Рішення
від 08.03.2024 по справі 556/384/24
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/384/24

Номер провадження 2-о/556/121/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08.03.2024 року. Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді - Котик Л.О.

при секретарі - Соловей Г.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Володимирець цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Володимирецька селищна рада Рівненської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту постійного догляду за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з якою проживає в АДРЕСА_1 , яка по віку та стану здоров`я потребує постійного стороннього догляду.

ОСОБА_2 є пенсіонеркою, має похилий вік, хворіє на ряд хронічних захворювань, через які остання потребує постійного стороннього догляду.

Через тяжкі захворювання у ОСОБА_2 , заявник здійснює постійний догляд за бабою своєї дружини - ОСОБА_2 , оскільки батьки його дружини є пенсіонерами, дружина заявника фізично не в змогі доглядати за бабою.

Факт здійснення постійного догляду за ОСОБА_2 , має для ОСОБА_1 юридичне значення, породжує виникнення прав та обов`язків щодо отримання соціальних пільг і виплат. Встановлення такого факту є необхідним для реалізації цивільних прав, пов"язаних із здійсненням догляду, а саме - вчинення дрібних побутових угод, отримання рецептів в медичних установах, супроводження на лікування та інше.

Вказана заява надійшла до суду 07 лютого 2024 року.

Ухвалою Володимирецького районного суду Рівненської області від 08 лютого 2024 року заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.

ОСОБА_1 та його представник - адвокат Кругліцька В.М. в судове засідання не з`явилися, надали заяву про розгляд справи у їх відсутності, заяву підтримують.

Належним чином повідомлений представник заінтересованої особи - в судове засідання не з`явився, надали письмові пояснення, де просять прийняти рішення на розсуд суду.

А як зазначено в ч.3 ст.223 ЦПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Розгляд справи здійснюється за відсутності сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно записів у паспорті ОСОБА_1 , серії НОМЕР_1 , виданого 15 серпня 1996 року Володимирецьким РВ УМВС України в Рівненській області та записів у паспорті ОСОБА_2 , серії НОМЕР_2 , виданого 03 вересня 1998 року Володимирецьким РВ УМВС України в Рівненській області, зареєстроване місце їх проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідно до Висновку ЛКК №1986 від 11.07.2014, за заявою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійно хворіє на ряд хронічних захворювань та по стану здоров`я і по віку потребує постійного стороннього догялду та повністю нездатна до самообслуговування, довічно.

Згідно Акту сімейно-майнового стану від 07 лютого 2024 року, складеного посадовими особами Володимирецької селищної ради, за заяою ОСОБА_2 , місце проживання заявника: АДРЕСА_1 . На основі проведеного обстеження домогосподарства, встановлено, що ОСОБА_1 , 1978 року народження проживає по АДРЕСА_1 , сім`я його складається з: дружини - ОСОБА_3 , 1977 року народження, дочки - ОСОБА_4 , 2008 року народження, сина - ОСОБА_5 , 2008 року народження.

Разом з ними проживає бабуся дружини заявника - ОСОБА_2 , 1931 року народження. Відповідно до висновку ЛКК № 1986 від 11.07.2014 року вона потребує постійного стороннього догляду та повністю нездатна до самообслуговування терміном довічно.

На час огляду було встановлено, що ОСОБА_1 здійснює догляд за ОСОБА_2 , надає їй допомогу по вирішенню всіх соціально побутових питань, здійснює супровід до медичних закладів для огляду та лікування.

Про те, що ОСОБА_3 та ОСОБА_1 є подружжям, підтверджується свідоцтвом про одруження, серії НОМЕР_3 .

Відповідно до довідки про отримання допомоги № 2093 02/1-08 від 26.12.2023 року, виданої управлінням соціального захисту населения Вараської районної державної адміністрації, ОСОБА_1 з 30.07.2014 року по даний час, отримував допомогу, як особа яка здійснює догляд за ОСОБА_2 .

Факт постійного догляду ОСОБА_1 за ОСОБА_2 , 1931 року народження, яка є особою похилого віку, має хронічні хвороби і по стану здоров`я потребує постійного стороннього догляду, підтверджується також письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_6 , ОСОБА_3 .

Отже, з аналізу вищенаведеного вбачається, що заявник здійснює догляд за хворою ОСОБА_2 , яка потребує постійного стороннього догляду згідно з висновком ЛКК.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

На підставі ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно з положень ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності не оспорюваних прав.

Як зазначено в положеннях ч. 1 ст. 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення подається до суду за місцем її проживання.

Згідно ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Статтею 315 ЦПК України наведено перелік фактів, що мають юридичне значення, справи про встановлення яких розглядаються судом. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

У Постанові Пленуму ВС України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» зазначено вичерпний перелік заяв, які не можуть розглядатися судами, серед яких не вказано про факт здійснення догляду за інвалідом або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку.

При таких обставинах суд вважає, що встановлення факту здійснення догляду та перебування фізичної особи на утриманні, не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси осіб та має для заявника юридичне значення, а тому підстав для відмови у задоволенні заяви, судом не встановлено.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 12, 13, 81, 89, 90, 95, 258-259, 264,265, 268, 293, 315 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 315, 1216, 1217, 1258, 1264, 1270 Цивільного кодексу України, суд-

Ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Володимирецька селищна рада Рівненської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , здійснює постійний догляд за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителькою АДРЕСА_1 , яка по віку та стану здоров`я потребує постійного стороннього догляду та допомоги.

Рішення суду може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Володимирецький районний суд Рівненської області.

Згідно п.15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Котик Л.О.

Учасники процесу:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_4 ;

Заінтересована особа: Володимирецька селищна рада Рівненської області, місцезнаходження: смт Володимирець, вул.Повстанців,21, Вараський район, Рівненська область, код юридичної особи: 04388113.

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.03.2024
Оприлюднено11.03.2024
Номер документу117527184
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —556/384/24

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Рішення від 08.03.2024

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 08.02.2024

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні