Ухвала
від 01.03.2024 по справі 202/2686/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/2686/24

Провадження № 1-кс/202/1600/2024

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

01 березня 2024 року м. Дніпро

Слідчий суддяІндустріального районногосуду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняслідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено із прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023040000001172, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.11.2023 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено із прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023040000001172, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.11.2023 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12023040000001172 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні забезпечується групою прокурорів у складі прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури.

На підставі ухвали слідчого судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 01.11.2023 розпочато досудове розслідування про зобов`язання внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Інформаційного агентства ГО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 25.10.2023 про те, що в період з 2022-2023 невстановлені особи на території Дніпропетровської області здійснюють незаконну торгівлю анатомічними матеріалами людей.

Допитаний як свідок голова ГО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 показав, що в жовтні місяці до їхньої організації звернувся громадянин, який захотів залишитись анонімом, та надав у усній формі інформацію про те, що на території Дніпропетровській області впроваджено схему щодо проведення несанкціонованих втручань у внутрішні органи шляхом їх вилучення та в подальшому реалізації за кордоном.

Оскільки вилучення та трансплантація органів можлива лише групою медичних та інших працівників закладу охорони здоров`я, працівники закладів охорони здоров`я Дніпропетровської області, діючи за попередньою змовою групою осіб, у період 2022-2023 років здійснюють незаконну торгівлю анатомічними матеріалами людини.

Згідно інформації, висвітленої на інтернет сайті Спеціалізованої державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » https://utcc.gov.ua/yak-v-ukrayini-vygotovlyayut-biotransplataty-i-de-yih-zastosovuyut/ « ІНФОРМАЦІЯ_3 є медичними виробами або продуктами медичного призначення, вони виготовляються з дотриманням вимог стандартів ISO та GMP-практики і мають обов`язкову реєстрацію на сайті ІНФОРМАЦІЯ_4 . Виготовленням їх в Україні займається ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 . Найбільшою є потреба в кератобіоімплантах, які виготовляють з донорської рогівки ока. Через війну пересадки рогівки потребують щотижня близько 10 захисників. А загалом розвиток кератопластики щороку дає змогу повернути зір майже 1000 пацієнтам. Такі операції виконують в спеціалізованих офтальмологічних закладах в Одесі, Києві, Дніпрі, Харкові, Львові та Ужгороді. Рік тому в Україні почали виготовляти алотрансплантати шкіри, які є особливим типом біоімплантів. Вони дають змогу заміщувати у пацієнтів шкірні покриви, пошкоджені внаслідок опіків чи травм. Розвиток цієї медичної технології став особливо важливим через війну. З червня 2022 року було виготовлено та безкоштовно передано у лікарні понад 100 000 кв. см. алотрансплантатів шкіри. Їх використовують у профільних лікарнях та військових шпиталях міст Києва, Дніпра, Одеси, Львова, Вінниці та Черкас. Щороку ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » виготовляє понад 1500 одиниць стерильних біоімплантатів з тканин опорно-рухового апарату людини. За період військової агресії рф проти України збільшується потреба у кісткових та сухожильних біоімплантатах для заміни кісток ушкоджених кінцівок, обличчя та тулубу.»»

Під час виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України співробітниками УМП ГУНП в Дніпропетровській області встановлено, що на території України є Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 » МОЗ УКРАЇНИ ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , створене наказом Міністерства охорони здоров`я від 07 квітня 2004 року № 187 «Про створення державного науково-виробничого підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », засноване на державній власності та підпорядковане Міністерству охорони здоров`я України. Дане підприємство створене з метою забезпечення лікувально-профілактичних закладів України сучасними високоякісними біоімплантатами та отримання прибутку від такої діяльності.

У зв`язку з чим виникла необхідність в отриманні інформації щодо придбання ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » анатомічних матеріалів людини для виготовлення біоімплантів, а також осіб, задіяних у цьому процесі.

Враховуючи, що ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » може отримувати вказані анатомічні матеріали, зокрема які можуть вилучатися в незаконний спосіб, засобами поштового зв`язку з подальшою сплатою за них, вказану інформацію можливо отримати шляхом проведення тимчасового доступу до документів оператора поштового зв`язку ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши доводи, на які слідчий посилається в своєму клопотанні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів не підлягає задоволенню за наступних підстав.

Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12023040000001172 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні забезпечується групою прокурорів у складі прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури.

Відповідно до ч. 1 та п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Сторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів (ч. 1 ст. 160 КПК).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Якщо ж вони містять таку таємницю, сторона має довести можливість використання цих відомостей як доказів, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК).

Для оцінки потреб досудового розслідування суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Сторони кримінального провадження повинні подати суду докази обставин, на які вони посилаються (частини 4 та 5 ст.132 КПК).

У разі недоведення стороною однієї із зазначених умов, у клопотанні про тимчасовий доступ слід відмовити.

Слідчим СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 не надано доказів щодо витребування документів у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " в порядкуст.93КПК Українив рамкахкримінального провадження№12023040000001172.

Слідчим не доведена неможливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи про тимчасовий доступ до яких він просить у клопотанні.

Окрім цього, слудчий суддя звертає увагу, що клопотання не містить обґрунтування необхідності отримання доступу до інформації, а саме: документів щодо підтвердження факту проведення (здійснення) грошових переказів грошових коштів на Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відомостей щодо отримання та відправлення грошових переказів Державним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_3 », суми грошових переказів, які перераховувались та отримувались Державним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відомостей про документ отримувача/відправника грошових переказів, а також копії паспорта отримувача грошових переказів, заяв про переказ готівки, чеків про отримання грошових переказів Державним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та не зазначено в клопотанні яке буде мати значення отримані документи для кримінального провадження.

Клопотання містить лише загальні фрази, що суперечать положенням ч. 2 ст. 160 КПК України.

Враховуючи вищевикладене, клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенніклопотанняслідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено із прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023040000001172, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.11.2023 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення01.03.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117522046
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —202/2686/24

Ухвала від 24.06.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Михальченко А. О.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Михальченко А. О.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Михальченко А. О.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні