Справа № 761/8034/24
Провадження № 2/761/5977/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Притула Н.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
В лютому 2024 року до суду надійшла вказана позовна заява.
В позовній заяві позивач просить поділити спільне майно подружжя, яке знаходиться на території Шевченківського району м.Києва (квартира та машиномісце) та на території Київської області.
Частна 1 статті 30 ЦПК України визначає, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Вимоги до форми та змісту позовної заяви визначено положеннями ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч. 5 ст. 177 ЦПК України).
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Як вбачається з додатків до позову, ОСОБА_1 додала довідки про оціночну вартість об`єктів нерухомого майна - спірної квартири станом на 01.02.2024 року, паркувального місця АДРЕСА_1 однак предметом спору є машиномісце АДРЕСА_2 .
В той же час, при визначенні вартості домоволодіння, який є предметом спору представник позивача посилається на інвентаризаційну вартість домолодіння стном на 29.10.2010 року, що не відображає дійсну вартість нерухомого майна на момент звернення до суду з позовом.
Отже, позивачу необхідно надати оцінку об`єктів нерухомого майна, які є предметом даного позову, що відображають дійсну вартість об`єктів нерухомості на момент звернення до суду з позовом, які є предметом спору.
У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позивачем не дотримані вищенаведені положення ЦПК України, позовна заява має бути залишена без руху відповідно з наданням заявникові строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя - залишити без руху, надавши позивачу строк в десять днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків, роз`яснивши, що в разі невиконання ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута їй.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.Г. Притула
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117514792 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Притула Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні