учасників судового процесу. У разі встановлення, що рішення суду першої інстанції може вплинути на права та обов`язки особи, яка не брала участі у справі, залучає таку особу до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 306 КАС України, суддя-доповідач в порядку підготовки справи до апеляційного розгляду вирішує інші питання, необхідні для апеляційного розгляду справи.

Згідно ч. 2 ст. 306 КАС України, усі судові рішення, ухвалені суддею-доповідачем під час підготовки справи до апеляційного розгляду, викладаються у формі ухвали.

В свою чергу, згідно п. 1 постанови КМУ «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» від 27 травня 2020 року № 425, передбачено перейменувати Міністерство енергетики та захисту довкілля України на Міністерство енергетики України.

Згідно п. 2 постанови КМУ «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» від 27 травня 2020 року № 425, передбачено утворення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Згідно пп. 2 п. 3 постанови КМУ «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» від 27 травня 2020 року № 425, утворене Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів: забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної та в межах повноважень, передбачених законом, радіаційної, біологічної і генетичної безпеки, у сфері рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, лісового та мисливського господарства; забезпечує формування та реалізацію державної політики: у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів; у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр; у сфері управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов`язкового) відселення, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об`єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також здійснення державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами на стадії їх довгострокового зберігання і захоронення; щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів; щодо здійснення державного геологічного контролю, а також у сфері збереження озонового шару, регулювання негативного антропогенного впливу на зміну клімату та адаптації до його змін і виконання вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї, Паризької угоди.

Згідно пп. 3 п. 3 постанови КМУ «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» від 27 травня 2020 року № 425, Міністерство енергетики та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів є правонаступниками прав, обов`язків та майна Міністерства енергетики та захисту довкілля у відповідних сферах.

Враховуючи викладене, Міністерство енергетики та захисту довкілля України є процесуальним правонаступником Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у даній справі.

При цьому, згідно ч. 1 ст. 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Тому, наявна необхідність у заміні відповідача на правонаступника.

Керуючись ст.ст. 52, 238, 306, 328 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В :

Замінити Міністерство енергетики та захисту довкілля України (код ЄДРПОУ 37552996) на правонаступника - Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (код ЄДРПОУ 43672853).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів.

Суддя О.В. Яковлєв

Дата ухвалення рішення05.03.2024
Оприлюднено08.03.2024
Номер документу117481712
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії