Справа № 481/374/24
Провадж.№ 2/481/165/2024
УХВАЛА
(про залишення позовної заяви без руху)
07.03.2024 року м. Новий Буг
Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Васильченко-Дрига Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Люкс-ойл», про скасування договору оренди землі в спосіб його розірвання та стягнення орендної плати,
ВСТАНОВИВ:
05.03.2024 до Новобузького районного суду Миколаївської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Люкс-ойл» в якій просила припинити договір оренди землі між її покійним батьком ОСОБА_2 та відповідачем Приватного підприємства «Люкс-ойл». Стягнути на її користь із Приватного підприємства «Люкс-ойл» розмір орендної плати від дати смерті її батька ІНФОРМАЦІЯ_1 . Витребувати від Приватного підприємства «Люкс-ойл» договір оренди із її покійним батьком ОСОБА_2 та надати можливість здійснити розрахунок орендної плати.
Встановлено, що позовна заява не відповідає вимогамст. 175 ЦПК України, а саме:
- в порушення п. 3 ч. 3 Статті, позивачем не зазначено ціну позову та не надано розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
- в порушення п. 6 ч. 3Статті,позивачем не зазначено відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- в порушення п. 7 ч. 3Статті,позивачем не зазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- в порушення п. 9 ч. 3Статті,позивачем не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
Крім того, позивачкою до позовної заяви додано відповідь з Головного управління держгеокадастру у Миколаївській області відділ №1 управління надання адміністративних послуг, в якій міститься інформація про те, що відповідно до Книги записів про державну реєстрацію договорів оренди землі по Софіївській сільській раді договору оренди земельної ділянки за кадастровим номером 4824585000:01:000:0079 між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , не зареєстровано.
За змістом ч. 1- 3 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до положень ч. 1-2 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім
випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
За змістом ч. 4 ст. 84 ЦПК України суд може витребувати докази також до подання позову як захід забезпечення доказів у порядку, встановленому статтями 116-118 цього Кодексу.
Згідно ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єктів та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, регулюються положеннямиЗакону України "Про судовий збір".
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. п. 1 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір"за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п. 2 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір"за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2024 року встановлено у розмірі 3028 грн.
Відповідно до ч. 3ст. 6 цього Закону України "Про судовий збір"передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Зі змісту прохальної частини позовної заяви видно, що позивач звертаючись до суду заявив одну вимогу немайнового характеру - про розірвання договору оренди землі, та вимогу майнового характеру про стягнення заборгованості з орендної плати.
Позивачкою сплачено судовий збір лише за вимогу немайнового характеру.
Позивачкою при зверненні до суду з вищезазначеною позовною заявою судовий збір сплачено не в повному обсязі, а тому позовна заява подана без додержання вимог ч. 4ст. 177 ЦПК України.
Для виправлення недоліків позивачці потрібно визначитися з ціною позову для сплати судового збору у розмірах визначених ЗУ «Про судовий збір на 2024р.». Надати суду докази письмового звернення до відповідача про надання копії договору і державного акту та звернення з вимогою виплати орендної плати, здійснити розрахунок суми орендної плати яка підлягає до стягнення.
Згідност. 185 ЦПК Українипозовна заява, подана без додержання вимог ст. ст.175,177 ЦПК Українипідлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст.177,185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Люкс-ойл», про скасування договору оренди землі в спосіб його розірвання та стягнення орендної плати, залишити без руху.
Повідомити позивачапро необхідністьпротягом десятиднів здня врученняухвали прозалишення позовноїзаяви безруху, усунути недоліки позовної заяви. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя Наталя ВАСИЛЬЧЕНКО-ДРИГА
Суд | Новобузький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117516757 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Новобузький районний суд Миколаївської області
Васильченко-Дрига Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні