Ухвала
від 01.03.2024 по справі 202/2686/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/2686/24

Провадження № 1-кс/202/1602/2024

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

01 березня 2024 року м. Дніпро

Слідчий суддяІндустріального районногосуду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняслідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено із прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023040000001172, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.11.2023 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено із прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023040000001172, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.11.2023 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12023040000001172 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні забезпечується групою прокурорів у складі прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури.

На підставі ухвали слідчого судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 01.11.2023 розпочато досудове розслідування про зобов`язання внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Інформаційного агентства ГО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 25.10.2023 про те, що в період з 2022-2023 невстановлені особи на території Дніпропетровської області здійснюють незаконну торгівлю анатомічними матеріалами людей.

Допитаний як свідок голова ГО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 показав, що в жовтні місяці до їхньої організації звернувся громадянин, який захотів залишитись анонімом, та надав у усній формі інформацію про те, що на території Дніпропетровській області впроваджено схему щодо проведення несанкціонованих втручань у внутрішні органи шляхом їх вилучення та в подальшому реалізації за кордоном.

Оскільки вилучення та трансплантація органів можлива лише групою медичних та інших працівників закладу охорони здоров`я, працівники закладів охорони здоров`я Дніпропетровської області, діючи за попередньою змовою групою осіб, у період 2022-2023 років здійснюють незаконну торгівлю анатомічними матеріалами людини.

В Україні створена та діє Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин - електронна автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, обробки, адаптування, зміни, поновлення, використання, поширення (розповсюдження, реалізації, передачі), знеособлення та знищення визначеної законом інформації про фізичну особу та іншої інформації, передбаченої законодавством, а також для здійснення автоматизованого об`єктивного і неупередженого розподілу анатомічних матеріалів людини, визначення пар донор-реципієнт, що зберігається на інформаційних ресурсах, зареєстрованих та розташованих в Україні.

Постановою КМУ № 1366 від 23.12.2020 затверджено Положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів та тканин, відповідно до якого функціональні можливості Єдиної системи мають забезпечувати, в тому числі можливість реєстрації інформації щодо волевиявлення особи про надання згоди або незгоди на посмертне донорство або призначення нею повноважного представника, волевиявлення особи, яка надала в установленомуЗаконом України«Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» порядку згоду на вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів з тіла померлої особи, яку вона представляє, реципієнтів, анатомічних матеріалів, живих донорів, осіб з трансплантованим анатомічним матеріалом, а також щодо закладів охорони здоров`я, що надають медичну допомогу із застосуванням трансплантації, трансплант-координаторів; можливість автоматизованого об`єктивного і неупередженого розподілу анатомічних матеріалів людини серед реципієнтів, інформація щодо яких включена до Єдиної системи, оперативного цілодобового пошуку пари донор-реципієнт в автоматичному режимі з урахуванням показників, визначених відповідно доЗакону України«Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині»; облік операцій(внесенняінформації тадокументів доЄдиної системи,їх зміна,перегляд,виключення зЄдиної системи),а такожбудь-якихдій,які вчиняютьсящодо зазначенихінформації тадокументів; визначення пар донор-реципієнт, тощо.

Розпорядником Єдиної системи є МОЗ. Адміністратором та держатилем Єдиної системи є Український центр.

Про кожен документ та інформацію, що наявні в Єдиній системі, зміни

в Єдиній системі, а також про кожного користувача, який вніс, змінив, переглянув, виключив будь-яку інформацію та/або документ з Єдиної системи, автоматизовано робиться унікальний запис у відповідному реєстрі, який зберігається протягом 50 років з дня його створення (формування). Такий запис повинен давати можливість визначити (персоніфікувати) користувача, який вніс, змінив, переглянув, виключив відповідну інформацію та/або документ з Єдиної системи.

Таким чином встановлено, що інформацією з Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин, в тому числі яка міститься в Реєстрі анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів, Реєстрі трансплант-координаторів, Реєстрі задіяних осіб, та копіями документів, на підставі яких така інформація внесена до Єдиної системи, та які мають значення для досудового розслідування, зокрема щодо проведених операцій з трансплантації анатомічних матеріалів людини, визначення пар донор-реципієнт, наявних анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів, осіб, які потребують медичної допомоги із застосуванням трансплантації, осіб, які потребують медичного нагляду у зв`язку із перенесенням трансплантації, а також іншою інформацією, що стосується трансплантації, володіє Спеціальна державна установа « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

У зв`язку з викладеним, з метою досягнення ефективності досудового розслідування, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до зазначеної інформації, яка знаходиться у володінні Спеціальної державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши доводи, на які слідчий посилається в своєму клопотанні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів не підлягає задоволенню за наступних підстав.

Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12023040000001172 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні забезпечується групою прокурорів у складі прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури.

Відповідно до ч. 1 та п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Сторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів (ч. 1 ст. 160 КПК).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Якщо ж вони містять таку таємницю, сторона має довести можливість використання цих відомостей як доказів, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК).

Для оцінки потреб досудового розслідування суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Сторони кримінального провадження повинні подати суду докази обставин, на які вони посилаються (частини 4 та 5 ст.132 КПК).

У разі недоведення стороною однієї із зазначених умов, у клопотанні про тимчасовий доступ слід відмовити.

Слідчим СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 не надано доказів щодо витребування інформації з Спеціальної державноїустанови « ІНФОРМАЦІЯ_2 » впорядку ст.93КПК Українив рамкахкримінального провадження№12023040000001172.

Слідчим не доведена неможливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи про тимчасовий доступ до яких він просить у клопотанні.

Враховуючи вищевикладене, клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів є передчасним та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенніклопотанняслідчого СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, яке погоджено із прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12023040000001172, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.11.2023 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 143 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення01.03.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117542643
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —202/2686/24

Ухвала від 24.06.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Михальченко А. О.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Михальченко А. О.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Михальченко А. О.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні